Anime Önerileri

Castlevania Tarzı Animeler

2 1 1

Castlevania Tarzı Animeler yazısı ile herkese bir kere daha merhabalar,

Uzun zamandır Castlevania Tarzı Animeler animeler tarzı yazılar yazıyorum. Herhangi bir yorum olmamasından kaynaklı sevdiniz mi? İşinizi görüyor mu? Önerilen animelerin cidden benzediğini düşünüyor musunuz? gibi soruların cevabını merak ediyorum. Lütfen yorumlarınızla bu merakımı gideriniz:D Daha fazla uzatmadan Castlevania Tarzı Animeler listeme geçiyorum.

1.Hellsing Ultimate

Alucard, efendisi Integra Fairbook’a sadık bir vampirdir. İngiliz Hükümeti altında çalışan ve onu tehditlerden korumakla görevli gizli bir ajans işletiyor. Düşmanları, İngiltere’ye saldırı düzenleyen 2.Dünya Savaşı’ndan kalma bir nazi ordusu Batallion’dur. Hellsing Ultimate, büyük miktarda kan, harika dövüş sahneleri ve akılda kalıcı müzik içerir. Hayranlar sonunda Alucard’a aşık olur.

2.Claymore

Youma adlı şekil değiştiren canavarlarla dolu bir dünyada yer alan Claymores, onları yok etmek için tutulan kadın paralı askerlerdir. Youma kanı ile insan kanı karıştırılarak yaratılırlar. Bir toprak mayını olan Clare, Youma’yı öldürme yolculuğunda Raki adında genç bir çocukla birlikte gelir.

3.Ergo Proxy

Ergo Proxy, insanlığın yalnızca Romdo şehrinin içinde var olduğu kıyamet sonrası bir dünyada yer almaktadır. İnsan benzeri robotlar insanlara yardım etmek için yaratılmışlardır. Ancak onları bilinçlendiren bir virüsü ortaya çıkar. Müfettiş Re-I Mayor, gerçeği bulmaya çalışır.

4.Fate Series

Fate serisi zaten aksiyon sekansları ve hikayesiyle meşhur. Büyük bir anime, film ve manga kütüphanesine sahiptir. Böylece malzeme asla bitmez. Hikaye basit: 7 büyücüye bir hizmetkar (Kral Arthur gibi geçmişten gelen kahramanlar) verilir ve diğer efendileri yenmeleri gerekir. Ayakta kalan son kişi, herhangi bir dileği yerine getirebilecek Kutsal Taneleri kazanır. Farklı hikayelere sahip yan ürünler de var. Kahraman ya da kötü adam yok, herkes aynı şeyi hedefliyor. Yani kimse kötü ya da iyi değil. 

5.Devilman Crybaby

Castlevania’yı R dereceli içerikte geçebilecek bir anime varsa, o da Devilman Crybaby’dir. İlk bakışta, animasyon 10 yaşındaki bir çocuğun çizdiği gibi çirkin ve tuhaf olacak. Ancak animasyon, ona avantaj sağlayan şeydir. Hikaye basit ve kıyametle ilgili: Dünyadaki herkes şeytanlar tarafından ele geçirilmeye başlıyor ve sonra canavarlara dönüşüyor ve insanları tüketiyorlar.

6.Goblin Slayer

Hikaye sadece goblinleri öldüren bir avcının etrafında dönüyor. Alay konusu olur çünkü herkes onun daha güçlü canavarları alt etmekten korktuğunu düşünüyordur ama kimsenin ne dediği önemli değildir. O sadece goblinlerden ölesiye nefret ediyordur.

7.Attack On Titan

Attack On Titan, çocukluğunda bir ormana gidip yaşam döngüsünü gözlemlediğini söyleyen Hajime Isayama’nın bir animesi. Bu deneyim, dev insansı yaratıkların besin zincirinin tepesinde olduğu bir anime yaratmasına yol açtı. İnsanlık bir gün duvarların içinde yaşar, ta ki bir titan içeri girene kadar.

8.Jojo’s Bizarre Adventures

6 nesil Jojo’nun hikayesi biraz kafanızı karıştırabilir. Jojo, kanlı ve acımasız bir şekilde o noktaya gelmeyebilir, ancak akılda kalıcı müziği ve dövüş sahnelerindeki akıcı animasyonları ile kesinlikle vuruyor. Pek çok popüler kültüre atıfta bulunur ve vampirler, ölümsüzlük vb. fantezi unsurları içerir. Herkes tarafından beğenilebilir.

9. Fullmetal Alchemist: Brotherhood

İki erkek kardeş, Edward ve Alphonse, simya ritüelinde kaybettiklerinde, sırasıyla uzuvlarını ve bedenlerini geri alma yolculuğuna çıkar. Hükümet planlarını keşfederler ve kavgalarında müttefikler bulmaları gerekir. Ayrıca kahramanları sonuna kadar rahatsız eden karanlık, insanlık dışı olaylarla mücadele etmek zorunda kalırlar.

10.Golden Kamuy

Ölümsüz Sugimoto, cephede savaşırken Rus-Japon savaşından sağ kurtulan askere verilen isimdir. Sugimoto hayatta kalmak için her şeyi yapacaktır. Öldürmek ya da ölmek zihniyetine sahip. Öldürmek için eğitilmiş biri için uygun.Savaştan sonra Sugimoto, Ainu kızıyla birlikte gizli bir hazine bulmaya koyulur. Golden Kamuy, kan dökülmesi ile komedi arasında mükemmel bir denge kurar. Pek çok gerçek hayatta hayatta kalma becerisini öğretir ve Ainu halkının yollarını araştırır.

Castlevania Tarzı Animeler animeler yazımız şimdilik buraya kadar. Daha fazla anime önerisi için BURAYA ve animeler hakkında daha fazla bilgi için BURAYA tıklayınız.

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın