Genel

Kimi no Na wa Hollywood Live-Action Geliyor

2016 yılında yönetmenliğini ve senaristliğini Makoto Shinkai‘nin yaptığı oldukça popüler olan Kimi no Na wa animesinin Hollywood live action filmi geliyor. Filmin yapımcılığını Paramount Pictures ve J.J Abrams’a ait olan Bad Robot prodüksiyon üstlenecek.

Filmin yapımcılığını Bad Robot için Abrams ve Lindsey Weber, orijinal filmin yapımcısı Genki Kawamura ile birlikte üstlenecek. Filmin senaristliğini ise Arrival filminin senaristi ve Akademi Ödülü adayı Eric Heisserer yapacak. Paramount ve Bad Robot, filmi Japonya’da yayınlayan TOHO ile birlikte çalışacak.

Yeni film ile ilgili olarak Shinkai şu sözleri söyledi: “Kimi no Na wa bir Japon ekibin hayali ile ortaya çıkmış yerel bir yapımdır. Ve böyle bir eserin Hollywood versiyonunda farkında olmadığımız olasılıklarla karsılaşabiliriz. Heyecanla filmi bekliyorum.”

Kawamura ise şöyle bir açıklama yaptı: “Bad Robot’tan insanlarla tanışana kadar bunun sadece bir rüya olduğunu düşünmüştüm, ama şimdi bu rüya gerçekleşiyor. Kimi no Na wa için daha iyi bir ekip düşünemiyorum. Eric Heisserer’in yazdığı Arrival, son yıllarda gördüğüm en hareketli bilimkurgu filmlerinden biriydi. Eric’in bilim kurgu ve aşk hikayesi karışımı Kimi no Na wa’yı olabilecek en iyi şekilde zirveye ulaştıracağına inanıyorum.

Film Tokyo’da yaşayan ve bir restoranda yarı zamanlı çalışan lise öğrencisi Taki ile kırsal kesimde yaşayan ama şehirde yaşamak isteyen Mitsuha’yı konu alıyor. Bir gün uyuduklarında beden değiştirmeye başlarlar ve birbirlerinin hayatını yönettikleri için bir şekilde birbirleriyle iletişim kurmak zorundadırlar. Sonra fiziksel olarak ilk buluşmalarında, Taki zamana karşı yarışmalarına ve birbirlerini kurtarmalarına sebep olacak bir sır keşfeder.

Orijinal film Ağustos 2016 da vizyona girmişti. Ve Japonya’nın en yüksek hasılat elde eden 2. anime filmi olmuştu. Ve Japonya’da tüm zamanların en çok satan 4. filmi olmuştu.

Film 92 ülke ve bölgede gösterime girdi. Japonya’nın yanı sıra Güney Kore, Çin, Hong Kong, Tayland ve Tayvan’da gişe hasılatı kazandı. Funimation, filmi Kuzey Amerika’da gösterime soktu ve 27 Temmuz’dan itibaren Birleşik Devletler ve Kanada’da yaklaşık 5 milyon ABD doları gelir elde etti. Mojo Box Office, filmin dünya çapındaki hasılatının toplamını 27 Temmuz itibarıyla 355.298.270 ABD doları olarak hesapladı

Ayrıca 25 Ağustos’ta da “Senin Adın” ismiyle Türkiye’de vizyona giren film, ilk hafta sonu 17.161,50 TL hasılat toplam da ise (4 hafta, 3 gün) 63.263,30 TL hasılat elde etti.

Related Posts

One thought on “Kimi no Na wa Hollywood Live-Action Geliyor

  1. ertuaragafaa dedi ki:

    lütfen yapmayın Allah rızası için bak bi bok etmediğiniz bu kaldı amk şu holywood un eline vermeyin şunları

Bir cevap yazın