İzlenesi 10 DC Animasyon Filmi …Bir DC hayranıysanız izlemeniz gereken 10 animasyonu sizler için sıraladım. DC‘nin daha bir çok güzel animasyonu var lakin ben kendi gözümde en iyi olduğunu düşündüğüm 10’luyu sizler için listeledim.

10. Batman Year One

Batman year one comic wallpapers 5 - i̇zlenesi 10 dc animasyon filmi!! - figurex film

Adından da anlaşıldığı gibi Batman‘in ilk senesini konu alan animasyonda Batman‘in şu anki haline nasıl geldiğini konu alan, severlerin kaçırmaması gereken güzel bir animasyondur.

9. Justice League : Crisis on Two Earths

1138440 jl ovaloffice - i̇zlenesi 10 dc animasyon filmi!! - figurex film

Farklı bir dünyadan gelen ama o dünyada iyi olan Lex Luthor kendi dünyasında Jl‘nin bir tiran grubu olduğunu anlatıp bizim Jl‘den yardım istemesi ve iyi Jl ile kötü Jl’nin birbirlerine girmesini konu alan güzel bir animasyondur.

8. Justice League : Doom

Doomtitle - i̇zlenesi 10 dc animasyon filmi!! - figurex film

Batman Jl üyelerinin kötü olması durumunda hepsine karşı bir karşı saldırı planı hazırlamıştır. Tüm üyelerin nasıl yenileceği ve zaaflarını içeren bu plan kötülerin ellerine geçer ve Jl‘ye karşı kullanılan güzel bir animasyon olur.

7. Batman : Son of Batman

Damian son of batman comic wallpapers 5 - i̇zlenesi 10 dc animasyon filmi!! - figurex film

Batman‘in yasak aşkı Taliah‘tan olma oğlu ve en son Robin olan Damian dedesi Ras Al Ghul tarafından çocukluğundan beri öldürmek üzere yetiştirilmiştir. Ras‘ın ölümü üzerine Taliah oğlunu babasının yanında güvende olacağı ve eğitimine devam etmesi için Bruce‘un yanına götürür. Bruce ve ele avuca sığmayan söz dinlemeyen oğlunun maceralarını konu alan güzel bir animasyondur.

6. Justice League Thorne of Atlantis

- i̇zlenesi 10 dc animasyon filmi!! - figurex film

Jl‘nin Aquaman‘e tahtını almasında yardım etmesini, Atlantis ve yüzey savaşını engellemeye çalışmalarını ve Aquaman‘i takıma dahil etmelerin konu olan güzel bir animasyondur.

5. Justice League Dark

Justice league dark movie starts 2016 - i̇zlenesi 10 dc animasyon filmi!! - figurex film

Kötü ruhlar,hayaletler,büyüler ve daha nicesi mistik anlamda Jl‘nin boyunu aşan olaylarda kime giderler ?  Tabi ki John Constantine. Bir türlü hak ettiği değeri yakalayaman Constantin‘e bu animasyonda baş rol verilmiştir ve bundan sonra da animasyonlarda daha fazla göreceğimizde söyledir. Darısı sinema evreninin başına…

4. Justice League War

- i̇zlenesi 10 dc animasyon filmi!! - figurex film

Jl‘nin kuruluşunu anlatan ve baş düşmanları Darkseid‘in de yer aldığı 2017 Kasımda gelecek olan Jl filminde referans olan çizimlerinin de en iyisi olduğunu düşündüğüm güzel bir animasyondur.

3. Batman The Dark Knight Returns Part 1 ve 2

Pvus4tr - i̇zlenesi 10 dc animasyon filmi!! - figurex film

Temel olarak Batman vs Superman filminin de esin kaynağı olan Batman ile Superman‘in birbirlerine girmesini konu alan 2 partlık güzel bir animasyondur.

2. Batman Under the Redhood

Under the red hood - i̇zlenesi 10 dc animasyon filmi!! - figurex film

Batman’in en büyük başarısızlığı ve pişmanlığı Jason Todd‘u kurtaramamak olmuştur. 2 nolu Robin olan Jason Joker tarafından işkenceye maruz kalmış ve sonrada ölmüştür lakin bu olaydan bir kaç yıl sonra Gotham‘a Redhood adında bir kanunsuz dadanmıştır ve Bruce‘un Batman olduğunu da bilmektedir. Kesinlikle kaçırmamanız gereken bir animasyon.

1. Justice League Flashpoint Paradox

- i̇zlenesi 10 dc animasyon filmi!! - figurex film

Flash, Barry Allen yoğun duygusal olduğu bir anda geçmişe koşar ve annesinin ölümünü engelleyerek onu kurtarır lakin bu büyük bir kelebek etkisi oluşturur ve dünyayı yok olmanın eşiğine getirir. Flash dizisinin takipçilerinin bildiği en azından bildiğini zannettiği ana olayı konu alan ve DC evreninde daha sonraları da bir çok belaya yol açan efsane bir animasyondur.

Evet listemiz bu şekilde dediğim gibi bu liste bana ait. Benim gözümden en iyilerden oluşmaktadır. Burada olmayan ama olması gerektiğini düşündüğünüz animasyonları yorumlara yazabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın