Anime Haber

Hunter X Hunter Manga Geri Dönüyor

hunterxhunter hiatus

Hunter X Hunter Manga Yılan Hikayesi

Yoshihiro Togashi‘nin ünlü shounen mangası Hunter x Hunter 5 ay aradan sonra 22 Eylül‘de Weekly Shounen Jump sayısıyla dönüş yapıyor.

En son 9 Nisan 2018 tarihinde 380. bölümü yayınlanan manga genellikle mangaka Yoshihiro Togashi’nin sağlık problemleri nedeniyle ara veriyor. Ara vermeden önce mangaka bu yıl bitmeden geri döneceğini söylemişti. Manganın en son başlangıç tarihi ise 29 Ocak tarihiydi.

Manganın 2011 ve 2014 yılları arasında yayınlanan bir anime serisi de biliniyor. Manga bu kadar yavaş devam ederken anime için yeni sezon beklemek bir süre daha imkansız gibi görünüyor.

Manganın konusu merak edenler için :

Gon küçük bir kasabada yaşayan sevimli ve maceraperest bir çocuktur. Babasını ölmüş olarak bilen Gon, bir gün babasının yaşadığını ve efsanevi bir avcı olduğunu öğrenir. Babasının çocuğunu terk edecek kadar önem verdiği avcılığın ne olduğunu öğrenmek için uzun bir yolculuğa çıkar. Ancak avcılık lisansı aşırı derecede zor bir sınavla alınmaktadır. Öyle zaman olur ki katılan yüzlerce kişiden birisi bile geçemez bu sınavı. Gon sınav esnasında tanıştığı 3 arkadaşla avcılık maceralarına başlar.

Daha fazla öneri,tanıtım ve haber için : Figürex‘in diğer başlıklarını ziyaret etmeyi unutmayın.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın