Azur Kral – Bölüm 50 – Teknik Gizleme Teknikleri

Önceki bölümden…

“Anladım usta. Önerebileceğin teknikler var mı?”

“Var ama önermeyeceğim. Sen gerçekten çok şanslısın. Benim tavsiye etmem, senin şansını kullanman yanında hiç değeri yok. Unutma şansta kişinin bir gücüdür. Nasıl zeki olmak bir avantaj ise şanslı olmakta bir avantajdır.”

“Çok teşekkürler usta. O halde ben vakit kaybetmeden kütüphaneye gideyim.”

“Tamamdır. Bir haftan var.”

 

** 50 – Teknik Gizleme Teknikleri

Deniz Parvana, her ne kadar ustasından daha güçlü hale gelmiş olsa da saygısızlık yapmıyor ve dediklerini uyguluyordu. Alper Us, Deniz Parvana’nın bu huyunu çok seviyordu. 12 Güneş Derin Deniz Klanı’nın bu huya sahip olan yani saygılı ve hoş görülü kıdemlilere ihtiyacı vardı.

Geneli aşırı kibirli, gururlu ve kendini beğenmişti. Bu huyları, güçlendikçe daha da derinleşip şiddetleniyordu. Ancak Deniz Parvana onların tam tersi olacaktı. Güçlendikçe daha mütevazi bir kişiliğe bürünecekti. Alper Us bu şekilde düşünüyordu.

Eğer eski ustası Deniz Parvana’yı öğrencisi olarak alırsa ikisinin de geleceği sınırsız olacaktı. Elbette bu güzel gelecekte kendisine de bir yer düşünüyordu ama emin olamıyordu. Çünkü affedileceği söylense bile bir kere ustasının gözünden düştüğünü ve tekrar öğrencisi olamayacağına kesin gözle bakıyordu.

Kendi yaştaşları tarafından inanılmaz geride bırakılmıştı. Böyle zayıf ve kötü sicili olan bir kişiyi neden tekrar öğrencisi olarak alıp kendi prestijini düşürecekti ki? Alper Us bu düşünceler içerisindeyken Deniz Parvana kütüphaneye gelmişti.

“Kıdemli Kaan, tekrar geldim.” Deniz Parvana’nın yüzünde saygılı ve sevecen bir gülümseme vardı. Bu gülümsemeyi gören herkes rahatladığını hissediyordu.

“Hoho. Hoş geldin Deniz. Görüşmeyeli ne kadar da güçlenmişsin. Sınıra kadar gelmişsin. Bu inanılmaz bir başarı. Hatta Mavi Krallıkta boyun eğdirici olarak anılmaya başladın ki yalan sayılmaz. Bu yaşta bu kadar şeyi planlamak ve uygulamak… Peh! Clitus adasının mutlak kralı oldun sayılabilir.”

“Kıdemli Kaan yeteneklerimi abartıyor. İşlerin bu raddeye geleceğini hayal bile edemezdim. Ben sadece Elementlerin Ruhu tekniğimi geliştirme çabası ile krallıkları geziyordum.”

“Hmm? Elementlerin Ruhu tekniğini mi çalışıyordun?”

“Evet Kıdemli Kaan. Kızıl Krallıkta tekniğin eksik olan iki parçasını elde edebildim.”

Kıdemli Kaan bir anda Deniz Parvana’nın önünde belirmişti. “Gerçekten mi? Görmeme izin verir misin?”

“Elbette Kıdemli Kaan.”

Deniz Parvana, gizlice okunaklı hale gelen yerleri okunamayacak hale getirdikten sonra parşömenleri çıkardı ve yere serdi. Buz ankasından aldığı diğer parçaları göstermemişti.

“İşte tekniğin tam hali böyle Kıdemli Kaan.”

“Vah! Bu teknik bu haliyle yüksek seviyeyi bile aşıyor. Buradaki okunabilen bilgileri incelediğimizde çok saf bir element Qi’si olan bir bölgede okunamayan yazılar okunabilir hale geliyor olmalı. Bu şekilde elementler hakkında anlayış kazanılabilir. Yoksa!”

Kıdemli Kaan birkaç saniye boyunca bir şey dememişti ama bu süre Deniz Parvana için çok fazla gibi gelmişti. Yazıları gizlemişti. Bu adam Bedensel Qi Dönüşümü’nü yani yeni bir element gücünü elde etme yolu olduğunu anlamış mıydı?

“Yok canım. Öyle bir teknik olmasına imkân yok.”

“Düşündüğünüz şey neydi acaba Kıdemli Kaan? Sizi bu kadar şaşırtabilen şeyi merak ettim doğrusu.”

“Haha! Bir an aklıma kişini Qi element tipini değiştirme yolunu gösterebilir mi acaba diye düşündüm. Sonuçta bu fantezi içinde fantezi olurdu. Bir kişi birden fazla element kullanacak şekilde doğabilir. Mesela Yeşil Krallıkta insanlar hem su hem toprak elementine sahip olarak doğabiliyorlar hatta onlara tanrıların tarafından seçilmiş kişiler olarak bakıyorlar. Ancak yetişim yoluna girdikten sonra yeni bir element elde etmek ya da sahip olduğun elementi değiştirmek basitçe imkansız. Bunu herkes bilir.”

Deniz Parvana rahat bir nefes almıştı. “Haklısınız Kıdemli Kaan. Bu imkânsız bir şey. Bu tekniğe çalışma sebebim diğer elementler üzerinde biraz da anlayışa sahip olmak. Bu sayede örneğin karşıma çıkan bir ateş kullanıcısı ile nasıl baş edeceğim konusunda daha fazla fikrim ve planım olabilir.”

“Sen gerçekten çok zeki birisin. Bu şekilde derin düşünen biri ile birkaç kere karşılaşmıştım ama bunlar 100 yaşını geçmiş yetişimcilerdi. 12 yaşındaki bir insan ile böyle muhabbet edeceğimi hayal bile etmezdim. Neyse, seni buraya Kıdemli Alper mi gönderdi?”

“Evet Kıdemli Kaan. İki hafta sonra ayrılacakmışız. Bu yüzden bana istediğim kadar teknik seçmemi söyledi.”

“Anlıyorum. Güçlü tekniklere ihtiyacın olacak tabi. Sana yardım etmemi ister misin?”

“Ah, aslında ustamdan istemiştim ama bana çok şanslı olduğumu ve şansıma güvenmem gerektiğini söyledi.”

“Çok doğru bir karar. O halde bende sana karışmıyorum. İstediğin tekniği alabilirsin. Bilgi almak istersen ses iletim madalyonundan bana seslenerek bana ulaşabilirsin.”

“Çok teşekkürler Kıdemli Kaan. O halde gezintime başlayayım.”

Kıdemli Kaan, Deniz Parvana’nın direk düşük seviye tekniklerin olduğu kata ilerlediğini gördüğünde çok şaşırmıştı. Böyle güçlü çocuğun neden düşük seviye tekniklerle ilgilendiğini merak etmişti.

Deniz Parvana düşük seviyeli tekniklerin olduğu kata gelmiş ve ilk raftan başlayarak bütün teknikleri incelemeye başlamıştı. Tekniklerin üzerlerindeki mühür kalktığından içeriklerini de görebiliyordu.

1 haftasını tüm teknikleri inceleyerek geçirmişti. İstisnasız her tekniği incelemiş ve 8 tane teknik seçmişti.

Düşük Seviye, Qi Öz Kontrol Tekniği, 12 Yıldız Vücut Tekniği ve Yıldızsız Kara Gece tekniklerini almıştı.

Orta seviye, On Bin Siluetin Kaosu Tekniği, 4 Element 4 Kılıç Sanatı Tekniği, Beden Qi Kaplama Tekniği,

Yüksek seviye, Ruhani Mezarcı Tekniği, Zihin Çökertme Gözü Tekniğini almış ve hızla göstermek için ustasının yanına gitmişti Alper Us teknikleri incelemiş ve açıklamalarını yapmaya başlayacağı sırada Deniz Parvana araya girmişti.

“Usta bu arada benim evcil bir hayvanım var. Bir Kan Ankasıdır. Onu da yanımda götürmek istiyorum. Aslında başına bir bela gelmesini istemediğimden onu yanımda taşımak istiyorum. Bunu sağlayacak bir şey var mı?”

“Hmm. Var. Evet. Bir hayvan taşıma çantası var. Anlaşma yaptığın hayvanları oraya alabilirsin. Senin boyutsal depolama alanın gibi hayvanlara özel küçük bir dünya gibidir.”

“Oooo. Çok iyi usta. O çantalardan bir tane elde edebilir miyim?”

Alper Us, kendi boyutsal depolama yüzüğünden bir yüzük çıkardı ve Deniz Parvana’ya uzattı.

“Bu yüzüğü alabilirsin. Toplamda 10 farklı hayvanı alabilirsin.”

“Çok teşekkür ederim usta. ” dedikten sonra bir ıslık çaldı ve kısa süre sonra Kan Ankası yanlarına geldi.

“Gerçekten çok güzel bir canavarmış. İsmi nedir?”

“İsmi mi?”

“Evet ismi? Ne… İsim vermedin mi?”

“Hayır. İsim vermedim.”

“O zaman nasıl seni takip etmesini sağladın.”

Deniz Parvana, Kızıl Krallıkta yaşadıklarını anlattı.

“Gerçek bir güven ilişkisi demek. Bu çok nadir bir durumdur. O zaman ona bir isim ver ve ona kanından içir. Bu sayede onu sürekli hissedebilirsin. Boyutsal Canavar Evi’ne girebilir. Ve gücü katlanarak artacaktır. Canavarlara bir isim verdiğinde güçlerinde bir patlama olur. Hatta evrim bile geçirebilir.”

“Hmm… Kan ankasısın ama alev alev yanıyorsun ve gözlerin… Sanki her şeyi görüyormuş gibi. Helios olsun senin adın. Her şeyi gören güneşin tanrısı demek… Evet bu olsun.”

İsmi verdikten sonra kan ankası beğendiğini anlatmak için havaya yükselmiş ve bir takla atıp geri gelmişti. Deniz Parvana parmağına bir kesik atmış ağzını açmış ve kanı bekleyen kan ankasının ağzına damlatmıştı.

Anlaşma tamamlandığında Helios havaya yükselmiş ve hızla yüzüğe girmişti. Sonrasında ne kadar çağırsa da Helios dışarı çıkmamıştı.

“Bu işi çözdüğümüze göre tekniklere bakalım.”

“Qi Öz Kontrol Tekniği, kişinin bedenindeki Qi’yi daha iyi kontrol etmesini ve onu daha yoğun hale getirebilmesini sağlıyor. Daha yoğun ve kontrollü Qi ile yapılan teknikler maksimum güce ulaşabilirler. Yoğunluğu artan Qi dantianda daha az yer kapladığından dolayı da yetişimi yavaşlatacağı tahmin ediliyor. Kimse geliştirmekte başarılı olmadığı için düşük seviyeler arasında atılmıştı.

 12 Yıldız Vücut Tekniği, kişinin bedenini 12 aşamada daha sert ve daha güçlü hale getirebilir. İlk aşama tahta sertliği iken son aşama Sonsuzluk Metali denen metal kadar sert hale getirebiliyor. Geliştirilmesi için akıl almaz derecede kaynak gerekiyor. Clitus’daki 5 krallık bir araya gelse bir kişinin bu tekniği son aşamaya çıkartmasını sağlayamaz. Ancak Son aşamaya kadar gelindiğinde bir ejder tanrısından bile daha dayanıklı olursun.

Yıldızsız Kara Gece Tekniği, belirli bir alanı yıldızsız bir gece gibi karartabilen bir teknik. Oluşturulan etki alanında sadece tekniği kullanan kişi duyularını kullanabilir.

On Bin Siluetin Kaosu Tekniği, belirli aşamaları olmasa da bu teknik kişini gücüne oranla kendi kopyalarını oluşturmasını sağlar. Kişi ne kadar güçlüyse siluetler o kadar güçlü ve gerçekçi olur. Orta seviye teknik olmayı hak ediyor. Gördüğün en çok kopya sayısı 500 taneydi ama gerçeği kolaylıkla ayırt edilebiliyordu. Gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar gerçekçi yapabilen bir kişinin de maksimum 10 tane yapabildiğini gördüm.

4 Element 4 Kılıç Sanatı Tekniği, kişinin kullanabildiği her element için bir kılıç kullanabilmesini sağlayan bir teknik. İdrak edilme açısından zorluğu ve vaad ettiği şeyler yüzünden seçilmiyor. Yüksek seviye olarak görülebilir. İnsanlar bu tekniğin deli saçması olduğunu düşünüyor. Bu yüzden orta seviyede bırakıldı.

