Anime Haber

Gintama Manga Başka Bir Dergiye Taşındı

asdfghjk

Gintama Manga bitecek haberlerine inanmayanlar olarak haklı çıktığınız söylemek isterim. Gintama devam ediyor.

 

Weekly Shounen Jump dergisi cumartesi günü yaptığı açıklamada Gintama mangasının Shounen Jump‘taki yayın hayatının sona erdiğini fakat şirketin farklı bir dergisi olan Jump Giga‘da yayın hayatına devam edeceğini açıkladı. Açıklamaya “bir süre sonra” ibaresi eklendi. Dolayısıyla ne zaman devam edeceğini henüz bilmiyoruz.

Sorachi, bir süreliğine mangaya son vermeyi planladığını açıkladı. Shounen Jump dergisinde yer alan sisteme göre bir mangaka mangayı bitirme kararından yarım yıl önce dergiye haber vermek zorunda. Fakat Sorachi manga bitiş tarihini Ağustos olarak belirtmesine rağmen vakit gelince tekrar ertelemek istediğinden bahsetti. Ancak Sorachi, daha sonra sona ulaşmak için daha büyük bir sayfa sayısına ihtiyaç duyduğunu ve haftalık derginin sayfa sayısının yeterli olmadığını açıkladı.Sonrasında başka bir dergiye geçmek zorunda kaldığı için hayranlarından özür diledi.

Gintama Manga Konusu

 

Edo Dönemi‘nde dünya Amanto adı verilen uzaylılar tarafından işgal edilir. Her türlü teknolojik üstünlüğe sahip uzaylılar karşısında insanlık çoktan pes etmiştir. Bu uzaylılara kafa tutabilen ve isyan eden bir avuç topluluk kalmıştır. Onlar da Samuraylar olarak adlandırılan onurlu savaşçılardır. Fakat diğer insanlar savaşmaktan vazgeçtiği için onların savaşı da çok uzun sürmemiştir ve kaybetmişlerdir. Amantolar karşısında yenilgiye uğrayan Bakufu Hükümeti‘nin kararıyla kılıç taşımak yasaklanmıştır.” Bir Samuray’ın sahip olduğu tek şey kılıcıdır” felsefesi ile yaşayan Samuraylar‘ın elinden kılıcı da alınınca toplum içinde pasifleşmiş olarak yaşamaya devam etmektedirler.

 Joui Savaşı’ında büyük işlere imza atmış, Amantolar‘ın korktuğu savaşçılardan Shiro Yasha (Beyaz Şeytan) olarak bilinen Sakata Gintoki, savaştan sonra bir bar sahibi  olan Otose‘nin sahip olduğu mekanın ikinci katına taşınır ve para karşılığında her türlü işin yapılabileceği bir yapılanma olan Yorozuya‘yı kurar. Daha sonra Yoruzuya Gin-chan ekibine katılacak olan Yato klanı üyesi Kagura ve babasının Dojo’sunu tekrar diriltmeye çalışan Shimura Shinpachi ile bir ekip oluşturup, para karşılığında onlara verilen görevleri yerine getirirken birbirinden komik ve heyecanlı maceralara atılacaktır.

Gintama Manga 2004 yılından beri yayınlanan manga bir çok filme, anime serisine ilham kaynağı olduğu biliniyor. Gintama gibi bir mangaya bu muamaleyi yapmak biraz ağır olmuş sanki.

Daha detaylı bilgi için resmi web sitesine Buradan ve Gintama hakkında detaylı incelememiz için Buraya tıklayabilirsiniz.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın