Anime

Killzone: Shadow Fall – İnceleme

Yapımcı Şirket: Guerrilla Games

Yayımcı Şirket: Sony Computer Entertainment

Oyun Serisi: Killzone

Platformlar: Playstation 4

Oyun Türü: First Person Shooter

Oyun Modu: Singleplayer, Multiplayer

  Oyunumuz Guerrilla Games‘in yapımcılığını yaptığı, bir döneme “Next-Gen” olarak damga vuran, çıkışından önce videolar yayınlanan, yazılar paylaşılan, duyurular yapılan ve oyun piyasasına çok farklı bir yapı getireceği söylenerek çıkmadan önce bile sevmeye başladığımız bir oyun. Üstelik oyunun Türkçe çıkması oyunu bize daha çok sevdirdi diyebilirim. Oyun Killzone 3‘ten sonra çıkan ve senaryo olarak bu oyunun çok daha ilerisinden devam eden bir oyun.

10815320203_ef2ca01b0c_o  

Senaryodaki karakterimiz önemli durumlardan dolayı patlak veren iki ulusun savaşını bitirip, uluslar arasında barışı sağlamaya çalışıyor. Bu tabii ki zor bir şey. Bunu yaparken de birçok zorlukla karşılaşıyoruz. Hatta bir süre sonra bu amacımız değişkenlik gösterebiliyor. Yine de oyundaki amacımız, bu iki ulus arasında barışı sağlamak olmalı.

FP3-_1_  

Yine şahsen benim en sevmediğim durumlardan birisi ile karşı karşıyayız. Oyun sadece PlayStation 4 için çıkmış durumda. Yani bu güzel grafiklere, atmosfere, senaryoya sahip ve üstelik Türkçe oyunu oynamak istiyorsanız, PlayStation 4 almaktan başka çareniz yok. Keşke oyun çıkartırken birkaç platform alternatifi daha verseler. Bu kadar kaliteli bir Türkçe oyunu daha çok oyuncunun oynamasını sağlayabilirlerdi. Ancak Sony Computer Entertainment kendi platformunu övmek için bu alışkanlığından asla vazgeçmeyecek gibi görünüyor. Yine de oyunumuz, PlayStation 4 oyuncuları tarafından çok sevilen bir oyun olarak adını oyun tarihine yazdırmış oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın