Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Bugün size beni gerçekten de heyecanlandıran bir haber vereceğim. Yuki Yuuna wa Yuusha De Aru‘nun 3. Sezonu geliyormuş. Bundan güzel haber olur mu. Benim çok sevdiğim animelerden biri olan bu serinin yeni bir sezonu daha gelecek. Sabahtan beri aldığım en güzel haber bu olabilir.

Siz şimdi bu Yuki Yuuna wa Yuusha De Aru nasıl bir anime diyorsunuzdur. O yüzden size animeyi kısaca anlatayım.

 

Jb51hhm - yuuki yuuna wa yuusha de aru 3. Sezon onaylandı! - figurex anime haber

Konusu: Yuki Yuuna ortaokula giden sıradan bir öğrencidir. Arkadaşları ile Kahramanlık Kulübüne üye olan Yuuna elinden geldiğince insanlara yardım etmektedir. Lakin gizemli bir güç sevdiği dünyayı yok etmeye çalışmaktadır. Onları durdurmak ise Kahramanlık Kulübünün işidir. Vertex isimli bu yaratıklarla savaşmak için Yuuna ve arkadaşları onlara verilen özel güçleri kullanmaktadır. Ama büyük güç büyük sorumluluk getirir. Aynı zamanda büyük kayıplarda getirir.

Yuki Yuuna wa Yuusha De Aru serisinin beşinci yıldönümüne özel yapılan canlı yayında serinin üçüncü sezonunun yayınlanacağını duyurdu. Yeni sezonun adı Yuki Yuuna wa Yuusha De Aru Dai Mankai no Shoolacak.

 

Maxresdefault 2 - yuuki yuuna wa yuusha de aru 3. Sezon onaylandı! - figurex anime haber

 

Yeni sezonun yönetmenliğini ilk sezonunda yönetmenliğini yapmış olan Seiji Kishi yapacak. Senaryoyu yine ilk sezonun yazarı olan Makoto Uezu yazacak. Karakter tasarımını ise orijinal karakter tasarımcısı BUNBUN yapacak.

İlk sezonu 2014’te yayınlanan Yuki Yuuna wa Yuusha De Aru animesi Vertex’ler ile savaşan genç kızların hikayesini anlatmaktadır. Yuki Yuuna ve arkadaşları sanki savaşan ilk kızlarmış gibi bir his verselerde aslında Vertex denen yaratıklarla olan savaş 300 yıl öncesine dayanmakta. Yani o zamandan beri bir sürü genç kız bu yaratıklarla savaşıp hayatını kaybetti.

İlk sezonda bu beşlinin hayatları pahasına savaşması üzerine geçiyor. Aime ilerledikçe bazı soru işaretleri kafanızı karıştırmaya başlıyor. Ama bu soru işaretleri bölümler ilerledikçe yokluyor. Her şeyi yavaş yavaş cevaplandırıyorlar.

 

Yuuki yuuna wa yuusha de aru season 2 announcement image - yuuki yuuna wa yuusha de aru 3. Sezon onaylandı! - figurex anime haber

 

2017’de yayınlanan ikinci sezondan önce benden size tavsiye Washio Sumi no Shou‘yu izleyin. Çünkü ikinci sezonda yeni bir karakter geliyor ve bu kız geçmişle bağlantılı biri. Onun hikayesi de Washio Sumi no Shou‘da anlatılıyor.

Dram ve aksiyonu oldukça güzel bir anime. Bence izleyin. Kesinlikle hoşunuza gidecektir.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın