Ell8zcfxeagnant - kimetsu no yaiba: mugen ressha-hen japonya'da gişe rekoru kırdı - figurex anime haber

Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-hen Japonya’da Gişe Rekoru Kırdı. Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-hen (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba bu hafta sonu Japon gişe gelirlerinde Chihiro no Kamikakushi’ye (Ruhların Kaçışı) geçerek ülke tarihindeki en yüksek hasılat yapan film oldu. Geçen hafta, 26 Aralık’taki MX4D ve 4DX prömiyerlerini içeren bir hafta olan kabaca 1.312 milyar yen (yaklaşık 12.67 milyon ABD Doları), satılan 24 milyondan fazla biletten toplam 32.47 milyar yen’i (yaklaşık 313.5 milyon ABD Doları) aştı.

Film 16 Ekim’de gösterime girdi ve tiyatro gösterisine tarihi bir başlangıç yaptı. Japonya’da bir filmin ilk on gününde gişe rekoru kırdı ve ilk 30 gününde toplam 23,35 milyar yen (yaklaşık 225,4 milyon ABD $) gelir elde etti. Toplam, 16 Kasım itibarıyla Japonya’da şimdiye kadarki en yüksek hasılat yapan beşinci film oldu.

Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-hen Detayları

ufotable’ın Kimetsu no Yaiba filmi, Mugen Ressha-hen’i (Infinity Train arc) Koyoharu Gotouge’un doğaüstü aksiyon mangasından uyarladı. Film, 2019 yılının Nisan ayından Eylül ayına kadar yayınlanan televizyon anime uyarlamasının hikayesini devam ettiriyor. Manganın seri hale getirilmesi, Weekly Shounen Jump’ın dört yıllık çalışmasının ardından Mayıs ayında tamamlandı ve 23. ve son derlenen cilt Aralık’ta gönderildi. 4. Manganın dolaşımdaki ciltlerinin toplam 120 milyon kopyası var.

Franchise, Japonya’da sosyal bir fenomen olarak kabul ediliyor ve Dai-ichi Life Research Institute Inc., 5 Aralık itibarıyla ekonomik etkisinin 270 milyar yen’i (yaklaşık 2.606 milyar ABD Doları) aştığını tahmin ediyor. Cinema Cafe, Kimetsu ile ilgili tweetleri analiz etti. Yaiba’nın geçmişi 2018 yılına dayanıyor ve 2020’deki 15 milyondan fazla tweet’in 2018 rakamının yalnızca 47 katı olmadığını, aynı zamanda Haikyuu !!, Boku no Hero Academia (My Hero Academia) için toplam toplamın iki katından fazla olduğunu buldu.

Daha fazla haber için BURAYA ve kaynak için BURAYA tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın