Anime Haber

Kabaneri Of The Iron Fortress Devam Filmi Geliyor

kabaneri

Perşembe günü gerçekleşen “Fuji TV Anime Lineup Press Conference 2019” etkinliğinde, Kabaneri of the Iron Fortress: The Battle of Unato (Kōtetsujō no Kabaneri: Unato Kessen) filminin Japonya’da vizyona gireceğini anlatan yeni bir video yayınlanmıştı.

Anime serisinin devamı şeklinde olan film Kabaneri of the Iron Fortress: The Battle of Unato 10 Mayıs 2019’da Japonya’da vizyona giriyor. Ayrıca Netflix ve Amazon Prime platformlarında da yayınlanacak.

Tetsuro Araki, filmi Wit Studio’da yönetmek için geri dönüyor ve aynı zamanda filmin senaristi. TV dizisinin senaryolarını yazan Ichiro Okouchi organizasyonu oluşturdu. Haruhiko Mikimoto orijinal karakter tasarımını yapıyor ve Hiroyuki Sawano (Attack on titan, Aldnoah.Zero) müziği bestelemek için geri dönüyor.

EGOIST, film için yeni bir şarkı ile geri dönüyor. “Sakase ya sakase” adlı müzik çıkartıyor.

Ek olarak Kabaneri of the Iron Fortress: The Battle of Unato adında yeni bir poster yayınlandı. Posterde Mumei ön plana çıkıyor ancak diğer karakterler de gözüküyor.

İlk seri 2016 yaz döneminde yayınlanmıştı. Derleme olarak 2 film vizyona girmişti.

Serinin hikayesi şöyleydi;

Hayatta kalma temalı seride, dünya, gizemli bir virüsten ortaya çıktığı düşünülen korkunç zombi vari yaratıkların, insan etini yırtıp hiç bitmeyen iştahlarını bastırmak için ortaya çıktığında, endüstriyel devrimin ortasındadır. “Kabane” olarak bilinen bu varlıkları öldürmenin tek yolu çelik kaplı kalplerini yok etmektir. Bununla birlikte, eğer bu canavarlardan biri tarafından ısırıldıysa, klasik zombi olayı olarak kurban onlardan birine dönüşür.

İnsanlık, Kabane’nin sınırsız ordularından korunmak için Hinomoto ülkesinde büyük bir duvar oluşturdu ve içlerine dev kaleler inşa etti. Bu dev kalelere girmenin tek yolu, Ikoma gibi genç adamlar tarafından hizmet verilen ve inşa edilen ağır zırhlı trenler.
Olaylar ana karakterimiz Kabane’in kalbini kolayca deleceğine inandığı ölümcül bir silah yapmış olan Ikoma, yeni icadını kullanarak savaşabileceği günü sabırsızlıkla beklediği zaman başlıyor.

Bir cevap yazın