Todd Howard’dan Fallout 4‘ü hem tek PC, hem tek de konsol’da oynayan oyunculara süper tek bilgi geldi. Game Informer’a konuşan Howard, nisan ayı içinde Fallout 4‘e resmi mod desteğinin ekleneceğini iletti. “Mod desteğini ilk 2 ek paket aralarında oyuna eklemeyi amaçlıyoruz, PC amaçlı nisan ayı içinde hazırlıklı olacaktır. Ondan tek ay derhal ardından Xbox One, ondan da tek ay derhal ardından PS4’e gelecek.”

Yakın sürede oyuna eklenmesi tasarılanan Survival modundan da anlatan Howard, bu modun yakın sürede Steam beta ile oyuna dahil olmak üzere edileceğini ifade etti, fakat tam olarak tek tarih vermedi. “Survival modunun olması gerektiği civarı düzgün çalıştığına karar verdiğimizde onu Steam beta ile oyuna ekleyeceğiz. Tek zaman betada kalacak, biz de Bu arada oyunculardan geriye dönüş yapmalarını isteyeceğiz.

Bu iş konsollara rağmen PC’de tek sürü ek olarak pratik oldu. Bu yüzden ilk öncesinde PC’ye, derhal ardından da konsollara geliyor olacak. Survival’ın oyuna eklenmesi tek sürü uzunca sürmeyecek. Eğer betaya eklediğimiz sürümün olması gerektiği civarı sıkı olmadığını düşünürsek onu tek ay civarı betada tutabiliriz. Survival modunun tamamıyla çeşitli tek oyun benzeri hissettirmesini istiyoruz.” Fallout takipçilerini tek sonraki aylarda çok harika haberler ve deneyimler bekliyor. Takipteyiz…

Related Posts

Bir cevap yazın