Merhaba ben Pandora,

Öncelikle yeni başlamış bulunmaktayım ve sizlerin arasına katıldığım için çok mutluyum. Çok heyecanlıyım çünkü ilk kez editörlük yapacağım. O yüzden hatalarımı maruz görün 🙂 Uzatmadan İzlenesi Anime Önerileri listeme geçiyorum 🙂

1. 07-Ghost

Asdfgh 23 - i̇zlenesi anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Bölüm sayısı: 25

Yayınlanma Tarihi: 2005

Tür: Aksiyon

Eski bir yapım olmasına rağmen görüntü kalitesi,ses kalitesi gayet iyi bir yapım. En baştan son bölüme kadar sıkmadan izleyebileceğiniz bir kurgusu var. Şirin tavşanı unutumamak gerek. Ne yazık ki açık bir kapı bırakarak bitirdiler animeyi. 2. sezon çıkmalı. Bunun dışında izlerken bütün bir animeyi kilisede geçirdiler diyebilirisiniz. Bu animeyi ne için izleyin : Tabi ki Zehel/Frau için. Dövüş tarzları falan büyüleri hepsini beğendim. Dramı da güzel. Yarım kalması üzdü. Dram genelde arkadaşlık tarzı duygular, birbirlerine güven, sadakat, fedakarlık üzerinden anlatılmış. Bittiği yerden mangasından devam edebilirsiniz.

2. Afro Samurai

Asdfgh 24 - i̇zlenesi anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 5 + 4 

Yayınlanma Tarihi: 2007 + 2009

Tür : Aksiyon, Dram, Seinen

 

Görüşüme başlarken tek kelime ile mükemmel bir seri diyorum. 4 yıldır anime izliyorum ve şimdiye kadar beni etkileyen yegane animelerden birisi. Çok sağlam bir konusu var ama böle bir animeyi bu kadar bölüme ve sezona sığdırıp bitirmeleri yazık oldu.Hikaye,konu,konsept çok yaratıcı, çok iyi. Özellikle karakterlerin çizimine hayranım resmen. Kendi kalitemi, kendi çizimimi yarattım diyor. Eskiden animeler de daha az cinsellik daha çok kişilik var iken, şu an da bu statüsünü koruyan ya da bu yolda yeni anime çıkaran çok az sayıda mangaka var. Bugünkü animeleri en azından bir çok ecchi, harem ve shonunen animelerini kolaylıkla sollar. Kendi düşüncem tabi ki ama aldığı puanalar da benim düşüncemi destekliyor. Üzücü bir haberim var ki eğer İngilizce bilmiyorsanız çeviriyi açıp  animenin alt yazısını çevirmeniz lazım. En son böle idi. İzleyeli çok oldu. O yüzden son durum aynı mı bilmiyorum. Karanlık tema sizi etkilerken, sağlam dövüş sahneleri ve bol kanlı oluşuyla ön plana çıkıyor. Son olarak ana karakterimizden bolca cooluk akıyor.

3. Ajin

Asdfgh 25 - i̇zlenesi anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 13 +ova + 13 

Yayınlanma Tarihi: 2016

Tür: Gizem,Doğa üsütü güçler,Aksiyon,Macera,Seinen

 

En çok polisimizin havası ve silahı beni etkilemiş dersem yalan söylemiş olmam. Ayrıca ilginç bir çizim kalitesi var diyebilirim. Zamanına göre kaliteli bana göre .Olaylar epey sürükleyici. Çizimler 3D olmasaymış daha iyi olabilirmiş. Bu animeyi  konusuna ve işlenişine rağmen sırf animasyon diye çizgi filmlere benzetip izlememek yalnızca sizin kendi kaybınıza olur. Görsellik biraz değişik gelecektir ama konu ve senaryo sarıyor. Yani ecchi izleyicileri gibi görsele önem vermiyor. Hikayeye önem veriyorsanız izleyin derim. 2.sezondan konuya devam edebilrsiniz. Bazı yönlerden Tokyo Ghoul ‘u andırmakta.

4. Angel Heart

Asdfgh 26 - i̇zlenesi anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 50

Yayınlanma Tarihi : 2005

Tür: Aksiyon,Dram,Gizem,Romantizim,Seinen

 

Güzel bir gizem ,dram örneklerinden. İzlerken bir bakıyorsunuz bitmiş. Karakterler duyguları yaşarken bir bakıma sizde yaşıyorsunuz. Fazla duygusalsanız mendil bulunduralım yanımızda.

5. City Hunter

Asdfgh 27 - i̇zlenesi anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 51

Yayınlanma Tarihi: 1987

Tür: Aksiyon,Gizem,Komedi,Shounen

 

Dövüş sahneleri gayet başarılı bir animedir. Dizi şeklinde bir de live actioni bulunmaktadır. Ayrıca diziside eğlenceli olan bir yapımdır. Karakterimiz deli dolu ve neşeli bir tiptir. Çok uzun olduğu ve zaman geçtiği için fazla bir yorum yapmak istemiyorum ama izlenmesi gereken bir seri benim kitabımda.

City Hunter 2

Asdfgh 28 - i̇zlenesi anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı : 63

Yayınlanma Tarihi : 1988

Tür:Aksiyon,Gizem,Komedi,Shounen

 

Evet ilk sezona göre çizimler gene o kadar bir değişiklik yaşamasa da daha iyi bir akışı var. Ayrıca animenin 3. sezonu da bulunmakta ve 13 bölümden oluşmakta.

 

6. Genji Monogatari Sennenki

Asdfgh 29 - i̇zlenesi anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 11

Yayınlanma Tarihi: 2009

Tür : Dram,Tarihi,Romantizim,Josei

 

Çizim olarak beni etkileyen bir tarzı var. Tabi ki 720p bir anime kadar net açıdan değil de, izlerken o kendine has atmosferi alıyorsunuz. Bana göre Japon, Kore anime yapımları arasında daha çizimleri daha gerçekçi gözüken bir seri. Bunalım için izleyebilirsiniz.

7. A-Channel

Asdfgh 30 - i̇zlenesi anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 12 , 2 Ova, 11 

Yayınlanma Tarihi: 2011

Tür : Komedi,Okul,Shoujo-Ai

KONU:

Boş zamanınızı kahkaha ile doldurabileceğiniz, klasik efsane moe surat ifadeleri bolca barındıran , okul, gündelik hayat animesi. Karakterler başta sizi çocuksuluğuyla çıldırtabilir ama bir süre sonra dertlerinizi unutturucak bir anime.

8. Boogiepop wa Warawanai: Boogiepop Phantom

Asdfgh 31 - i̇zlenesi anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 12

Yayınlanma Tarihi: 2000

Tür : Doğa üstü güçler,Dram,Gerilim

 

Kan göreceğimiz bu seride bilgisayarlardan tırsmamak elde değil. Ayrıca kötü karakterlerimizin kattığı o basık atmosfer ile iyice serinin içinde buluyorsunuz kendinizi. Görüntü olarak pek sıkıntı çıkaracak tarzda bir anime değil. İzlemenizi tavsiye ederim.

9. Steins Gate

Asdfgh 32 - i̇zlenesi anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 24 + OVA + B-eta 

Yayınlanma Tarihi: 2011

Tür : Bilim kurgu,Gerilim

Açıkçası izlediğim animelerin arasında son zamanlarda 1.ciliği elinde tutuyor diyorum. Beni başta açıklamasını okurken izlemekten alıkoyan ve 2 ay geç başlamamı sağlaması da üzmüştü ama bu serinin acayip bir hayranı olarak eğer izlemediyseniz izlemeniz gerek. Neden mi? Bu seride çılgın bilim adamımızın ne kadar manyak, psikopat bir tip takınmış olsa da özünde arkadaşlarını kurtarmak için kendini yok etme derecesine kadar getirmesi, animenin bilimsel öğelerinin son derece muhteşem ve yerinde mantıklı kullanması. İçinde ki ön planda o kadar durmasa da aslında bence animenin ana türü olması gereken aşk,sevgi,dostluk tarzında su götürmez bir gerçekle ölmeden izlenmesi gereken bir anime. Bu animeyi bir çoğunuz biliyordur ama genede yazmazsam olmazdı. 2. sezonu izledikten sonra anlayacaksınız. Betadan devam edecekmiş. Açıkçası 1. sezon kadar özenilirse harika olur.

10. Helsing Ultimate

Asdfgh 33 - i̇zlenesi anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 10+3

Yayınlanma Tarihi: 10 Şubat 2006, 26 Aralık 2012 bitiş Yılda aralıklarla bölüm geliyor.

Tür : Korku,Aksiyon,Vampir,Seinen,Doğa Üstü Güçler

 

Benim 3. ya da 4. animem idi kendisi. İlk sezonu izledikten sonra baya etkilenmiştim. Ardından sadece bu kadar sanıp ultimateyi görmediğim için es geçmiştim.1 sene sonra falan bir baktım ki ultimate var. İlk 2 bölüm olarak 1. sezonla aynı olsa da gerisinde giderek güzelleşiyor. Her bölüm 50 dk kadar uzun olduğundan tek günde bitmeyecek bir anime. Baş karakterimiz bu sezonda daha da tarz sahibi oluyor ve seslendirmenin kattığı ses tonu daha iyi. Görsel açıdan da öyle. Nazilere karşı herhangi bir sevgim tabi ki olmadığı gibi bu anime de gayet gerçekçi ele alan bir atmosferde işlemişler.Ayrıca Osmanlı’yı da kattıkları için ayrı bir gurur duyuyoruz. Küçük bir sahne içinde olsa gücümüzü öne sürmüşler. 2. baş karakterimiz olan polis vampir bu sezonda sonunda etkin rol alıyor. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related Posts

2 thoughts on “İzlenesi Anime Önerileri!!

  1. Fatih Yildiz dedi ki:

    Hatalarını mazur görmek isterdim amma. Hatalarımı maruz görün deyincik yapamadım 😀

  2. Alper Kara dedi ki:

    Eline Sağlık pandora. Anime önerileri için harika bir liste olmuş bence. Hepsinin notunu aldım. Bir bir izleyeceğim.

Bir cevap yazın