Ünlü Data Minnig ustası Lance McDonald, Dark Souls 3 ‘ün orjinal alfa sürümü dosyalarını çalıştırabildi. Bununla birlikte keşfettiği çevresel efektleri de hayranlarıyla paylaştı. Dediğine göre bu çevresel efektler kesilen bölümlere ait olacaktı.

Oyunda değişen çevresel grafiklerin tag’ı, oyun dosyaları içinde bulunan “ceremonies” bölümüyle tümüyle ilgilidir. Buna göre oyunun hikayesinde Ceramonies diye bir harita yada bölüm geçtiğinde yeni kullanılan grafiklerle şimdikini karşılaştırabileceğiz. Tabi ki bu benim düşüncem. Lance McDonald’a göre bu seromoniler yani “ceramonies” oyunda bir manzarayı izleme ritüeline verilen isim olarak karşımıza çıkıyor. Bunun gibi skybox’lara ve çevre aydınlatmalarına sahip bir çok ekran yine karşımıza oyun içinde çıkacaktır.

Örnek vermek gerekirse, İki farklı bölümden bahsedelim. İsim olarak hatırlar mısınız emin değilim fakat “Cemetery of Ash” alanı ve “Untended Graves” alanı arasındaki görsel farkın sebebi ikisinin ayrı bir ceremony ID kimliğine sahip olmasıdır. Tam olarak aynı zamanda ve aynı mekanda geçmelerine rağmen kullanılan kimlikten ötürü farklı yerde olduğunun izlemini veriyordu.

Tabi oyunun son versiyonu geldiğinde şuan ki alfa sürümüne göre bir çok temel ayarda ve seromoni kimliği seçimini değişikliğe gidildiğine eminim. Dark Souls 3 karşımıza çok daha farklı bir biçimde de çıkabilir. Bunlar tamamen grafiklerin seçiminden ibaret bir durum. Umarım çok daha farklı grafik paletleri seçeneği eklenir.

Mcdonald bu konuyla yani farklı renk ve aydınlatma koşulları ile ilgili de açıklama da bulunmazken. Sadece daha koyu tonlar veya daha açık tonların kullanılması sadece vereceğimiz oyun kararlarıyla alakalı olduğunu düşündüğünü belirtti. Yani dediğine göre yanlış kararların sonucunda karanlık bir dünya bizleri bekliyor.

Dark soul grafik - dark souls 3 'den çıkarılan çevresel grafikler yayınlandı - figurex oyun haberleri

Her neyse, McDonald’ın Dark Souls 3 için yayınladığı videonun içindeki her şey sonuç olarak harika gözüküyor. Asıl sürprizi yayınladığı videonun sonunda yer alan ejderha sürüleriyle vermiş. Hayranlar için en büyük ritüel öğesi sona gizlenmiş. Tabi bu ejderleri görünce insanların kafasında bir çok soru daha beliriyor. Bu soruların cevaplarını ancak oyun tam anlamıyla çıktığında öğrenebileceğiz.

Oyun Habeleri

Related Posts

Bir cevap yazın