Anime, Anime Tanıtımları

Blood-C – Anime Tanıtım ve İnceleme

Anime: Blood – C

Tür: Aksiyon , Korku , Okul , Doğaüstü Güçler 

Mangaka: Nanase Ohkawa

Manga Çıkış Yılı: 2011 – 2012

Manga Cilt Sayısı: 4 

Anime Çıkış Yılı: 8 Temmuz 2011 – 30 Eylül 2011

Anime Bölüm Sayısı: 12

MyAnimelist Puanı: 6.74

IMDb Puanı: 6.2

Kendi Puanım: 7

blood-c-ends-saya

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere ilk başta çok seveceğiniz ama sonu , hiçte tahmin ettiğiniz gibi olmayan bir anime tanıtacağım.

Animenin Konusu :

Saya , nazik ve aynı zamanda çok sakardır. Babası ile birlikte bir tapınakta yaşayan Saya , kahveyi seven ve her sabah okula giderken şarkı söyleyen , neşe dolu bir genç kızdır. Çevresinde ki insanlara karşı her zaman nazik , yardımsever ve kibar olması  onu genelde zor bir durumda bırakmaktadır.

Saya‘nın annesi rahibedir ve ” Ata ” denilen canavarlarla savaşırken ölmüştür. En azından Saya böyle biliyordur. Saya , gündüzleri normal bir hayat yaşıyormuş gibi görünse de geceleri Ata denilen canavarlarla dövüşmektedir.

Saya , geceleri dövüşürken aynı zamanda devamlı olarak rüyasında gördüğü ışığın anlamını çözmeye çalışır. Herkes Saya‘ya geçmişi ile ilgili sorular sormaktadır fakat Saya , geçmişi hakkında hiçbir şey hatırlayamaz.

blood-c-anime-girl-red-eye-glasses-hd-wallpaper-1920x1200

 – KARAKTER TANITIMI –

Saya Kisaragi

Saya , arkadaşlarına karşı her zaman nazik ve dost canlısı davranmaktadır. Her zaman mutlu olan bir kızdır. Geceleri canavarlarla dövüşüyor. Kahve içmeyi ve Guimauve yemeyi seviyor. Geçmişe dair hiçbir şey hatırlamıyor.

6897710-blood-c

Fumito Nanahara

Saya‘nın evinin hemen yakınlarında bir kahve dükkanı vardır. Aynı zamanda babasının arkadaşıdır. Saya , yemek pişirmeyi bilmediği ve annesi olmadığı için yemekleri genellikle Fumito‘nun dükkanında yerler.

Köpek (Kimihiro Watanuki)

Her zaman Saya‘nın yanındadır.

tumblr_ls0gxuXPiD1qbjtqb

BLOOD-C   –  AMV

Related Posts

Bir cevap yazın