Kitap

TanBerk: Elgar’ın Lanetlileri Tanıtım Yazısı

tanberkk Sayfa 1

TanBerk: Elgar’ın Lanetlileri tanıtım yazısı ile herkese merhaba. Benim gibi epik fantastik severlerin ilgisini çekeceğini düşündüğüm bir kitap ile karşınızdayım.

Neden ve Nasıl Yazdım?

Yazarların kitaplarını yazarken neler düşündüklerini, neler hissettiklerini hep merak ederdim. Özellikle fantastik kitap yazarlarının akıllarından geçenler çok acayip olsa gerek çünkü işlerinde öyle özgürler ki…  Yazmanın büyülü bir şey olduğundan, yazarken insanın kendini kaybettiğinden çok bahsederdi Türkçe paragraf soruları. Eğer gerçekse mutlaka bu tecrübeyi yaşamalıydım. Ne yazacağım da az çok belliydi zaten; uyumaya çalışırken yatağımda bir o yana bir bu yana döndüğüm sıralarda hikayem kafamda canlanmıştı çoktan. Bundan bir süre geçtikten ve gerekli özgüveni nihayet kendimde bulduktan sonra yazmaya başlamam ve bitirmem bir oldu.

tan

Kitabın Konusu:

Hikâye, içinde yaşayanlara Elgar’ın lanetlileri denilen bir ormanda, Elgar Ormanı’nda geçiyor. Denildiği gibi lanetli olmayan bu orman halkı, kendilerini bekleyen esrarengiz tehlikeden henüz habersizken Tan küçük dertleriyle boğuşuyor. Bu küçük dertlerinin, dünyası kadar büyük bir amaca, ulu bir gayeye dönüşeceği günlere doğru ilerliyor. Bu günlere daha yakın olan abisi Berk ise kılıcını kınından çoktan çıkarmış bile. İki kardeş, ellerinde olmayana yas tutarken avuçlarındakiler için fikir ayrılığına düşüyorlar.

Esinlendiklerim:

Fantastik türünde yazan neredeyse tüm yazarlar Tolkien’den esinlenmiştir. Bu durum benim için de geçerli elbette; kitapta geçen ağaçlar için bile yeni bir dil oluşturacak kadar işine emek veren birinden esinlenmek kulağa hoş geliyor doğrusu. Tolkien haricinde okuduğum diğer fantastik kitaplar, filmler, animeler ve diğer birçok şey, bu kitabı yazarken beni etkilemiştir.

Daha fazla detaya girip spoiler vermek istemediğimden kitap hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Umarım beğenirsiniz.

Kitaba ulaşmak için gerekli link aşağıdadır:

https://www.kitapyurdu.com/kitap/tanberk/552070.html&publisher_id=10190

 

Related Posts

Bir cevap yazın