Azur Kral - Light Novel

Azur Kral – Bölüm 23 – 5 Krallık Turnuvası #10

Azur Kral Kapak Foto

Azur Kral – Bölüm 23 – 5 Krallık Turnuvası #10

Önceki Bölümden…

Bu ezici zaferin ardından hiç kimse Deniz Parvana’ya meydan okuma cesaretini kendinde bulamamıştı. Diyarı düşük olsa bile teknikleri üst düzeydi. Derin enerjisi ve fiziki durumu Buz Ankası Mirası sayesinde büyük ölçüde yükselmişti. Derin gücü Ruh diyarındakiler gibi yoğun değildi ama miktar olarak onları katlıyordu. Üzerine kondisyonu çok iyi olması, teknikleri ve zekâsı da hesaba katıldığında turnuvadaki herkesten çok daha üstün bir kişiydi. Üstelik henüz 10 yaşındaydı.

 

** 10 – 5 Krallık Turnuvası #10

Arenadaki hemen hemen herkes turnuvadan önce de Deniz Parvana’nın adını ve gücünü duymuşlardı. Ancak hiçbiri bu kadarını hayal etmemişti. Henüz 10 yaşında olmasına rağmen bir mirası fethetmişti ve üstün teknikler elde etmişti. Üstelik bu miras sayesinde fiziki olarak da güçlenmişti. Tanımayan biri Deniz Parvana’yı görse kesinlikle 10 yaşında olduğunu tahmin bile edemezdi.

Karşılaşmalar ardı ardına devam etti ve iki gün içerisinde bütün karşılaşmalar sona ermişti. Deniz Parvana’nın bütün meydan okuma hakları olduğu gibi duruyordu. Deniz Parvana son karşılaşmalarda bir hile yapıp ilk beşe mavi krallıktan gelen katılımcıları sokmak istemişti ama sonrasında bundan vazgeçti. Şimdiye kadar elde ettiği şöhreti bertaraf etmek istememişti.

**

Sabah olmuştu ve turnuva sonuçlarının ve ödüllerinin dağıtılacağı zaman gelmişti. Görevli arenanın ortasına gelmişti ve önündeki masa da ödüller vardı.

“Saygıdeğer katılımcılar ve seyirciler. Turnuva artık sonra erdi. Sonuçları öğrenmenin ve ödülleri dağıtmanın da zamanı geldi. Biliyorsunuz, bu turnuva önceki bütün turnuvaları gölgede bırakacak kadar ihtişamlı ve süprizlerle doluydu.

Mavi Krallık ilk defa böylesine mucizevi bir çıkış yaptı. Diğer krallıklardan gelen yarışmacılarda önceki turnuvalardaki yarışmacıları kat be kat geçmiş durumda Yeni jenerasyon gerçekten takdire şayan.

O halde sıralamayı verelim.”

Görevli ilk 25 kişiyi arenaya masanın önüne çağırmıştı

“İlk 25 kişiye üçer tane Gökyüzü Erişim Paleti. Masadan ödüllerinizi alabilirsiniz.”

Herkes ödüllerini aldıktan sonra görevli devam etti.

“Şimdi ilk 10’a giremeyenler yerlerine geçebilir. İlk 10’a girenleri tanıyalım.

565.200 Puan ile 10. Olan kişi Mavi Krallıktan Mustafa Karsten

580.650 Puan ile 9. Olan kişi Mavi Krallıktan Pentti Tara

605.800 Puan ile 8. Olan Kişi Mavi Krallıktan Aaron Donata

725.900 Puan ile 7. Olan Kişi Beyaz Krallıktan Sara Monika

759.000 Puan ile 6. Olan kişi Yeşil Krallıktan Serap Mulla

795.000 Puan ile 5 Olan kişi Siyah Krallıktan Kura Lou

850.000 Puan ile 4. Olan Kişi Kızıl Krallıktan Alev Kızıl

925.000 Puan ile 3. Olan kişi Yeşil Krallıktan Doğa Kaol

1.250.500 Puan ile 2. Olan kişi Beyaz Krallıktan Urga Losten

3.654.200 Puan ile 1. Olan kişi ise Mavi Krallıktan Deniz Parvana!”

Görevli derin bir iç çektikten sonra devam etti.

“Siyah Krallık’tan Gece Mai Deniz Parvana ile olan mücadelesinden sonra devam edecek durumda olmadığından dolayı diskalifiye edilmiştir.

Şimdi ilk 10 kişiye birer adet Ruh Dokunuşu Paleti verilecektir. Lütfen masadan ödüllerinizi alın.

İlk üç kişiye birer adet orta seviye teknik verilecek ve birinci olan kişiye ise bir adet yüksek seviye teknik verilecektir. Katılımcılar tekniklerini kutsal arenanın kütüphanesinden istedikleri zaman alabilirler. Son olarak birinci olan kişiye bir adet Lord Hissiyatı Paleti verilecek.”

Görevli masada ki üçü yeşil biri beyaz olan dört rozeti ve Lord Hissiyatı Paleti’ni katılımcılara uzattıktan sonra devam etti.

“Bu rozetler ile kutsal arena kütüphanesine gittiğinizde kütüphane görevlisinin eşliğinde tekniklerinizi seçebilirsiniz.

Böylece 5 Krallık Turnuvası sona ermiş bulunuyor.”

Görevli ilk üçün yanına geldi ve normal sesi ile konuştu.

“Sizleri tebrik ederim. Turnuva artık sona erdi ve hepiniz birer tarih yazdınız. Ödüllerinizi hemen almak isterseniz sizi götürebilirim.”

Deniz Parvana, Urga Losten ve Doğa Kaol görevlinin teklifini kabul ettiler ve görevli ile arenadan ayrıldılar. Bu dört kişinin ayrılmasından sonra da arena yavaşça boşalmaya başladı. Arenadaki binlerce kişi içinde en mutlu kişi elbette Mavi Kraldı. Oğlu ve bütün mavi krallık katılımcıları ile gurur duyuyordu. Özellikle ilk ona girenlerden. Mavi Krallık tarihinde ilk defa ilk ona 4 katılımcı sokmuşlardı ve bütün bunlar Deniz Parvana sayesinde elde edilen başarılardı.

**

Deniz Parvana, Urga Losten ve Doğa Kaol görevliyi çıt ses çıkarmadan takip ettiler ve arena kütüphanesine geldiler.

“Kütüphane burası. Ben size buraya kadar eşlik edebilirim. İçerideki kütüphane görevlisine armalarınızı gösterin ve tekniklerinizi seçin. İstediğiniz kadar oyalanabilirsiniz. Seçmek için süre sınırınız yoktur.”

Süre sınırı olmaması bu üç gencinde içine su serpmişti. Çünkü normalde hep süre sınırı olurdu ve kütüphane içinde de binlerce teknik vardı.

Üçlü aynı anda içeri girdi ve kütüphane görevlisine rozetlerini göstererek orta seviye tekniklerin bulunduğu ikinci kata çıktılar. Bu kütüphanede bütün element tiplerine göre teknikler vardı. Bazı teknikler krallıklarda da mevcuttu ancak kendi krallıklarında olmayan tekniklerde bulunuyordu. Urga Losten ve Doğa Kaol hemen kendi element tiplerine uygun bölümlere koştular ve kitapları incelemeye başladılar.

Kitapları açtıkları anda büyük hayal kırıklığına uğradılar. Çünkü bu kitapların sadece açıklama sayfasını görebiliyorlardı. Tekniği açıklayan sayfalardaki yazılar okunmuyordu. Elbette bu çok normaldi yoksa hafızası iyi olan biri elinden geldiğince çok teknik ezberlerdi.

Hevesleri biraz kırılmış olsa da teknikleri detaylıca açıklandığı için bir nebze teselli bulmuşlardı. Urga Losten ve Doğa Kaol çoktan teknikleri incelemeye başlamışlardı ama Deniz Parvana hala yerinden kımıldamamıştı. Görevli meraklı gözlerle Deniz Parvana’ya baktı ve sordu; “Sen neyi bekliyorsun?”

Deniz Parvana meraki gözlerle görevlinin gözlerine baktı ve “Kıdemli üstat, müsaadeniz olursa size birkaç soru sorabilir miyim?”

“Hangi tekniği seçeyim diye sormayacaksan sorabilirsin.”

“Kıdemli üstat… Biz Mavi Krallıkta su ve buz element tipi derin güç ve teknikler geliştiriyoruz. Bu sebeple de derin gücümüz bu elementlere uyum sağlıyor. Ancak bu sebeple başka element tipindeki teknikleri kullanmamız neredeyse imkansız oluyor. Mesela benim ateş element tipi bir teknik kullanmam neredeyse imkansız. Çünkü derin gücümün element tipinin zıttı olan bir element.

Ancak ben sadece su ve buz element tipi ile sabit kalmak istemiyorum. Bu yüzden farklı bir element tipinde bir teknik geliştirmek istiyorum. Ancak su element tipi ile hangi element tipi uyumlu olabilir bilemiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?”

Görevli bu soru karşısında şaşkınlığını gizleyememişti. Böyle bir soru ile ilk defa karşılaşmıştı ve ne diyeceğini bilemiyordu. Bir süre düşündükten sonra aklına geçmişte okuduğu bir kitap gelmişti.

“Geçmişte bir kitap okumuştum. Bu kitapta bir kişinin farklı element tiplerindeki teknikleri nasıl beraber kullanılabilir gibi bir sorunun cevabını arıyordu. Kitabın yazan kişi hayatı boyunca araştırma yapmış ve birkaç sonuç elde etmiş. Hatırladıklarımı sana anlatayım.

İlk olarak zıt element tipleri yani birbirlerini tamamen yok eden elementleri bir kişinin kullanması imkansız değil ancak tekniklerin gücü arasında inanılmaz fark olacaktır. Yani birinin bir dağı yok edebileceği bir tekniği diğeri kullandığı zaman bir metre çukur açamayacağını söyleyebiliriz. Tam bir zıtlık demek doğru olmaz aslında daha çok berabere kalırlar demek daha doğru bir söylem olur.

Ateş ve Su, Rüzgar ve Toprak, Işık ve Karanlık… Bunlardan birini kullanan kişi zıttını da kullanmak isterse bu neredeyse imkansız olacaktır. Elbette birbirleri ile uyum içinde olabilecek element tipleri de var. Ateş, Rüzgar, Karanlık ve Su, Toprak, Işık. Bir kişi bu üçlü gruplardan birini seçerek ilerleyebilir. Tarihte bunların örnekleri görülmüştür.

Bunların dışında alt element tipleri de bulunuyor. Bunlar içinde Elektrik, Manyetizma, Ölüm, Yaşam, Katliam, Lav, Işın, Metal gibi tiplerde var. Örneğin Elektrik tipine bakacak olursak, araştırmalara göre hem Ateş hem de Rüzgar tipi kullanan kişiler Elektrik alt element tipine ulaşabiliyor. Alevden üretilen elektrik mor renkli olurken, Rüzgardan üretilen elektrik yeşil renkli oluyor. Ölüm alt element tipine hem Toprak hem de Karanlık kullanan biri ulaşabiliyor. Toprak üzerinden ölüm ölü çağırma gibi teknikler ile kullanılırken Karanlık üzerinden ölüm canları öldürme üzerinden kullanılabiliyor. Yani varyasyonlar çok fazla.

Tüm bunlara ek olarak bu araştırmacı kişinin farklı anlayışlar elde ederek daha önce görülmemiş alt element tipleri uyandırabileceğini söylüyor. Belki de su element tipi üzerinden de bir elektrik alt element tipi oluşturabilirsin. Her ne kadar kulağa çok saçma gibi gelse de imkansız değil. Bu kişinin elde edeceği anlayışlar ile belirleniyor. Sonuçta evren sadece bu küçük kıta ile kısıtlı değil.

Elbette tüm tavsiyeler tek element üzerinde yoğunlaşmak üzerine. Çünkü bir alt element tipi uyandırmak bir element tipi üzerinde çok derin anlayışa sahip olmadan mümkün olmuyormuş. Umarım bu bilgiler yeterli olmuştur.”

Deniz Parvana gözleri bir yıldız gibi parlak bir şekilde can kulağı ile görevliyi dinlemişti. Zaten görevlinin bu kadar bilgiyi vermesindeki sebeplerden birisi de buydu. Daha önce hiç kimse kendisini Deniz Parvana gibi can kulağı ile dinlememişti.

“Kıdemli üstat. Çok teşekkür ederim. Bu bilgiler benim için inanılmaz derecede değerli ve kıymetli. Sayenizde çok büyük bir aydınlanma yaşadım.”

 

********************************************************************************

Umarım seriyi okurken keyif alıyorsunuzdur.

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************************************

 

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın