Anime Haber

Katekyo Hitman Reborn’un Sahne Gösterisi Geliyor!

5b1641fe28403 300x210

Evet arkadaşlar başlıkta yazanlar tamamen doğru. Akira Amano’nun ünlü mangası Katekyo Hitman Reborn anime olarak karşımıza çıktıktan sonra şimdi de sahne gösterisi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu da posteri.

21 – 30 Eylüle’de Tokyo Galaxy Theatre ( ilginç bir isim tercihi ) da, 3 – 6 Ekim’de de Osaka Mielparque Hall’da gösterilecek. Gitme şansı olan vardır diye yerlerini de söyleyeyim dedim. Gerçi biletler çoktan bitmiştir.

Çok sevdiğim bir seri olan KHR’yi sahne gösterisi olarak görmek beni baya şaşırttı. Çünkü bu tarz fantastik animeleri sahne gösterisi yada live actionlarda düzgün ve güzel yapabilmek biraz zor. Gerçi Naruto’da oldukça güzel yapıyorlar yani bunda da belki becerirler. Ben en çok Tsuna’nın kafasına mermi yedikten sonra birden kalpli donuyla kalıp etrafta koşturmasını nasıl yapacaklar merak ediyorum.

Oyuncuların hepsi daha açıklanmadı. Arcobaleno’lardan sadece Reborn açıklandı ki onu oynayan kişiyi duyduğunuzda biraz şaşırabilirsiniz. Diğer Arcobaleno’ları kimler oynayacak ve nasıl görünecekler gerçekten merak ediyorum. Özellikle de Lal Mirch, Fon ve Colonello’yu merak ediyorum. Benim favorilerim onlar.

Oyuncular hakkında bilgi vermemek için önce anime hakkında biraz bilgi vereyim.

 

Mangaka: Akira Amano

Anime Bölüm Sayısı: 203

Manga Bölüm Sayısı: 409

Konusu: Sawada Tsunayoshi namı diğer Tsuna derslerinde ve sporda pek de iyi olmayan bir gençtir. Bir gün  Reborn adında takım elbise giymiş bir bebek ile karşılaşır. Reborn ona İtalya’daki en büyük mafya olan Vongola Family’nin onuncu lideri olacağını ve bunun için onu eğiteceğini söyler. Tsuna ne kadar lider olmak istemediğini söylese de onun lider olacağı duyulduktan sonra insanlar peşine düşmeye başlar. Tsuna’nın sakin hayatı birden karmakarışık bir hal almaya başlar.

 

Mangaka hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bu yazıya tıklayabilirsiniz.

Henüz animeyi izlememiş olanlar yada hala izlemekte olanlar için küçük bir şey söyleyeceğim. Animeyi bitirdikten sonra direkt mangadan devam edin. Ben mangasının türkçesi olduğunu bilmediğimden okumamıştım. Gördüğüm gibi ise okumaya başladım ve keşke animeyi bitirince devam etseydim dedim. Mangada animede soru işareti olan yerler çok güzel dolduruluyor. Mesela Arcobaleno’lar hakkında her şeyi sonuna kadar öğreniyorsunuz. Animede gösterilenden daha fazlasını anlatıyorlar.

 

Şimdi gelelim oyuncu kadrosuna.

Neeko = Reborn

( Kendisi animede de Reborn’un seiyuu’luğunu yapmıştır. )

 

Ryohei Takenaka = Tsunayoshi Sawada

 

Kosuke Kuwano = Hayato Gokudera

( Kendisi aynı zamanda Boku No Hero Academi’daki

Yuga Aoyama’nın Seiyuu’sudur. )

 

Ryosuke Yamamoto = Takeshi Yamamoto

 

Teru Uesugi = Ryohei Sasagawa

 

Kimeru =  Lambo

 

Yuta Kishimoto = Kyoya Hibari

 

Masanari Wada = Mukuro Rokudo

 

Yui Ito = Kyoko Sasagawa

 

 

 

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın