Anime Tanıtımları, Anime

Elfen Lied – Anime Tanıtım ve İnceleme

Anime: Elfen Lied

Tür: Aksiyon , Dram , Korku , Psikolojik , Romantik , Seinen , Doğaüstü Güçler

Mangaka: Lynn Okamoto

Manga Çıkış Yılı: 6 Haziran 2002 – 25 Ağustos 2005

Manga Cilt Sayısı:  12 ( 107 Bölüm )

Anime Çıkış Yılı: 25 Haziran 2004 – 17 Ekim 2004

Anime Bölüm Sayısı: 13 + 1 Special Bölüm

MyAnimelist Puanı: 7.95

IMDb Puanı: 8.2

Kendi Puanım: 9

elfen-lied-blu-ray-anime

 

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere en sevdiğim animelerden biri olan Elfen Lied ‘i tanıtacağım. Gerçekten izlediğim en sürükleyici , merak uyandırıcı ve kendisini çok sevdiren bir anime.

Animenin Konusu :

İnsanların bir sonraki evrimi olduğuna inanılan Dicloniuslar , bilim adamları tarafından insanların düşmanı olarak tanıtılmıştır. Normal insandan tek farkı iki boynuzlu olmalarıdır. Fakat tehlikeli bir silahları vardır. Hatta doğuştan bu gizli silahlara sahiptirler. Bilim adamları bu silaha ” Vektör ” adını koymuştur. Bu silah , kimsenin göremediği en kısa 2 m uzunluğunda ki kollardır. Öldürmeye eğilimli Dicloniuslar , genelde 3 yaşından sonra bu silahları kullanmayı öğrenirler. Dicloniuslar insanları öldürdükleri için bilim adamları da bir çare bulmaya çalışmaktadırlar. Ya boynuzlu Dicloniusları öldüreceklerdir ya da laboratuvarlar da denek olarak kullanacaklardır.

Bir gün laboratuvardan kaçmayı başaran Lucy adında ki bir Diclonius , insanların arasına karışır. Lucy , kaçarken başına aldığı bir kurşun darbesiyle hafızasını kaybetmiş ve kişiliği bölünmüştür. Sabaha karşı denizi izlemeye gelen iki kuzen Yuka ve Kouta , sadece ” Nyuu ” diyebilen iki boynuzlu çıplak bir kızla karşılaşırlar. Nyuu‘yu evlerine götürürler ve onunla birlikte yaşamaya başlarlar. Fakat Nyuu‘nun hafızası zaman zaman yerine gelir ve o zaman acımasız katil Lucy‘ye dönüşür.

59

 

– KARAKTER TANITIMI – 

Lucy ( Nyuu )

Lucy , acımasız bir Diclonius‘tur. Çocukken bulduğu bir köpeğin , sınıf arkadaşları tarafından öldürülmesiyle ilk cinayetini işlemiştir. Vektörler sayesinde kendini korur ve insanları katleder. Kouta‘ya çocukluğundan beri aşıktır.

pk6an_TwoFaces

 

Kouta

Lucy‘nin çocukluk arkadaşıdır. Lucy‘ye karşı içinde derin bazı duygular beslemektedir. Babası ve kız kardeşi öldürülünce akıl hastanesine yatar ve hafızasını kaybeder.

Kouta

 

Yuka

Kouta‘nın kuzenidir fakat o da Lucy gibi çocukluğundan beri Kouta‘ya aşıktır. LucyNyuu ) ‘yi sever ve onu korur.

Yuka_HD

 

ELFEN LIED – AMV

https://www.youtube.com/watch?v=X9aJDxluFyU

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın