Anime Önerileri

Attack On Titans Tarzı Animeler (Shingeki No Kyojin)

12 Shingeki no Kyojin

Attack On Titans Tarzı Animeler (Shingeki No Kyojin) yazısı ile herkese bir kez daha merhabalar,

Uzun zamandır iş yoğunluğu sebebiyle yoktum. Bugün birazcık ara buldum ve en azından bir öneri yazısı yazayım dedim. Bu haftaki yazı konumuz Attack On Titans Tarzı Animeler. Keyifli okumalar…

1. Goblin Slayer

Hikaye, rahibe olan deneyimsiz bir maceracıyı anlatıyor. Sözleşmeli bir iş yapmak için bir loncadaki bir grup maceracıya katılır. Ancak, her şey ters gider ve diğer tüm üyeler öldürülür. Sadece “Goblin Avcısı” olarak bilinen gizemli bir adam onu kurtardığı için hayatta kalır. O sadece goblinleri öldürmek isteyen bir maceracıdır.Rahibe bundan sonra ki avlarında Goblin Avcısı’na katılmaya karar verir. Goblin Slayer: Goblin’s Crown adlı bir anime filminin 2020’de çıkması planlanıyor.

2. Berserk

Bu karanlık fantastik korku animesi, karanlık hikayeleri sevenler arasında büyük bir favori. Hikaye, Band of the Hawk adlı bir paralı asker grubunu ve ana karakter Guts’u takip ediyor. Liderleri Griffith, Guts’un yakın arkadaşı olur ama yine de oldukça mesafeli ve gizemli kalır. Hikaye Guts’ın asker grubundan ayrılmak istemesiyle bambaşka bir karanlığa doğru ilerler.

3. Claymore

Claymore dünyasında insanlar Youma denen şeytanlarla bir arada yaşarlar. Bu vahşi yaratıklarla savaşmak için Claymores adı verilen yaratıklar yarı insan / Youma melezleri yapıldı. Hikaye, ailesini Claymore Claire ile tanışan bir Youma saldırısında kaybeden genç bir çocuk olan Raki ile başlıyor. Toplum tarafından nefret edilmesine rağmen Raki, Claymore ile bağ kurmaya başlar ve yolculuk ettikçe birbirlerini daha iyi anlamaya başlarlar.

4. Elfen Lied

“Diclonius” adlı  varlıklar küçük boynuzları dışında insanlara benziyorlar. Kontrol ettikleri görünmez silahlar nedeniyle canavar olarak kabul edilirler. Katı nesneleri hem kavrayabilir hem de içinden geçebilirler, bu da temelde her şeyi yırtmalarına izin verir. Özellikle insanlara şiddet uyguladıkları biliniyor. Ana karakter, deneysel bir tesiste mahsur kalan bir Diclonius olan Lucy’dir. Bir kaçış sırasında hafıza kaybı yaşar.

5.Kabaneri of the Iron Fortress

Dünyalarının sanayi devrimi sırasında, demirden korunan kalbini delmediği sürece öldürülemeyen bir canavar ortaya çıkar. Yaratık tarafından ısırılanlar zombi olurlar Kabane olarak bilinirler. Hinomoto adasında insanlık, bu yaratıklardan sığınmak için istasyonlar inşa eder. İkoma, adaya malzeme getiren bir istasyonda yaşar ve bu yaratıklarla savaşabileceğine inandığı bir silah yaratır. Test etme şansını beklerken Mumei adında gizemli bir kızla tanışır. Onu takip ettikten sonra, istediği şansı yakalayabilecektir.

6. Black Bullet

2021 yılında, parazit bir virüs, onları canavarlara dönüştürerek, onları duvarlarla çevrili devasa şehirlere sürükleyerek insanlığı harap eder. Bununla birlikte, özel bir metal bu canavarları uzak tutup onlarla savaşabilirken, çocuklar zaten virüs içlerinde uykuda olarak doğuyorlardır. Bu “lanetli çocukların” virüsle savaşmak için insanlığın en büyük umudu olduğuna karar verilir.

7. God Eater

2071 yılında insanlık, Aragami adlı insan yiyen canavarlar tarafından yok olmanın eşiğine gelir. Geleneksel silahlara karşı bağışıklık kazandırlar ve topraklarda serbestçe dolaşırlar. Ancak Fenrir adında bir organizasyonda yer alan God Eater’lar bu Aragami’yi öldürebilecek tek kişiler. Hikaye, Aragami’yi sonsuza dek yok etmek için güçlerine hakim olması gereken bir God Eater olan Lenka’yı izliyor.

8. Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul Tarzı Animeler

Geleceğin Tokyo vatandaşları Ghoul adı verilen korkunç yaratıklar birlikte  yaşıyor. Bir gün utangaç bir üniversite öğrencisi olan Ken Kaneki, aynı zamanda hevesli bir okuyucu olan Rize adında bir kızla tanışır. Maalesef, Rize bir Ghoul’a dönüşür. Kaneki tam onu yemek üzereyken bir garson tarafından kurtarılır. Ancak Rize zaten vücuduna entegre olmuş ve ona bir ghoul / insan melezi bırakmıştır.

9. Knights of Sidonia

Uzun zaman önce insanlık Gauna adlı uzaylı bir ırk tarafından neredeyse yok edildi. Tohum gemilerindeki en derin uzay birikintilerine zorlanan insanlığın son parçaları, şimdi tekrar Gauna tarafından tehdit altında buluyor. Geminin derin köşelerinden gizemli bir genç adam olan Nagate Tanikaze ve arkadaşları bu devasa yaratıklara karşı saldırmaya çalışırken aynı zamanda insanlığın hayatta kalması için gerçekte ne olduklarını öğrenir.

10. Akame ga Kill

Fakir köyünü geride bırakan Tatsumi ve arkadaşları, para kazanmanın bir yolunu bulmak için Başkent’e doğru yola çıkar. Haydutlar tarafından saldırıya uğradıktan ve arkadaşlarından ayrıldıktan sonra Tatsumi orduya katılmaya çalışır ancak kandırılır. Arkadaşlarına işkence edip öldürenlerin onlar olduğunu öğrenene kadar soylu bir aile onu aldığında kendini şanslı sayar. Tam da aynı şey onun başına gelmek üzereyken, Tatsumi, ulusun devrimci savaşçılarının bir mezhebi olan Night Raid adlı bir grup suikastçı tarafından kurtarılır.

Attack On Titans Tarzı animeler yazımız şimdilik buraya kadar. Daha fazla anime önerisi için BURAYA ve animeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın