Listeler, Oyun

Heyecandan Dilimizi Yutacağımız E3 2018 Fragmanları (Top 10)

e3

E3 2018 Fragmanları – Merhaba ben Mertcan Senem yazılarda kullanacağım takma isim ise Cringuas bugünden itibaren Oyunlar ve Animeler hakkında çeşitli incelemeler ve yorumlarda bulunmaya çalışacağım.İlk yazımı ise gündemde ki E3 fuarında çıkmış yeni E3 2018 Fragmanları  hakkında olacak.

 

 10) The Crew

Yarış tutkunlarının bir süredir beklediği The Crew 2 bomba gibi geliyor. Betası çıkan oyunun şimdiden bir çok yayıncı inceleme yapmaya başlamış durumda.Yarışlarla ilgisi olmayanların bile dikkatini çekebilecek olan oyun E3 2018 Fragmanları ile beklentiyi üst seviyeye çıkarmıştı.Oyunun diğer yarış oyunlarından ayıran etmen ise karada, suda, havada size yarışma deneyimi sunmasıydı.Aynı zamanda güzel grafiği ve farklı bölüm tasarımlarıyla  bu yıl hız tutkunlarının unutamayacağı bir oyun olacak gibi görünüyor.

9) Skull & Bones 

Evet karşımızda daha çok yapılmasını temenni ettiğim korsanlık konsepti var. Oyun dünyası olarak korsan oyunlarına epeyce açız. Sea of Thieves ne kadar bu açlığın yerini doldurmaya çalışa da yapılacak etmenlerin az olmasından dolayı oyunun belli bir süre sonra oynanabilirliğinin sıkıcı hale gelmesi ve oyuna göre ücretin fazla olması gibi nedenlerden oyuncuları epeyce sinirlendirmişti. İşte tam bu zamanda Skull & Bones acımıza merhem olacak gibi gözüküyor.Hem E3 yorumları hem de oyun fragmanı oyunun dinamiğinin ve işleyişinin çalıştığını gösteriyor. Sea of Thievesın hatasına da düşmezse bu yıl güzel bir  Co-Op korsan oyunu oynayacağız gibi görünüyor.

8) Anthem

Bu yılın en iyi  Co-Op oyunlarından bir tanesi olan Anthem arkadaşlarınızla oynayıp zamanınızı su gibi tüketmenize sebep olabilir. Gameplay harika gözüküyor. Yani arkadaşlarına farklı özellikte ki robotlarla oraya buraya uçarak dalmak, düşüncesi bile stresinizi alıp götürüyor.

7) Sable

Belki de bu listede neden olduğunu anlayamadığınız bazıların bildiği,bazıların bilmediği Sable beni resmen büyüledi. Bu nasıl mükemmel bir grafiktir tarzıdır, resmen bir sanat eseri.Evet biraz fazla coştuğumun farkındayım ama elimde değil oyun çok güzel ve keşif edilesi duruyor.Oldum olası böyle oyun dünyasında farklı, yeni denemeler benim beklentimi çok artırıyor.Bölüm tasarımları ve grafik aşırı tatlı ve güzel duruyor grafiği el çizimi olan oyun eğer oyun dinamiği ve hikayesinin de etkileyiciliğini tutturabilirse, bu yılın sürpriz yapan oyunlarından olabilir diye düşünüyorum.Kim bilir belki de yeni Zelda bile olabilir.

6) Kingdom Hearts 3

Sanırım fazla açıklama yapmama gerek yok Kingdom Hearts 3 bir çok gameplay videolarından sevenlerinin beklentilerini fazlasıyla karşılayacak gibi duruyor.Oynanış, grafik, evren zaten harika. Bide üstüne  Karayip Korsanları bölümü,  izleyenlerin şuurunun kaybolmasına neden oluyordu. Şimdi tek derdimiz oyunun bir an önce çıkması.

5) Cyberpunk

Size tek diyeceğim ”CD Projekt RED” bu size bir şey anımsatmadı ise size Withcer 3’ün yapımcısının oyunu diyebilirim. Oyuna dahil bir gameplay görmesek bile CD Projekt RED güvenimizi tamamen kazandığından bize sadece bu içi dolu, dolu 80’ler havasında ki açık dünyayı gezmek ve araştırmak kalıyor. He bir de oyun FPS olduğundan eleştirenler var ki kesinlikle anlıyorum. Ama FPS yakışıp, yakışmayacağını sadece oyun çıktığında görebileceğimizden bize oturup beklemek kalıyor.

4) Devil May Cry 5

Ve sonunda uzunca bir aradan sonra karşımızda Devil May Cry 5 var. Sonunda beklediğimiz an geldi,ama biraz farklı bir tarzla geldi. Daha kendi gibi olmak yerine karakter tasarımlarını avrupalılaştırmaya çalıştığından, Devil May Cry hayranları olarak sitem ettik. Özellikle de Nero’ nun saçını çoğu kişinin beğenmediği gördüm. Tabii ki bu heyecanımıza engel teşkil edecek bir şey değil bence.Oynayışın,evrenin ve hikayenin zaten oyunu kurtaracağını tahmin ediyoruz. Bunu bilmemizin nedeni ise Devil May Cry 3 ve 4 yapan Hideaki İtsuno yine oyunu yapacak isim olması. Bakalım devam hikayemiz başarılı olabilecek mi ?

3) Ghost of Tsushima

Geldik ilk 3’e Ghost of Tsushima bu yılın kesinlikle şaşırtan oyunuydu.Bu nasıl grafiktir birisi açıklasın. Herifler sanki oyun değil de tablo yapacağız diye yola çıkmış da son anda bu tablodan güzel bir oyun çıkar demişler gibiydi.Eğer dövüş mekaniğin akıcılığını ve hikayeyi tutturabilirlerse bu oyun bu yıl patlar demedi demeyin.

2) The Last of Us Part II

Tek kelime ile ‘kusursuz’ aynen oyun kusursuz gözüküyor. Konuşacak bir şey bulamıyorum gameplay izlerken filmi,dizi mi diye karıştırabileceğiniz animasyonları vardı.Tabii ki de bende bunun biraz süslenmiş,üzerine bazı eklentiler yapıldığını düşünenlerdenim.Ama bu fragmanda gördüğümüz görselin 3 de 1 olsa yeter de artar yani.

1) Marvel’s Spider-Man

Geldik listenin sonuna ve listenin zirvesinde ki isime tahmin etmenizin zor olmayacağı oyun evet yeni Spider-Man oyunu uzun,çok uzun zamandan beri  güzel bir Spider-Man oyunu göremiyorduk.Ve aranan kanı bulduk gibi görünüyor. Olgun bir Spider-Man ile şehirde akıcı bir şekilde dolaşıp,müthiş dövüş mekanikleri ile Örümcek Adamın bilindik baş düşmanları ile  karşı karşıya geleceğimiz oyun Batman: Arkham City in etkisini bırakabilecek mi açıkçası merak etmekteyiz.Ama E3 deki oynayan insanların yorumlarına ve inceleme puanlarına göre evet bırakacak hatta geçme ihtimali bile var neyse bugün ki listemizin sonuna geldik okuduğunuz için teşekkür ederim.

Not = Bunlar benim düşüncelerim olduğundan kendime göre bir sıralamaya soktum sizin de bir sıranız varsa veya size göre listeye sokulması gereken seriler varsa belirtmeyi unutmayınız. 

Listeye girebilecek ama girememiş anılması gereken oyunlar =(Assassin’s Creed Odyssey, Death Stranding, Super Smash Bros.Ultimate, Halo Infinite, Resident Evil 2, Beyond Good and Evil 2, Gears 5, Control, Sekiro: Shadows Die Twice )

About Mert Senem

Merhabalar, ben Mert Senem. 18 Yaşındayım. Hobilerim film, dizi ve anime izlemektir. Ayrıca felsefik ve psikolojik makaleler okuyup araştırmayı severim.

Bir cevap yazın