Anime Haber, Anime

Hunter x Hunter’dan Haber mi Var ?

Japonya Online Parakende şirketlerinden birisi olan 7net, Mangaka Yoshiro Togashi’nin Hunter X Hunter mangasının 34. cildini 26 haziran için listesine aldı.

Manga, geçen Haziran ayında Shueisha‘nın Haftalık Shonen Jump dergisinde belirsiz bir boşluk bırakmıştı.Dergi o zaman karar verildiğinde manga için bir yeniden başlama tarihi ilan edeceğini söyledi. Devam edip edilmeyeceği hayranlar tarafından oldukça merak edilen manga için nihayet bir ses geldi gibi 🙂

Manga, 2014 yılının Ağustos ayında yapılan Haftalık Shounen Jump’ın 37. ve 38. sayısının birleşmesinden bu yana iki yıllık aradan sonra Nisan 2016’da yeniden başlamıştı. Başlangıçta yazarın ciddi bel ağrısı için neyin nispeten iki haftalık bir boşluk olduğu için Nisan 2016’ya kadar uzadı.

Shueisha, manganın 33. cildini  3 Haziran’da gönderdi. Bu kitap, Aralık 2012’den bu yana seri için ilk derlenen kitap cildi.

Viz Media, Nisan 2014’te Kuzey Amerika’da 32. derlenmiş kitap cildi yayınladı. Manga iki televizyon anime dizisine ilham verdi; En sonuncusu 2011’den 2014’e kadar sürdü. Manga ayrıca iki anime filmi ve birkaç orijinal video anime başlıklarına ilham verdi.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

6 thoughts on “Hunter x Hunter’dan Haber mi Var ?

 1. hüseyin aslanoğlu dedi ki:

  2019 animesi belki çıkar…

 2. Amano Yukiteru dedi ki:

  Yani?Yeni sezon gene mi yok banane mangadan ya 🙁

  1. Besdi dedi ki:

   Manga devam etmeden anime nasıl çıkacak ?

   1. Amano Yukiteru dedi ki:

    Kardeş HxH 2011 den bahsediyoruz.Hadi animenin çıkışı ve devamı 3yıl sürdü desen geriye 3 yıl daha kalıyor.Bu 3 yılda hiç mi olay olmadı 😀

    1. Amano Yukiteru dedi ki:

     Bide yeni gördüm pek bakmam kusra bakma

    2. Besdi dedi ki:

     Animesinin final bölümüne denk gelen manga bölümü 340 ve manganın en son çıkan bölümü 360.
     Yani kısaca sadece 20 bölüm ilerledi manga.Manganın yeni bölümleri çıksın, ilerlesin de anime için malzeme olsun.Bu 20 bölümle 12 bölümlük bir seri bile çıkmaz.

Bir cevap yazın