Dizi

Californication Tanıtım : Yaz Sıcağı İçin Dizi Önerisi

californication

Californication – Öncelikle herkese merhaba, umarım güzel bir yaz tatili geçiyorsunuzdur. Benim yaz tatilim kısa sürede yaz okuluna dönüştü. Tabiki de suç bende değil,beni geçirmeyen hocada 🙂 . Bugün sizlere kendi kişisel listemin tozlu raflarından seçmiş olduğum güzel bir dizi ile geldim. Dizimizin adı CALIFORNICATION. Dizinin tanıtımına geçmeden önce belirtmek istediğim birkaç husus var.

Dizimiz +18 olup cinsel içerik barındırmaktadır.18 yaşından küçükseniz ve okumaya devam ediyorsanız size aferin demekten başka diyecek bir sözüm yok. Dizimizin başrollerinde David Duchovny,Natasha McElhone, Evan Handler bulunuyor. Daha fazla laf ebeliği yapmadan dizinin konusunu anlatmaya geçeyim.

Californication Genel Konusu

David Duchovny’nin canlandırdığı Hank Moody karakteri narsist,alkol,uyuşturucu gibi maddeler kullanan, kadınlarla arası çok iyi olan başarılı eserler çıkarmış olan bir yazardır. Birgün Hank ve Karen (Hank’in çocuğunun annesi) yaşadıkları şehir olan New York’tan, California’ya gelmiştir.

Hank,California’yı ne kadar sevmese de para kazanmaya ihtiyacı olduğundan Karen ile burada kalmaya karar verir. California’da bulunduğu süreçte Hank ile Karen’in arası bozulur ve Karen başka bir adamla yaşamaya başlar. Hank ise Karen ile arasını düzeltmeye bir yandan da kızı Becca’yı yetiştirmeye ve her zaman hayal ettiği mutlu aile yaşantısına dönmeye çalışır.Başından geçen talihsizlikler, geçmişte yaptığı hatalar ve kadınlara olan ilgisi bu amacına kolayca ulaşmasında engeller teşkil edecektir.

Karakterler

Hank Moody

Hank,çapkın bir karakterdir. Kadınlar için büyüleyici, esprili ve yakışıklı olan karakterimizi depresyondan müzdarip olduğunu varsayabiliriz, alkol ve uyuşturucu ile bu acısını unutmaya çalışır. Hank’i old school bir kişi olarak görebiliriz. Herşeyi bir kenara bırakırsak Hank sevgi dolu bir baba ve yaptığı hatalara sadık bir kişi olduğunu  söyleyebiliriz.

Karen

Hank’in çocuğu Becca’nın,annesi olan Karen güzel ve yetenekli bir mimardır. Mantıklı bir karakter olan Karen kendi ile ilgili birçok çekişmeye girer. Bu çekişme özellikle Hank ile hissetiği duygular ve mantığının birbiriyle olan mücadelesinden kaynaklıdır. Daha açık olmak gerekirse Karen, Hank’e aşık fakat mantığı Hank ile yaşamayacağı yönünde. Dizinin büyük bir kısmında bu çatışmayı izleyeceksiniz.Daha fazla uzatmadan dizideki en komik bulduğum karakter Charlie Runkle’dan biraz bahsedelim

 

Becca Moody

Dizimizin olgun karakteri,büyüklerimizin dediği büyükmüşte küçülmüş lafının İngilizce karşılığı Becca Moody. Farklı bir ailesi olduğundan yaşıtlarının sahip olmadığı olgunluğa sahip olan bu karakterimiz,ciddiyeti, realistliği ve olaylara yaklaşımıyla hepimizi şaşırtan bu karakter diziye ayrı bir hava katmaktadır.

Charlie Runkle

Hank’in en iyi arkadaşı ve aynı zamanda menejeri olan Charlie Runkle oldukça seks düşkünü bir karakterdir. Kadınlarla arası iyi olmasa da işinde başarılı olan Runkle bu düşkünlüğü başına birçok traji-komik olay getirecektir. Ne sanıyordunuz Hank Moody’nin en iyi arkadaşı sıradan bir insan olabilir mi? Neyse birazda Charlie’nin,Hank’in tabiriyle,smurf(şirin) eşinden bahsedeyim.

 

Marcy Runkle

California’nın havasından suyundan mıdır bilmem de bu dizide her karakter ayrı bir garip. Ama bana göre Marcy Runkle bunlar içlerinden en garibi,neden mi söylüyorum eşi gibi sex düşkünlüğü olan Marcy aynı zamanda kadınların genital bölgesine ağda yapan bir işletmesi bulunmaktadır. Marcy her zaman kocasının penisinin şekli ve yataktaki performansının kötülüğünü gibi (Bu ifadeler için özür dilerim.) kocasından birçok konuda şikayetçidir. Kısacası dizinin eğlence kısmına yardım eden bir karaterdir.

 

Genel olarak dizinin büyük bir bölümde gözüken karakterlerimizden bahsettim. Fakat daha az gözüken karakterler bu dizinin baharatı, acı, tatlı,ekşi tüm duyguları tatmanızı sağlayacaklarından hiç şüphem yok. Dizi ilk başta Hank’i sadece zampara bir karakter olarak gösterse de daha ileriki bölümlerinde Hank’in iç dünyası hakkında daha çok fikir sahibi oluyoruz.Bir yanda eğlenceli bir yandan üzücü olaylarıyla CALIFORNICATION’ı sizlere elimden geldiğince anlattım. Umarım izlemizi sağlayacak olan ufak kıvılcımı çakabilmişimdir. Şimdiden iyi seyirler,Yaz tatilinizin güneşli ve deniz kenarında olması dileğiyle. Sağlıcakla kalın.

Diğer dizi yazılarına buradan ulaşabilirisiniz.

Bir cevap yazın