Beden Qi Kaplama Tekniği, kişinin bedenini Qi ile kaplayabilmesini sağlar. Buna cansız nesneler de dahildir. Savaşçılık yolunu seçmişler için en iyi tekniklerden biridir. Silahların, yumruk ve tekmelerin gücünü patlayıcı şekilde yükseltir. Üstelik kullanıcının Qi tipine göre yapılan bu kaplamalar silahların güçlerini inanılmaz yükseltiyor. Kullanım alanı çok geniş.

Ruhani Mezarcı Tekniği, ruh gücü kullanılarak yapılabilen bir teknik. Bu tekniği ruhsal güce sahip ve onun farkında olan kişiler tarafından kullanılabilir. Görünmez bir etki alanı oluşturarak rakiplere ruhsal baskı uygulayabilirsin. Ayrıca sürekli geliştirilebilen bir ruhsal bir saldırı. Kullanıcısı yaşadığı olaylardan esinlenerek yarattığı etki alanını çok daha güçlendirebilir.

Zihin Çökertme Gözü Tekniğini, zihinsel gücü kullanarak kişinin göz şeklini korkutucu bir hale getirir ve bu şekilde zihinsel bir saldırı yapar. Bu göz ile genelde rakibin en çok korktuğu varlığın gözlerini görür. Bu şekilde zihinsel bir travmaya yol açabilir.

Bu gerçekten şaşırtıcı. Aaaa aaah! Neden şaşırıyorum ki. Sen çok zeki birisin. Bu teknikleri neden seçtiğini sormama bile gerek yok aslında… Ama yine de insan merak ediyor. Haha!”

“Elbette usta. Hemen açıklayayım. Qi Öz Kontrol Tekniğini, kendi Qi’mi daha da yoğunlaştırmak için seçtim. Kullandığım teknikler çok daha güçlü olacak.

12 Yıldız Vücut Tekniği ile fiziksel olarak çok daha güçlü olacağım. Fiziksel olarak güçlü olursam da hem yaşam sürem daha çok olacak hem de benden daha güçlü kişilere karşı şansım olacak. Fiziksel gelişim yolunda ilerleyen rakiplerimde olacağından ana büyük faydalar sağlayacak.

Yıldızsız Kara Gece Tekniği ile kimsenin görmesini istemediğim bir teknik kullanmak zorunda kalırsam bunu gizlemek için seçtim. Sonuçta bu teknik rakiplerin bütün duyularını kısıtlıyor.

On Bin Siluetin Kaosu Tekniği, eermmm bu sadece hoşuma gitti. Hehe…

4 Element 4 Kılıç Sanatı Tekniğini tüm elementleri ele geçirene kadar durmayacağım için ileride savaş yeteneklerimi daha güçlü kılacak. Birçok silahı kullanabiliyorum ancak çok fazla başvurmadığım bir yönüm olduğundan dolayı zayıf kalıyor.

Beden Qi Kaplama Tekniği, yakın dövüş ve silahlar kullanmam gereken durumda ekstra güç sağlayacak. Ayrıca örneğin rüzgar Qi ‘sini ele geçirdiğimde Helios ile çok daha hızlı uçabileceğimi hatta savaş alanında beni daha hızlı kılacağını düşünüyorum.

Ruhani Mezarcı Tekniği ile ejder evriminden sonra elde ettiğim Ateş Ejderi Ruhu Etki Alanı tekniğimi kamufle etmek için kullanacağım. Sonuçta bu ruhsal bir saldırı tekniği. Gösterdiğim ejder ruhsal alanı benim için gerçek onlar için bir teknik olarak kalacak.

Zihin Çökertme Gözü Tekniğini ise Ateş Ejder Tanrısının Ateş Bakışı tekniğini kamufle etmek için seçtim. Seçtiğim teknikler genel olarak mevcut yeteneklerimi gizlemek için. Ama özellikle yüksek seviye tekniklerini ruh ve zihin gücümü daha iyi algılamak ve kontrol edebilmek için. Usta, bu arada, ruh ve zihin gücümü ölçebileceğimiz bir yöntem var mı? ”

[YN: 1700 Kelime!]

********************************************************

Azur Kral – Bölüm 50 – Teknik Gizleme Teknikleri

Uzun bir bölüm oldu. 😀

Umarım seriyi okurken keyif alıyorsunuzdur. Bir kaç takipçimiz yorum atıyor sağ olsunlar. Yorum atmayan diğer arkadaşlar da umarım yorumlarını eksik etmezler. ^_^

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın