Captain Tsubasa‘nın manga serileri olur da One-Shot serileri olmaz mı. Bazı seriler tamamlanmamış olsa da kısa serileri sevenler için ideal mangalardır.

Captain Tsubasa Millenium Dream 2000

   Sidney Olimpiyatları’na gitmek için mücadele veren Japonya ve Brezilya arasında ki maçı ele alır. Yaşlarından dolayı bilindik Japon oyuncular kadroda yoktur. Sadece Tsubasa, Misaki, Hyuga ve Wakabayashi takımda yer alır.


Boku wa Taro Misaki

   Nankatsu’yu şampiyon yaptıktan sonra babasının işi yüzden Japonya’dan ayrılacak olan Misaki’nin Fransa’ya gitmeden birkaç gün önce Japonya’da yaşadıklarını anlatır.


Captain Tsubasa – Golden Dream

   Futbol hayatını Barcelona’da sürdüren Tsubasa Japon Takımı’ndan arkadaşları Misaki, İshizaki ve Urabe’nin forma giydiği J Ligi takımlarından Jubilo İwata ile dostluk maçı yapmak için Japonya’ya gelir. Golden Combi ilk defa sahada birbirlerine rakip olacaklar. FC Barcelona ve Jubilo İwata arasındaki dostluk maçında kazanan kim olacak.


Captain Tsubasa – 3109 Nichi Zenkiroku

   Diğer serilerden farklıdır. Tüm oyuncuları inceler. Maç içindeki olaylara değinir. Oyuncuları özelliklerini ve potansiyellerini inceler.


Captain Tsubasa – Golden 23 Japan Dream 2006

    Japonya Ulusal Takımı ile Japonya Olimpiyat Takımı (U-23) arasında ki hazırlık maçını konu alır.


Captain Tsubasa – FCRB Stadium Opening Match

   Tsubasa ve Arkadaşları vs Kojiro Hyuga ve Yıldızlar Topluluğu takımlarını  karşılaşmasıdır. Her iki takımda da birbirinden güçlü oyuncular vardır.


Captain Tsubasa – Final Countdown

   2002 Dünya Kupası hazırlık maçında ki son rakibi Bryan Cruyyford önderliğinde ki güçlü Hollanda Milli Takımı’dır.


Captain Tsubasa – 25th Anniversary

   Tsubasa’nın 5 bölümlük kısa serisidir. Japonya Milli Takımı’nın sırada ki rakibi dünyanın en iyi oyuncularından meydana gelen Dünya Karması Takımı’dır.  Tsubasa ve arkadaşları şimdi Santana, Natureza, Schneider, Pierre, Müller ve diğer yıldız oyunculara karşı nasıl bir oyun sergileyecekler.


Captain Tsubasa – Road to 2002 Go For 2006

   Hyuga kısa Juventus macerasının ardından kendini geliştirilmesi için Serie C takımlarından Reggiana’ya gönderilir. 5 bölümlük kısa manga serisi Hyuga’nın Reggiana takımına alışım sürecini, kendini nasıl geliştirdiğini ve Reggiana forması ile çıktığı maçları anlatıyor.


Captain Tsubasa – Japon Dream 2006 40th Anniversary

   İlk sene yapılan okullar arası turnuvalardan sonra Tsubasa eski Shutetsu takımına meydan okur. Bu maç sadece Nankatsu ve Shutetsu oyuncuları arasında oynanmayacaktır. Hyuga, Sawada, Wakabayashi, Tachibana Kardeşler, Matsuyama, Oda, Misugi, Urabe, Kishida’da maçta ki yerlerini alırlar.


Captain Tsubasa – Live Together

   Arjantin ile yapılan maçın ikinci yarısında Japonya Ulusal Takımı sahaya çıkar ve şarkı söyler.


Captain Tsubasa – Nettou Special

   Yoichi Takahashi’nin çizdiği ilk manga diye tahmin ediyorum. Başka bir ihtimal paralel evrende geçen bir sayı olmalı. Tsubasa’nın adı Tsubasa Taro ve Sanae’nin adı Aki. Çizimler pek iyi olmasa da Shutetsu ve Nankatsu arasında ki maç görülmeye değer.


Captain Tsubasa – The Strongest Opponent! Holland Youth!

   World Youth serisin özel sayısı olarak yayınlanmıştır. Captain Tsubasa Movie 5 olarak animeye çevrilmiştir.


Captain Tsubasa – Whis for Peace in Hiroshima

   Japon Olimpiyat Takımı’nın (U-23) Yunanistan Ulusal Takımı’na karşı olan mücadelesini ele alır.


Captain Tsubasa – Principe Del Sole

   Güneşin Prensi lakaplı Aoi Shingo’nun Sampdoria forması giyen Ruud Gullit’e meydan okuması ve bunu sayede Chokkaku Feint’i nasıl geliştirdiğini anlatır.

Back to list

Related Posts

One thought on “Captain Tsubasa One-Shot Serileri Listesi

  1. kerem dedi ki:

    buradaki mangaları nereden bulabilirim?

Bir cevap yazın