Anime Haber, Anime, Genel

Cowboy Bebop Live Action İçin Tarihler Belirlendi!

SONNY BOY 1

Öncelikle selamlar, bir gün live action serilerinin değer görebilecek günlerin hayalini kuran anime hayranları sizlerde hoş geldiniz. Doğruyu söylemek gerekirse kendim için “live action seven” tayfandan filan olduğumu söyleyemem o yüzden genelde de izlemem ama sevdiğim serilerden biri olan Cowboy Bebop‘ı görünce dayanamadım ve Cowboy Bebop Live Action için detaylara giriştim. İşte o buyduğum bilgiler!

Netflix, Pazar günü yaptığı bir duyuruda ünlü uzay temalı anime serisi Cowboy Bebop için bir live action serisi yapacağını duyurdu! 19 Kasım‘da ilk gösterimi yapılacak olan seri hakkında yalnızca tarih verilmedi. Aynı zamanda serinin başrol karakterlerini ve diziden görüntüler de paylaşıldı!

Cowboy Bebop Live Action serisinin başrollerinde yer alacak isimler sırasıyla: John Cho (Spike), Mustafa Shakir (Jet) ve son olarak Daniella Pineda (Faye Valentine) orijinal karakterlerin yerlerine alacaklar! Elbette bunların yanında seride yer alan bazı yan karakterlerin oyuncu isimleri de bizlere söylendi:

  • Chalmers rolünde Geoff Stults
  • Annie rolünde Tamara Tunie
  • Gren rolünde Mason Alexander Park
  • Mao Yenrai rolünde Rachel House
  • Shin rolünde Ann Truong
  • Lin rolünde ise Hoa Xuande seride yer alacak…

Bunun yanında yine animeden tanıdığımız Yoko Kanno (Cowboy Bebop animesinin bestecisi) live-action serisini müzikleri için tekrardan masaya oturuyor. Elbette şuan elimizde açıklanan karakterler bunlar ve biliyorum birçoğu seride yan karakter olarak yer alsalar da film için önemli bir yerde oldukları kesin…


Tabi haberlerimiz bunlarla sınırlı değil. Fakat haberin devamına geçmeden önce hala burada olup Cowboy Bebop animesini izlememiş veya duymamış olanlarımız olabilir. Her ne kadar izlemeyenler için biraz kırgın olsam da yine de hem siz izlemeyenlere hem de izleyip de unutanlara bir hatırlatma babında biraz animenin konusundan bahsedeyim…

Cowboy Bebop Animesinin Konusu


Yıl 2071 olmuş, insanlık artık yaşanamaz bir hale gelmiş olan dünya’yı terk ederek güneş sisteminin diğer gezegenlerini ve uydularını kolonize etmiştir. Güneş Sistemi Polisi, Galaksi’deki barışı korumak için, ”Cowboy” olarak anılan ve görevleri yasa dışı kanun kaçaklarını avlamak olan ödül avcılarını desteklemektedir. Spike Spiegel ve Jet Black de, ”Bebop” isimli gemileriyle bu işi icra eden iki dosttur.

Spike, meraklı, kaygısız ve aklına eseni yapan birisi iken, Jet, pragmatist ve daha sakin birisidir. Yolculuklarında tanıştıkları çok yetenekli bir hacker olan Ein, hafıza kaybı yaşayan ve gizemli bir kişiliği olan düzenbaz Faye ve zeki bir köpek olan Welsh Corgi ile daha da büyürler. Anime başlarda ekibin yaşadıkları olaylar üzerine şekillenirken, ilerledikçe her karakter karakter kendi geçmişleriyle yüzleşecektir.

(Anime ilginizi çektiyse animenin fragmanını BURAYA bırakıyorum. Keyifli seyirler!)

Cowboy Bebop Live Action İçin Olaylar Sanıldığından DAHA Zorlayıcı!

Size başta “Şuan elimizde açıklanan karakterler bunlar ve biliyorum birçoğu seride yan karakter olarak yer alıyor…” demiş olabilir ama olaylar sadece bununla da sınırlı değil. Dizinin bugünkü tarihinin belirlenmesinin arkasında birçok olayları silsilesi yatmakta…

Pineda(yani Faye Valentine), Mart ayında kendi Instagram hesabında live action dizisinin ilk sezonun çekimlerini bitirdiğini açıklamıştı. Netflix, Ekim 2019‘da prodüksiyonun başlangıcını belirlemek için bir “Perde Arkası” videosu yayınladı. Başrol oyuncusu John Cho‘nun Ekim 2019’da sette dizinden sakatlanması yüzünden Yeni Zelanda‘da ilk sezonun prodüksiyonu durduruldu ve ardından yeni salgınlar(COVID-19) nedeniyle tekrardan ertelendi. Temmuz 2020’de Yeni Zelanda “İş, Yenilik ve İstihdam Bakanlığı”, çoğu ülke hala COVID-19 ile uğraşıyor olsa da dizi ekibinin önümüzdeki altı ay içinde çekimler için ülkeye girmesine izin verdiğini açıkladı!

Cowboy Bebop Live Action dizisinin yazarı ve yönetici yapımcı Jeff Pinkner, Nisan 2020’de dizinin ikinci bir sezon planladığını açıkladı! Pinker, projenin bir saatlik bölüm uzunluğunun: Bu dünyada geçen hikayeleri gerçekten sadece anime hayranlarını memnun edecek şekilde değil, aynı zamanda bir sürü yeni insanı Cowboy Bebop dünyasına tanıtacak şekilde gerçekten anlatmalarına izin verdiğinden bahsetti.


Bunun yanında dizi, Netflix ve Tomorrow Studios arasında bir ortak yapımdır ve Netflix fiziksel prodüksiyonu üstleniyor. Tomorrow Studios daha öncesinde yapımcılığını üstlendiği Marty Adelstein (Prison Break, Teen Wolf, live-action One Piece projesinin yapımcısı) ile ITV Studios arasındaki bir ortaklıktır. Orijinal animenin yönetmeni Shinichiro Watanabe, proje için danışman olarak görev yaparken Midnight Radio‘dan Andre Nemec, Josh Appelbaum, Jeff Pinkner ve Scott Rosenberg dizinin baş yapımcıları ve yürütücü yapımcıları olarak yer alıyorlar.

Evet aslında dizi hakkında elimizdekilerin hepsi bu şekildeydi. Buraya kadar geldiyseniz eminim ki dizinin ne kadar zor şartlar altında oluştuğunu ve oyuncuların bu konudaki atılımlarını anlamışsınızdır. Filmin konusuna gelince, onun hakkında elimizde kesin bilgiler olmasa da orijinal animenin yönetmeni Shinichiro Watanabe, proje için danışman olarak görev yapıyorken serinin o kadar da kötü olmayacağını anlayabiliriz.
Yazımın ilk başında da söylediğim gibi live action seven ve izlemeyen biri olarak Cowboy Bebop Live Action benim için bu sektöre atılımımda belki de ilk adım olacak. O yüzden 19 Kasım‘ın gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum.


Bugünkü “Cowboy Bebop Live Action İçin Tarihler Belirlendi!” yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Umarım eğlenceli ve bilgilendirici olmuştur. Bunun yanında eğer bir hatam veya kusurum varsa şimdiden özür dilerim… Bunun gibi birçok anime içerikleri için BURAYA, bu yazıyı esinlendiğim kaynağına ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterli. Şimdiden herkese iyi ve keyifli anime günleri dilerim!

Related Posts

Bir cevap yazın