Uzun zamandır beklenen “Türkçe Oyun” sonunda çıkıyor. Türk oyuncular tarafından yıllardır istenen oyunlarda Türkçe alt yazı isteği sonunda Microsoft ile geliyor! Haberin detayları için okumaya devam edebilirsiniz:

Forza Horizon 4 Türkçe Olacak!

Microsoft tarafından sadece Xbox ve Windows 10’a gelen Forza horizon serisinin son oyunu Forza Horizon 4 Türkçe olacak. Microsoft tarafından açıklanana göre oyun aslında Türkçe Dublajlı olarak çıkacaktı ancak son anda patlayan kur piyasası oyunu alt yazılı çıkmaya zorladı. Böyle bile olsa yabancı yapımcılı bir oyunun resmi bir Türkçe desteği ile çıkması her gün gördüğümüz bir olay değil. Yeni çıkacak bu Forza Horizon oyunu ayrıca bir ilke imza atıyor. Forza Horizon 4 Microsoft’un çıkan ilk Türkçe oyunu olacak.  Ayrıca 25. yılını kutlayan Microsoftun toplantısında Microsoft Türkiye Tüketici Kanalından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Gökoğlu, Microsoft Afrika ve Ortadoğu Bölgesi Xbox Kategori Müdürü Mehmet Tur , Microsoft Türkiye Xbox Pazarlama Uzmanı Uğur Güç ve bir jest olarak bizi Formula 1 oyunlarında temsil eden Cem Odabaşı yer aldı. Ve basın toplantısı düzenlendi.Forza horizon 4 4k 38 - microsoft türkçe oyun çıkarıyor! - figurex genel

Sisteminiz Yetiyor ise Demoyu Oynayabilirsiniz!

Xbox Türkiye attığı bir tweet ile bu linkten Forza Horizon 4’ün demosunu bedavaya oynayabileceğinizi açıkladı. İşte Tweet:

“Test sürüşüne hazır mısın? Forza Horizon 4 Demo, Türkçe menü ve altyazı seçeneğiyle şimdi Xbox One’da!  Store Linki

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Halil Gökoğlu Toplantıda Bu Açıklamayı Yaptı:

Microsoft ailesi olarak hem yazılım hem de donanım desteği sunarak, bu sektöre yön veriyoruz. En güçlü çözümlerimizi oyun severlerle buluşturuyoruz. Türkiye, %24,7 yıllık büyüme oranıyla Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinin en büyük ve en dinamik oyun pazarlarına sahip. Bunun en büyük nedeni genç ve dinamik nüfusumuz, bir de teknolojiye giderek artan merakımız. Şu an Türkiye oyun pazarı büyüklüğü 1 milyar dolara çok yakın. Türkiye’nin 2020 yılında bu pazardan 2 milyar dolar pay alacağını tahmin ediyoruz. Türkiye’deki oyun pazarına yatırımlarımızın ve güvenimizin bir göstergesi olarak, Forza Horizon 4 ile Türkçe altyazı seçeneği sunuyoruz. Önümüzdeki dönemde, gerek oyunlarımızın Türkçeleştirilmesi gerekse yerel oyun geliştiricileri ile işbirliklerimiz sürecek. Böylece, Türkiye’deki varlığımızı ve Türkiye oyun piyasasını daha da güçlendireceğiz.

Forza Horizon 4 2 Ekimde bekleyenlerine kavuşacak!

Forza Horizon 4 Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=VmQNo8xtcAg

 

About Ozan Kurtcu

Ben Ozan. Genellikle oyun oynuyorum ve anime izliyorum. Oyun yazılarına ağırlık verebilecek biriyim. Her türlü oyunu, oyun sitesini ve yorumcularını takip ediyorum. 2 yılı aşkındır bu sektördeyim ve 500'den fazla anime izledim.

Related Posts

Bir cevap yazın