Azur Kral - Light Novel

Azur Kral – Bölüm 53 – Bir Kurtçuktan Bir Ejderha Olabilecek Misin?

Azur Kral Kapak Foto

Azur Kral – Bölüm 53 – Bir Kurtçuktan Bir Ejderha Olabilecek Misin?

Önceki Bölümden..

Onu kendisine getiren şey ise üzerine bir dağ gibi çöken baskıydı. Bu baskının altında zorla da olsa kafasını yukarı kaldırabilmiş ve Kıdemli kişi ilse göz göze gelmişti. O anda bütün bu olaylara sebep olan kişinin kendisi olduğunun fark edildiğini anlamıştı. Ancak en tuhaf kısmı Kıdemli kişinin yüzünde sinir ve öfke değil tatlı ve sevecen bir gülümseme vardı.

 

** 53 –  Bir Kurtçuktan Bir Ejderha Olabilecek Misin?

Deniz Parvana, gerçekten bu duruma anlam verememişti. Üzerindeki baskı göz göze geldiklerinden birkaç saniye sonunda kaybolmuştu.

“Sorunları çözdüğümüze göre sınava başlamadan önce sınav hakkında açıklama yapmam gerekiyor. Hepinizin fark ettiği gibi bu sene sınava girebilme sınırı Lord Diyarına yükseltildi. Bununla birlikte sınavda da değişiklikler yapıldı. Önceki sınavlarda sadece gücünüz test ediliyordu eğer güçlüyseniz alınırdınız. Bu yıl ve bundan sonraki yıllarda geçerli olacak sınav sistemi şu şekildedir.

Tüm katılımcılar kendine bir veya daha fazla sınıf seçecekler. Bu sınıflar,

Kılıç, kalkan, yakın dövüş vs. alanında uzmanlaşmak isteyenler için Savaşçı sınıfı

Büyüsel teknikler alanında uzmanlaşmak isteyenler için Büyücü sınıfı,

Hap, İksir, Tılsım, Efsun, Formasyonlar alanında uzmanlaşmak isteyenler için Simyager sınıfı,

Tıbbi bilgi ve İyileştirme teknikleri alanında uzmanlaşmak isteyenler için Şifacı sınıfı,

Gizlenme, Sızma, Bilgi Toplama, Keşif ve tabi sessizce öldürme alanında uzmanlaşmak isteyenler için Suikastcı sınıfı,

Yay, Avlanma, İz Sürme ve Uzak Menzilli teknikler alanında uzmanlaşmak isteyenler için Avcı sınıfı vardır.

Sizler sınava bu sınıflardan en az birini seçecek o sınıfların sınavlarına gireceksiniz. İsteyenler hepsini seçebilir. O zaman tüm sınıfların sınavlarına gireceksiniz. Ancak hepsini seçikten sonra birinden bile elenirseniz diğer sınavlara giremez, çekip gidersiniz ve seneye tekrar denersiniz. O yüzden kendinizi beğenmişlik yapıp her sınıfı seçmeyin. Başaracağınızı düşündüğünüz sınıfları seçerek sınava girin. Klan içindeki dereceniz seçtiğiniz sınıfların sınavlarından topladığınız puanların toplamı ile belirlenecektir.

Diyelim biriniz 3 sınıf seçti her birinden 100 er puan aldı. Onun derecesi 300 puandır. Ancak başka birisi çıktı ve 4 sınıf seçti. 3 sınıf testinden 100, birinden de 50 puan aldı ve toplamı 350’e çıkardı. Toplam puanı 350 olan kişinin derecesi, toplam puanı 300 olan kişinin derecesinden daha yüksektir ve dolayısı ile klana girme şansız daha yüksektir.

Sınavlardan tavan puan 100 puan değildir. Sınavı yapan kıdemliler daha fazla puan verebilir. Büyücülük sınavından 500 puan alabilirsiniz. Aynı performans ile savaşçı sınavından 60 puan alabilirsiniz. Bu sizin yetenekleriniz ile kıdemlileri ne kadar etkilediğinize bağlıdır.

Her sınıf sınavına özel Kıdemliler bulunmaktadır ve farklı bölgelerde yapılacaktır. Sınavdan geçmiş olmanız için en az 50 puan almak zorundasınız. Bu puanları da sınavınızı takip eden Kıdemli belirleyecektir.

Her kıdemli kendi istediği testi yapmakta özgürdür. Testiniz çok zorlu ya da çok kolay geçebilir. Bu klanın değil sizin probleminizdir.

Bu yüzden size en büyük uyarım seçeceğiniz sınıfları çok iyi düşünüp seçmenizdir. Hepinize birer katılımcı rozeti verilecek. Ruhsal gücünüzü bu rozete yönlendirerek istediğiniz sınıfları seçeceksiniz. Bu rozet ile sınav yerlerinizi, puanlarınızı da takip edebileceksiniz. Bugün, gün batımına kadar süreniz var. Güneş battıktan sonra sınıf seçimi sona erecek. Sınıf seçmemiş olanlar diskalifiye edilecekler.

Seçimlerinizi yaptığınızda gün batımından sonra sınav yerlerinizi ve sınavı yapacak olan kıdemlilerin isimlerini göreceksiniz. Şafakta herkes sınav yerlerine varmış olacak. Dediğim gibi sınavların kurallarını sınavı yapacak Kıdemliler belirleyecektir. Sorumluluklarınızı ve konumunuzu iyi idrak edin. Çevrenize karşı saygılı olun. Hepsi bu kadar. Sormak istediğiniz bir şey varsa sorun.”

Deniz Parvana hemen elini kaldırmış ve söz istemişti.

“Sen mavi saçlı genç. Sor bakalım.”

Kıdemlinin sesi ile birlikte bütün gözler Deniz Parvana ‘ya döndü.

“Clitus Adası, Mavi Krallıktan Deniz Parvana, Kıdemliyi selamlarım.” Kıdemli de başı ile selamı aldı.

“Sayın Kıdemli, diyelim ki 3 veya daha fazla sınıf seçtik ve hepsinden geçer not alarak klana kabul edildik. Geçtiğimiz sınıfların hepsinden eğitim almak, kişi için çok ağır bir yük olup gelişimini yavaşlatmış olmaz mı?”

“Hahaha! Güzel ve cevabı çok basit olan bir soru. Katlanamayacağını düşünüyorsan seçmeyeceksin. Bu kadar basit.”

“Teşekkür ederim Kıdemlim.”

Kıdemli Deniz Parvana’nın cevabını verdikten sonra devam etti.

Sonuçta klana girdiğiniz gibi kalma şansınız yok. Sürekli büyümelisiniz. Bu sınavdan sonra bazılarınız dış kapı öğrencileri olacak, bazılarınız iç kapı öğrencileri olacak. Hatta çekirdek öğrenci ya da bir kıdemlinin kişisel öğrencisi bile olabilirsiniz. Her yıl kabul sınavlarından sonra kıdem sınavları yapılır. Bir dış kapı öğrencisi, iç kapı öğrencisi olabileceği gibi bir iç kapı öğrencisi dış kapı öğrencisi olabilir. Bu klan kişisel öğrencilikten dış kapı öğrenciliğine düşenlere tanık oldu. Aynı şekilde dış kapı öğrenciliğinden çekirdek kıdemli seviyesine yükselenlere de tanık oldu. Her şey sizin elinizde.

Son olarak, sınıf seçimleri sizin ilk testinizdir. Ne kadar zekisin? Ne kadar kibirlisin? Ne kadar kendini beğenmişsin? Onu belirleyecekseniz. Bu testin sonuçlarını sadece siz bileceksiniz. Bizler ise sınavlar sona erdiğinde gözlerimizle göreceğiz.”

Sözlerini tamamladıktan sonra kıdemli alandan ayrılmıştı. Birkaç dakika katılımcılardan ses çıkmamış ve Kıdemlinin söylediklerini iyice sindirmişlerdi. Sonrasında birbirlerini tanıyanlar kendi aralarında istişare etmeye başlamışlardı.

Deniz Parvana, kendisine sakin bir yer bulduktan sonra düşünmeye başlamıştı. Ancak bu süre çok kısa sürdü. Karar vermesi o kadar da zor değildi. Çünkü tüm sınıfları seçecekti. Deniz Parvana, boyutsal depolama yüzüğünden ustasının armasını çıkardı ve

“Usta, beni duyabiliyor musun?” dedi.

“Evet Deniz, duyuyorum.”

“Kıdemlinin söylediklerini duydun değil mi? Ne düşünüyorsun?”

“Hehe, bu fikri daha önce klan liderine ben söylemiştim. Gerçekten yaptıklarına inanamıyorum. Gerçekten bir şeyler dönüyor ama neler döndüğünü çözemiyorum. Sanırım uzun bir zamanda çözemeyeceğim gibi.”

“Anladım usta… Bilgi elde ettiğim anda size haber vereceğim. Bu sınıflar hakkında, ben hepsini seçmeyi düşünüyorum. Çünkü tüm sınıflar hakkında bilgim ve deneyimim var.”

“Bundan emin misin? Gerçekten o kadar yoğun tempoyu kaldırabilecek misin?”

“Sorun değil usta. Kendimi bildiğimden beri uykuya, yemeye ve içmeye ihtiyacım yok. Gece gündüz çalışabilirim. Ama aklıma bir şey takıldı. Sınıflara atanan ustalardan eğitim alacağız ama ya bir kıdemlinin kişisel öğrencisi olursak nasıl olacak? Hem kişisel ustam hem de sınıf eğitimi veren ustalar olacak? ”

“Kişisel ustalar bir nevi ebeveyn gibidir. Yaptığın her hareket ile onları temsil edersin. Elde ettiğin başarılar ustanın da başarılarıdır. Aynı şekilde ustanın başarıları senin başarılarındır. Ustalar kişisel öğrencilerini gerçekten severler, korurlar ve büyümeleri için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Bu yüzden herkes birinin kişisel öğrencisi olmak ister.

Sınıf eğitimi verecek olan kıdemliler ise tahminen görevler vererek eğitim vereceklerdir. Örneğin simyagerliği seçtiğinde sınıf kıdemlisi sana kademeli görevler olarak yapımı giderek zorlaşan ilaçlar, tılsımlar ve efsunlar yapmanı isteyecektir. Yaptıklarını kontrol ederek puan vereceklerdir. En azından benim tavsiyemde böyleydi.”

“Anladım usta. Çok teşekkür ederim. O halde gönül rahatlığı ile hepsini seçebilirim.”

Deniz Parvana ve Alper Us konuşurken çok yükseklerde havada süzülen saçları, sakalı, bıyığı beyazlamış yaşlı bir kıdemlinin, yüzünde bir gülümseme ile birlikte bütün algısı Deniz Parvana’nın üzerindeydi.

“Heeee, demek hepsini seçiyorsun. Hadi bakalım. Hepsini seçip ve seçtiklerine başarılı olanlara ekstra ödül verilecek ama bu gizli bilgi. Bakalım gücünün derinliği ne kadar derin? Kuyunun dibindeki bir kurtçuktan evrilip bir ejderha olabilecek misin görelim?”

Bu kıdemlinin bilmediği bir şey vardı. Deniz Parvana çoktan bir ejderhaya evrilmişti.

Bu kıtaya ayak bastıkları andan itibaren sürekli olarak fark ettirmeden onları takip etmiş ve dinlemişti. İkisi de kendilerini izleyen bir çift gözün farkında değillerdi. Özellikle Deniz Parvana’nın konaklama alanında yaptıklarına katıla katıla gülmüştü. En son ne zaman bu şekilde güldüğü bile hatırlayamıyordu.

Deniz Parvana’nın diskalifiye edilmemesini sağlayan kişide bu yaşlı kıdemliydi. Sınavdan sorunlu kıdemlilerin hepsini gücü ile değil sözleri ile ikna etmişti. Çünkü direkt olarak yardım ederek göze batmak istemiyordu.

Gizliden gizliye onlara yardım etmeye devam edecekti. Ta ki, final sınavları gerçekleşene kadar. Çünkü Direkt Kıdemliler sadece sınavın finallerini izlemek için zahmet ederlerdi. Çünkü finallere ulaşanlar gerçek birer dahi olurlardı ve finaller Kıdemlilerin kişisel öğrencilerini seçmesi için en uygun ortamdı.

Bazen bütün finalistler kişisel öğrenciler olarak alınırdı bazen ise bir katılımcı bile kişisel öğrenci olarak alınmazdı. Bazen kıdemliler bir kişi için mücadele ederlerdi. Bazen katılımcılar yalvarırdı.

Hatta bazı durumlarda elenmiş öğrenciler bile kişisel öğrenci olarak alınabilirdi. Bu yüzden elenen öğrenciler hemen ayrılmaz sınav tamamlanana kadar orada beklerlerdi.

********************************************************

Azur Kral – Bölüm 53 – Bir Kurtçuktan Bir Ejderha Olabilecek Misin?

Umarım seriyi okurken keyif alıyorsunuzdur. Bir kaç takipçimiz yorum atıyor sağ olsunlar. Yorum atmayan diğer arkadaşlar da umarım yorumlarını eksik etmezler. ^_^

Keyifli Okumalar…

Bu hafta iş yoğunluğumdan bölüm atamadım. Bu yüzden bugün bir toplu geliyor. 4 bölüm atacağım. Gün içinde takipte kalın. 😉

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın