En İyi Ecchi – Savaş Anime Öneri Listesi ile karşınızdayım. Bu ecchi savaş anime önerileri listemizde 10 tane animeye yer verdim. Ayrıca 5 adette bonus anime yazdım ama bonusların sadece adlarını verdim. Başlıktan da belli olduğu sadece ecchi değil aynı zamanda savaşta içeren animleri derlemeye çalıştım. Umarım bu listeyi beğenirsiniz.

Hadi başlayalım…

10 – Gakusen Toshi Asterisk

Adsfdthfg 24 - en i̇yi ecchi - savaş anime öneri listesi - top 10 - figurex anime önerileri

Türü: Fantastik, Aksiyon, Romantizm, Okul, Bilim Kurgu, Harem, Doğaüstü Güçler, Komedi, Ecchi

Bölüm Sayısı: 12

Yapım Yılı: 2015

Hikâyemiz, öğrenci konseyi başkanı olan Claudia’nin tavsiyesi ile su üzerinde bulunan akademi şehri Rikika yani Asterisk’te geçmektedir. Bu okulda yıldız savaşları denilen eğlenceli düellolar vardır. Ayrıca kızların ve erkeklerin birbirlerine üstünlük sağlamaya çalıştığı egemenlik savaşları da yapılmaktadır. Bu erkeklerden biride Amagiri Ayato’dur.  Ayato okula geldiği gün “Taç Alevi Cadısı”  ile savaşmak zorunda kalmıştır. Ve böylece en büyük akademi savaşı başlamıştır.

 

9 – Strike the Blood

Adsfdthfg 25 - en i̇yi ecchi - savaş anime öneri listesi - top 10 - figurex anime önerileri

Türü: Vampir, Fantastik, Aksiyon, Okul, Shounen, Harem, Doğaüstü Güçler, Ecchi

Bölüm Sayısı: 24

Yapım Yılı: 2013

Akatsuki Kojou, hikayemizin ana kahramanıdır. Akatsuki, Tokyo açıklarındaki ada şehri olan Itogami şehrinde normal bir hayat yaşamak isteyen birisidir. Bu bölgenin en büyük özelliği şeytanlar, vampirler ve envai çeşit yaratık rahatça yaşayabilmektedir. Bu şehirde bir dedikodu yankılanmaya başlamıştır. Dördüncü nesil adı verilen dünyanın en güçlü vampirin bu şehirde yaşadığıdır. Ne var ki bu bir dedikodu değil gerçektir ve dördüncü nesil Akatsuki’nin ta kendisidir. Ama Akatsuki, ders çalışmak, yaz ödevlerini yapan ve her gördüğü kızdan etkilenen bir gençtir. Her ne kadar sıradan bir hayat istesede, dördüncü nesil hükümet tarafından tespit edilmiş ve onu gözlemlemek ve gerektiğinde yoketmek için bir gözcü atamıştır.

“iie senpai watashitachi no kenka desu.” “Hayır senpai. Bu bizim savaşımız” sözünü duya duya duya nefret edebileceğiniz bir animedir. 😀 konu olarak güzel bir anime olsa da ana karakterin başının belası olan lanet bir kızın repliğidir. Adam ne zaman bir savaşa girecek olsa bu replikle araya girip adamın kavgasına karışmaktadır.

8 – Sekirei

Adsfdthfg 4 - en i̇yi ecchi - savaş anime öneri listesi - top 10 - figurex anime önerileri

Türü: Aksiyon, Süper Güçler, Harem, Ecchi, Komedi

Bölüm Sayısı: 12 + 1

Yapım Yılı: 2008

Ne yaparsa yapsın başarının ne olduğu hiçbir zaman tadamamış bir gençtir, Sahashi Minato. Son derece zeki olan Minato ne zaman kendi baskı altında hissetse o işte başarısız olma ihtimali çok yükselmektedir. Günlerden bir gün Minato Musubi adında genç bir kız ile karşılaşır ancak saldırı altında olan bu kız Minato’yu da yanında sürüklemiştir. Sonrasında Minato’nun aslında “Ashikabi” olduğu ortaya çıkmıştır. Ashikabiler 108 savaşçı kıza savaşlarında yardımcı olacak ve diğer ashikabiler ve savaşçıları ile savaşacaklardır. Zaman geçtikçe bir ashikabi’nin birden fazla sekirei’si olabileceği ortaya çıkınca hayat Minato için daha zor hale gelecektir. Son ayakta kalan ashikabi ve sekirei’ye de bir dilek hakkı verilecektir.

NOT: Bol öpüşmeli bir ecchi savaş anime önerisidir. İzlerken sıkılmayacağınızı düşünüyorum: D Ayrıca bir gender bender olayı da var. 😉 Aşağıdaki resimdeki olay yanlışlıkla olan bir olaydır. Shojo-Ai yoktur 😀

 

Asdfghj - en i̇yi ecchi - savaş anime öneri listesi - top 10 - figurex anime önerileri

7 – Kill La Kill

Kill la kill - en i̇yi ecchi - savaş anime öneri listesi - top 10 - figurex anime önerileri

Türü: Aksiyon, Süper Güçler, Harem, Ecchi, Komedi

Bölüm Sayısı: 24 + 1

Yapım Yılı: 2013

Ryuko Matoi, babasının katilini arayan bir kızdır. Elinde bir makasın parçası vardır. Bu makasın diğer yarısı da babasının katili olan kişidedir. Yolu bir gün korku içinde yaşayan öğrencileri olan Honnoji Akademisine düşer. Öğrencilere bu kadar korku salan kişi de Satsuki Kiryuin adınsa bir kız öğrencidir. Kendi kurduğu öğrenci konseyindeki öğrenciler korkunç güçlerdeki kıyafetlerle okuldaki korkunun devam etmesini sağlamaktadır. Ryuko okula meydan okul ve Kiryuuin tarafından mağlup edilir. Bu mağlubiyetten sonra Ryuko, Senketsu adında bir öğrenci ile takım olur. Bir gün babasının eski bir laboratuvarını bulur ve orada çok özel güçleri ve bilinci olan bir kıyafet ile tanışır. Bu kıyafet zorla Ryuko’nun kendisini giymesini sağlar ve ona üstün yetenekler sunar. Bu kıyafeti hiçbir şekilde üzerinden çıkaramayan Ryuko bu şekilde Honnoji akademisine katılır ve okulu Kiryuuin’in egemenliğinden kurtarmak ve babasının ölümünün arkasındaki gerçekleri bulmak için mücadeleye başlar.

NOT: Ecchi savaş anime önerilerimizdeki bu animemiz çizim tekniği olarak birçok animeden farklıdır. İlk zamanlarda tuhaf gelse de izledikçe alışıyorsunuz.

6 – Seikon no Qwaser

Seikon no qwaser - en i̇yi ecchi - savaş anime öneri listesi - top 10 - figurex anime önerileri

Türü: Aksiyon, Süper Güçler,  Ecchi,  Seinen, Doğaüstü Güçler

Bölüm Sayısı: 24

Yapım Yılı: 2010

Ana karakterimiz Alexander, gümüş renginde saçları olan ve demire şekil verebilen bir “Qwaser”dir. Qwaser’ler “soma” denilen bir besin ile enerjileri toplamaktadırlar. Soma ise sadece seçilmiş olan bakire kızlardan elde edilen süttür. ( O.o ) Bir Japon Ortodoks okulu olan St. Mihailov öğrencilerinden Oribe Mafuyu, Alexander ile karşılaşır. Okulda gizlenildiği düşünülen “Simge”nin gizemi tüm okulu bir savaş alanına çevirecektir.

NOT: En İyi Ecchi – Savaş Anime Öneri Listemizin 6. Sırasında yer alan bu animemizin konusundan da anladığınız gibi bol bol oppai içeren bir animedir. 😀

 

5 – Freezing

Freezing - en i̇yi ecchi - savaş anime öneri listesi - top 10 - figurex anime önerileri

Türü: Aksiyon, Romantizm, Dövüş Sanatları, Ecchi, Dram, Harem, Bilim Kurgu, Seinen

Bölüm Sayısı: 12 + 6

Yapım Yılı: 2011

Novalar, başka bir boyuttan gelen ve dünyayı istila eden yaratıklardır. Bu yaratıklarla savaşabilen kızlara “Pandora” denilmektedir. Her pandoranın de sınırlayıcı adı verilen bir yardımcıları vardır. Pandoralar sadece kız, sınırlayıcılarda sadece erkek olabilmektedir. Her pandoranın birden fazla sınırlayıcısı olabilir ancak her sınırlayıcı sadece bir pandora ile bağ kurabilir. Bu bağ ise işi pişirmekten geçmektedir. (Burada ne yazsam bilemedim,  en uygun bu şekilde yazılabilir sanırım: D )

Erkek kahramanımız olan Kazuya da bir sınırlayıcıdır. Ancak ne var ki Kazuya, pandora ile işi pişirmese bile onun sınırlayıcısı olabilmektedir. Yani her pandora ile uyum sağlayabilen bir sınırlayıcıdır. Kazuya pandoraların eğitim gördüğü okula gelir ve burada önceden Novalar ile yapılan bir savaşta ölen ablası Kazuha ile karşılaşır. Ama bu nasıl olabilirdi? Aslında gerçekler öyle değildir. Ablası sandığı kişi pandora olan Bridgette L. Satellizer’dir. Ölen ablası Kazuha’ya o kadar çok benzemektedir ki onu ablası sanmaktadır. Bu vesile ile Kazuya Satellizer’in sınırlayıcı olmak istemektedir ama Satellizer bir sınırlayıcı istememektedir.

NOT: Ecchi anime listemizdeki bu animenin ana erkek karakterinin mallıkları ve ana kız karakterin davranışları sizi animeden soğutabilir ama konu olarak güzel bir anime olduğundan izlemenizi tavsiye ederim. Bu şekilde belirttim ki hazırlıklı olun. 😀

 

4 – Highschool of the Dead

Adsfdthfg 26 - en i̇yi ecchi - savaş anime öneri listesi - top 10 - figurex anime önerileri

Türü: Aksiyon, Ecchi, Korku, Harem, Doğaüstü Güçler

Bölüm Sayısı: 12 + 1

Yapım Yılı: 2010

Zombi temalı bu animemizde ölümcül bir hastalık herkesi zombiye çevirmektedir. Bazı insanlar bir şekilde bu zombilerden kaçmış ve hayatta kalabilmiştir. Japonyada olan Fujimi Lisesinde öğrenci olan Takashi Komuro’nun etrafında geçen olayları konu alır. Fujimi Lisesinde bir grup öğrenci, okul hemşiresi ile birlikte bir şekilde bu kaostan kurtulmanın yollarını arayacaklardır.

3 – Shinmai Maou no Testament

Adsfdthfg 27 - en i̇yi ecchi - savaş anime öneri listesi - top 10 - figurex anime önerileri

Türü: Aksiyon, Ecchi, Harem, Fantastik, Aksiyon, Şeytanlar, Romantizm

Bölüm Sayısı: 12

Yapım Yılı: 2015

Toujo Basara, küçükken hep bir kız kardeş istemiştir. Bir gün babası “sen hep kız kardeş istiyordun değil mi?” diyerek yeniden evlenmiş ve Basara’ya bir sürpriz yaparak ve eve iki adet kız çocuğu getirmiştir. Bu güzel üvey kardeşler aynı evde yaşamaya başlamışlardır başlamasına ama Basara kardeşlerinden büyük olanının ( Mio ) savaşta ölen bir şeytan lordunun kızı, küçük olan ise (Maria) Mio’nun yardımcısıdır. Tabi bizim Basara’mızda boş değildir. Kahramanlar köyünden kovulan Basara’da bir kahramandır ve çok güçlü bir silaha sahiptir. Birbirlerinden habersiz olan bu kardeşler beraber yaşamaya başladıktan sonra, kız kardeşler Basara’ya evi terk etmesini söyler. Basara’da evi terk etmeyince büyü ile göndermeye çalışırlar ama yine de başaramazlar. Artık birbirlerinden haberleri olduktan sonra Basara, Mio’yu korumaya karar verir ve bir efendi-köle sözleşmesi yaparlar. Ancak bu ayin sırasında bir sorun olur ve artık Mio, Basara’nın hizmetkârı olmuştur.

NOT: En İyi Ecchi – Savaş Anime Öneri Listemizin 6. Sırasında yer alan bu animemiz aşırı ecchi içerir. Kimsenin olmadığı bir yerde yada kulaklıkla izleyin 😉

 

02 – High School DxD

Adsfdthfg 28 - en i̇yi ecchi - savaş anime öneri listesi - top 10 - figurex anime önerileri

Türü: Aksiyon, Ecchi, Harem, Fantastik, Komedi, Şeytanlar, Romantizm, Okul

Bölüm Sayısı: 12

Yapım Yılı: 2012

Hyoudou Issei, kendine bir harem kurma isteği ile yanıp tutuşan sapık bir lise öğrencisidir. Daha önce hiç sevgilisi olmayan Issei, bir gün Yuuma adlı bir kızla tanışır ve sevgili olur. Mutluluktan havalara uçan Issei’nin aslında hiçbir şeyden haberi yoktur. Sevgilisi olan Yuuma bir günahkâr melektir ve üstleri tarafından tehlikeli kabul edilen bir sacred gear’a sahip olduğu için Issei’yi öldürmeyi amaçlamaktadır. Bir randevuya çıktıklarında ayrılmadan önce Yuuma, Issei’yi bir ışık mızrağı ile öldürür. Tatbiki Issei’den farklı enerjiler hisseden tek varlık günahkâr melekler değildir. Şeytanlar diyarı kralının kardeşi olan ve Issei ile aynı okulda okuyan Rias Gremory’ de Issei’nin yaydığı enerjiyi fark etmiş ve ona çaktırmadan bir şeytan çağırma çemberi vermiştir. İşte burada her şey başlamaktadır. Issei ölmek üzereyken, kendi kanını görmüş ve aklına Rias Gremory gelmiştir. Onu o kadar çok arzulamıştır ki son nefesini verirken Rias çemberin içinden bir anda çıkmış ve Issei’yi bir şeytan olarak yeniden canlandırmıştır. Issei, şeytan olduktan sonra kendine bahşedilmiş olan sacred gear’ın gerçekten çok güçlü olduğunu, bu güçle birinci sınıf şeytan olup harem hayalini gerçekleştirebileceğini öğrendiğinde tüm gücü ile birinci sınıf şeytan olmayı hedeflemiştir. Artık hiçbir şey onu yıldıramayacaktır.

01 – Masou Gakuen HxH

Adsfdthfg 5 - en i̇yi ecchi - savaş anime öneri listesi - top 10 - figurex anime önerileri

Türü: Aksiyon, Ecchi, Harem, Fantastik, Komedi, Şeytanlar, Romantizm, Okul, Bilim Kurgu

Bölüm Sayısı: 12 + 1

Yapım Yılı: 2016

Büyülü zırhlar, dünyayı istila eden uzaylılardan koruyabilecek yegâne güçtür. Genellikle kadınların kullanabildiği bu zırhları sadece bağlandığı kişiler kullanabilir ve insana özel güçler ve silahlar bahşetmektedir. Kizuna’da bu zırhlardan “EROS” adlı zırhı kullanabilmektedir ama çocukluğunda annesi tarafından değersiz olarak kabul edilip Stratejik Savunma Akademisi’nden kovulmuştur. Ancak bir gün annesi aniden ortadan kaybolunca yönetim ablasına geçmiş ve Kizuna’nın zırhı olan “EROS”un gücünün nasıl kullanılması gerektiğini ve aslında ne kadar güçlü olduğunu keşfetmiş ve Kizuna’yı yeniden Akademiye çağırmıştır. Kizuna daha akademiye girer girmez bir saldırı olmuş ve Kizuna da çatışmanın ortasında kalmıştır. Bu çatışma sırasında Aine Chidorigafuchi adında bir kızla karşılaşmıştır. Zırhının çok az gücü kaldığı halde umursamazca çatışmaya katılmış ve güçsüz düşüp yere çakılmıştır. Bu sıradada hala çatışma ortasında olan Kizuna Aine’yi görmüş ve yardım etmek için yanına koşmuştur. Savaşı izleyen Kizuna’nın ablası Kizuna’yı arayıp Aine’nin göğüslerini okşamasını emretmiştir. Ne olduğunu tam anlamadan ablasının emirlerini yerine getiren Kizuna, kendi ve Aine’nin zırh gücünün bir anda dolduğunu görmüştür. Evet, Kizuna’nın gücü yani EROS’un gücü aslında budur. Kızlar ile +18 şeyler yaparak zırhların gücünü arttırmaktır. Normalde dolması günler sürer bu gücü bir anda doldurabilen bu güç hem kızları hem de savaşın seyrini değiştirecektir.

 

NOT : En iyi ecchi savaş animeleri listemizde normalde 1. Sırada olması gereken anime High School DxD’dir ama hem savaşlar hem de ecchi olarak Masou Gakuen HxH animesi High School DxD’yi geride bırakmaktadır. Aslında hentai olarak çıkmış ama hentai kısımları kesilerek elde edilmiş bir anime gibidir. Aşırı derecede ecchi içerir. Kimsenin olmadığı bir yerde yâda kulaklıkla izleyiniz: D

 

Eveeeet, şimdide bonuslarımızı verelim.

Bonus 1: Saijaku Muhai no Bahamut

Asdfghj 1 - en i̇yi ecchi - savaş anime öneri listesi - top 10 - figurex anime önerileri

Bonus 2: Absolute Duo

Asdfghjk 8 - en i̇yi ecchi - savaş anime öneri listesi - top 10 - figurex anime önerileri

Bonus 3: IS: Infinite Stratos

Asdfghj 2 - en i̇yi ecchi - savaş anime öneri listesi - top 10 - figurex anime önerileri

Bonus 4: Campione!  

Asdfghj 3 - en i̇yi ecchi - savaş anime öneri listesi - top 10 - figurex anime önerileri

NOT: Eğer mitolojik konuları seviyorsanız mutlaka izleyin. 😉

Bonus 5: Hundred

Asdfghj 4 - en i̇yi ecchi - savaş anime öneri listesi - top 10 - figurex anime önerileri

Sevgili Figurex.net takipçileri.. Bir anime öneri listesinin daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Görmek istediğiniz ve okumaktan zevk aldığınız türler var ise yorum olarak bizlere iletirseniz sitemizde daha çok eğlenceli vakit geçirmeniz için elimizden geleni yapacağımızı unutmayınız.

Kendinize iyi bakın bol animeli günleriniz olsun 😀 😀

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Related Posts

4 thoughts on “En İyi Ecchi – Savaş Anime Öneri Listesi – Top 10

  1. yobee dedi ki:

    ecchı harem anımesı olupta bunları ızlemeyen varmıkı sızce allah askına resmen kufur etmıssınz 😀

    1. Mustafa Bükülmez dedi ki:

      Dostum ben, Seikon no Quvaser, Kill la Kill, ve bonuslardan izlemeyenleri gördüm ve duydum 😀 Az da olsa vardır 😀

      1. eмιr нαɴ αlтυɴтαѕ dedi ki:

        Seikon no Qwaser Dxd ye rakip olabilecek bir anime konuları aynı neredeyse gerçi hepsi aynı elliyorsun power up alıyorrsun 😀

      2. yobee dedi ki:

        soyle soylım ecchı ve harem anımesı ızleyen bır ınsan bunları ızlememesı ımkansızdır ama dıgerlerı ıcın durum farklı olabılır ama ılla yorumlara goz gezdırmsıtır 😀

Bir cevap yazın