Anime Haber

By the Grace of the Gods Tv Animesinden Yeni Fragman!

20041709545871

Merhaba herkese! Daha önce hiç Japonya’ya gitmemiş ve bunun için üzülen anime severler sizler de hoş geldiniz! Bugün sizleri biraz keyiflendirecek biraz da içinizi rahatlatacak yeni bir animenin fragmanı ile sizlerin karşısına geçtim. Lafı fazla uzatmada, fantastik bir isekai animesi olan By the Grace of the Gods animesine bir merhaba diyin!

Roy’nun kaleme aldığı fantastik bir dünyada geçen isekai light novel olan By the Grace of the Gods, romanı örnek alarak yeni bir anime olacak. Yeni çıkan fragmanı ile de Japonya’nın yayın programına girmeyi başardı.

Ririnra tarafından büyülü bir dünyada yeniden reenkarne olan Takebayeshi, onun için yeni bir dünya olan bu yerde bazı dost sümüklerle rahatlatıcı bir yaşam sürmeyi hedefleyen birisini konuyu ele alıyor. Evet, olaylardan bu kadar bahsettik ama hala fragmanı izlemediyseniz işte sizler için video aşağıda…

 

 

Orijinal By the Grace of the Gods, light novel’dan esinlenerek ele alınmış Japonya’da Hobby Japan tarafından HJ Novels baskısı altından yayınlanmıştır. İngilizce versiyonu için de J-Novel Club’dan edinibilirsiniz.

Peki, her şeyi geçtim. Asıl anime bizlere neler anlatacak. “Belki ben novel’ı okumadım.” veya “Böyle bir isim hayatımda hiç duymadım.” gibi cevaplar veriyor olabilirsiniz. Belki de ben sallıyorumdur. Neyse, hiç merak etmeyin çünkü sizleri düşünerek hikayesinden biraz da olsa bahsetmeye kadar verdim. Bakalım hikaye bizlere neler anlatıyor:

 

 

 By the Grace of the Gods, konusuna gelecek olursak hikayemiz 39 yaşındaki Takebayashi Ryoma’nın hapşırırken kafasını yere vurmasıyla kan kaybı sonucunda hayatını kaybetmiştir. Arkasından öldükten kısa bir süre sonra gözlerini fantezi dünyasında 8 yaşında bir çocuk olarak reenkarne olur.

Cennete gitmek kadar rahat ve huzur değil ama en azından cehenneme gitmekten iyidir… Bu yolda o dünyaya ait üç büyük tanrı tarafından yapılmış Ryoma, ormanda sümüksü canlıları inceleyerek yalnızlıkla dolu bir serüvene başlar. Ama sizin de bildiğiniz gibi isekai animelerinde genelde ana karakterin hayatı göründüğü kadar basit olmadığını biliyorsunuz…

Son sözlere gelmeden önce animeyi, Takeyuki Yanase (kendisi daha önceden Himegoto, Hyper Police ve Isekai Wa Smartphone To Tomo Ni gibi animelerde yönetmenlik yapmıştır) burada kendisi yönetmen koltuğunda otururken görüyoruz.

Dizi Japonyada ilk olarak 4 Ekim 2020’de başlayan 23.30 zaman aralığında her Pazar yayına girmesi planlanıyor.

Bugünlük anime haber tanıtımın sonunda geldik. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim. Eğer bunu yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu olurum. Bunun gibi birçok anime haberine ulaşmak için Buraya veya kullandığım kaynağa ulaşmak için Buraya tıklamanız yeterli. Şimdiden herkese iyi ve keyifli anime günleri dilerim!

 

Bir cevap yazın