Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Bende iyiyim. Normalde hiç yapmadığım bir şey yaptım ve bir kore dizisi izledim. Hayatımda bir tane kore dizisi izledim o da 7 ya da 8. sınıfta arkadaşımın zoruylaydı. Ama Descendants of the Sun dizisini tamamen kendi isteğim ile izledim ve bayıldım. O yüzden buraya gelip size de tanıtmak istedim.


Descendants of the Sun Dizi Tanıtım ve İncelemesi


 

647f70f7bc2a413bb7371e3093f37bda - descendants of the sun dizi tanıtım ve i̇ncelemesi - figurex dizi
Descendants of the Sun Dizi Tanıtım ve İncelemesi 4

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 16

Konusu: Zorlu bir askeri görevden dönen Yüzbaşı Si-Jin şans eseri güzel ve yetenekli doktor Mo-Yeon ile karşılaşır ve ondan ilk görüşte hoşlanmaya başlar. 


Benim düşüncem…

Yukarıda da dediğim gibi daha önce sadece bir tane kore dizisi izledim onu da beğenmedim. Descendants of the Sun‘ı ise Instagram da sürekli görüyordum ve o yüzden merak edip izledim. Çünkü denk geldiğim videolar aşırı komikti. Zaten yazının sonuna da koyacağım bir tane. 


 

Descendants of the sun dizi tanıtım ve i̇ncelemesi

Descendants of the Sun dizinde gerçek hayatın zorluklarını çok güzel gösterdiklerini düşünüyorum. Bizim insanlarımızın saldırdığı doktorların işlerinin salında dışarıdan göründüğünden çok daha zor olduğunu harika bir şekilde gösteriyorlar. Sadece insanları iyileştirmiyorlar o insanları iyileştirmek için canlarını dişlerine takarlarken aynı zamanda kendileri de o hastalıklara yakalanma ile karşı karşıya kalıyorlar. Dizide bir bölümde iki doktor sadece yüzlerine birazcık kan geldiği için karantinaya alınıyorlar. Çünkü tehlikeli bir virüse dokunuyorlar. 

Aynısı askerler içinde geçerli. Onlarda vatanları için ikinci kez düşünmeden savaşa gidiyorlar. Bu dizi sayesinde onlara saygım daha da arttı. Onların hayatları da dışarıdan göründüğünden çok daha zor. Sonuçta onlarda hayatlarını ortaya koyuyorlar. Kim başkaları için kendi hayatını tehlikeye atar ki? Onlar atıyorlar. 


 

Descendants of the sun dizi tanıtım ve i̇ncelemesi
Descendants of the Sun Dizi Tanıtım ve İncelemesi 5

Diziyi izlerken bir dakika bile sıkılmadım. Oyuncular harikaydı ve öyle gerçekçi oynuyorlarki oyuncu olduklarını bilmesem gerçektende doktor ve asker olduklarını düşünürdüm. Sadece arada sırada bir asker nasıl bu kadar bebek suratlı olabilir diye kendi kendime sordum ama hemen ardından onlar asyalı, onların hepsi bebek suratlı diyip geçtim. 

Dram, aksiyon, romantizm, komedi. Bunların hepsini güzel bir şekilde harmanlamak kolay bir şey değil. Ama bu dizide hepside harika bir şekilde işlenmişti. Sürekli komik davranana biri yeri geliyor herkesten daha ciddi birine dönüşüyor. Bu tarz dizi ve filmleri izlemekten çok keyif alıyorum.

Ya siz? Siz ne tarz diziler izlemekten hoşlanırsınız? Eğer önermek istediğiniz dizi olursa yoruma yazmayı unutmayın. 

Bu arada diğer dizi tanıtım ve inceleme yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Son olarak söz verdiğim komik sahne. Şimdiden size iyi seyirler. Dilan Çeçen’nin de eline sağlık harika bir video hazırlamış. 

 

https://youtu.be/jKB_XZ1OqY8

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın