Dizi

Bilgisayar ve İnternet Dünyasını Konu Alan Diziler

1. Mr. Robot (IMDB; 8.8)

Mr.Robot, Sam Esmail tarafından yazılmış Amerikan psikolojik gerilim-dram televizyon dizisidir. Mr. Robot’ta genç ve bilgisayar programcısı olan ana karakterimiz Elliot Alderson’un sosyal fobi rahatsızlığını ve hacking dünyasıyla olan ilişkisini izliyoruz.

mr-robot

2. The IT Crowd (IMDB;8.6)

Eğer bilgisayar ve internet dünyasıyla olan bağlantınız çevrenizdeki insanlar tarafından yanlış anlaşılıyor ve “facebook patlatabiliyor musun?”, “format atar mısın?” gibi sözlere maruz kalıyorsanız bu dizi tam size göre. Roy Trenneman ve  Maurice Moss’un çalıştığı IT bölümünü konu olarak alan dizi hem harika bir mizah hem de bilgisayar hastaları için düşünülmüş cinsten. Bu yapımı kaçırmayın derim.

it-crowd-pixels

3.Silicon Valley (Silikon Vadisi) (IMDB;8.5)

Genç ve çekingen bir gencin geliştirmiş olduğu yazılımı dijital dünyaya kazandırma çabasını konu alan eğlence dolu bir dizi. Listedekilerin aksine Silikon Vadisi’nde sizi kahkaha dolu anlar bekliyor. Dizimizin ana karakteri Richard Hendricks dünyanın veri kullanımını önemli miktarda değiştirecek sıkıştırma algoritması ve yazılımı geliştirir. Karakterimizin peşinde koşan yatırımcıların yanı sıra uğraşması gereken ekip arkadaşlarını da unutmayalım.

silicon valley

4. Person of Interest (Şüpheli Şahıs) (IMDB; 8.4)

En iyi suç henüz işlenmemiş suçtur. J.J. Abrams ve Jonathan Nolan’ın kaleme aldığı gizem dolu bir dizi. 

Kameralar HER YERDE! İzliyor, dinliyor ve kaydediyorlar. Hakkınızdaki her şeyi biliyorlar! Peki ya siz onlar hakkında ne biliyorsunuz? Ana karakterimiz Mr.Finch gizem dolu bir iş adamıdır. İleride işlenecek olan suçları önceden önlemini almayı hedefleyen bir yazılım geliştirir. Geliştirdiği yazılımı hayata geçirebilmek için resmi kayıtlarda ölü olarak geçen Reese adındaki eski bir CIA ajanıyla çalışmaya başlar. Kendi kaynaklarını ve teknolojisini Reese’in yetenekleriyle ve sezgileriyle birleştiren Mr.Fitch işlenmeyen suçların önlemini almaya çalışır.

person-of-interest

Related Posts

2 thoughts on “Bilgisayar ve İnternet Dünyasını Konu Alan Diziler

  1. Burak D. dedi ki:

    Mr. Robotu bende izliyorum bayaa güzel bir film herkeze tavsiye ederim bu arada yazınız çok güzel olmuş kısa ve açıklayıcı teşekkürler.

  2. Berkay dedi ki:

    Eyvallah Yaralı olmuş

Bir cevap yazın