Azur Kral – Bölüm 130 – Köle İzleri ve Astral Alem

** 130 – Köle İzleri ve Astral Alem

Deniz Parvana’nın içinde bir yerde bu kararından pişman olacağını düşünüyordu. Bu yüzden bu içindeki sıkıntıyı gidermek istiyordu.

“O halde şimdi ne yapacağız?” dedi Deniz Parvana gelecekte sorun yaşamamak ve gözlerinin arkada kalmaması için bu içindeki sıkıntıyı çözmesi gerekiyordu.

Ancak bu soruya karşı bir cevap alamadı. Bukan ve Lily Almıla boş gözlerle bakıyordu.

“Gelecekte dostlarımı ve ailemi hedef almayacağınızdan nasıl emin olacağım?” diyerek sorusunu değiştirdi.

“Elbette asla böyle bir şey olmayacak. Bugün gücüne tekrar tanık olduk. Her ne kadar ekim seviyem yüksek olsa da savaş gücüm yok denecek kadar az. Yaşlıyım ve ömrümün sonuna geliyorum. Ayrıca tekniklerimiz, sahip olduğun aleve karşı tamamen güçsüz kalacak. Durum böyleyken neden seni kızdırmak isteyelim ki?” dedi Lily Almıla. Sözleri çok inandırıcıydı.

“Ayrıca dostların zaten yeteri kadar güçlü hale geldiler. Kutsal Yin Ateşi klanına Altın Karga kan soyunu getiren kişi senin bir dostun ve gücü çoktan rakip olamayacağımız noktada. Yalım Kutay ile de iyi ilişkiler içerisindesin. Hem 12 Güneş Derin Deniz Klanı’ndan ayrılmanın sadece gösteriş olduğunu biliyorum. O sinsi şeytanın senin klandan ayrılmanı öylece izleyecek biri kesinlikle değil. Sanıyorum ki klandan ayrılma sebebin bize olan nefretini çözme girişiminde bulunma planlarına klanını katmamak içindi. ”

“Heh, gerçekten öyleydi.”

“O halde iki büyük klan teknik olarak üç büyük klan senin dostun iken ve 7 Kat Gök Kubbe Klanı da tamamen tarafsızken tek başımıza böyle bir şeye kalkışmamız zaten aptallık olacaktır. Ayrıca şu anda zaten aramızdaki anlaşmazlığı bozduğumuzu umarak, bizde artık senin ile dostluk kurabiliriz. Böylece gözün asla arkada kalmamış olacak.”

“Size güveniyorum ama kızınıza güvenmiyorum. Çünkü tek bir kişi bile kızınız hakkında iyi şeyler söylemiyor. Bu zamana kadar olan olayları içinde tutup nefretini büyütür ise sizden bağımsız olarak planlar yapabilir. Bunu önleyebilecek misiniz?”

Lily Almıla’nın yüzü bir anda ekşimişti. Çünkü Deniz Parvana’nın söyledikleri tamamen haklıydı. Kızı hakkında kendisi bile iyi şeyler duymuyordu. Zamanında çok fazla şımarttığı için sürekli pişmanlık duyuyordu.

“Ne olmuş yani! Ben klan lideriyim. İstediğim gibi davranabilirim. Kimse bana hesap soramaz. Hem ne diyorlarmış? Anca arkamdan konuşurlar zaten. Götleri yiyorsa gelip yüzüme söylesinler.”

“Güç delisi, cimri ve pintisin. Gereksiz öfke ve sinir taşıyorsun. Hemen parlıyorsun. Yaptığın hareketlerin gelecekte sana ne getireceğini asla düşünmüyorsun. Ve daha fazlası. İstersen biraz daha sayabilirim.” Dedi Deniz Parvana. Bukan Almıla’nın bu kadar vurdum duymaz biri olmasını beklemiyordu.

“Ne! Arkamdan bunları mı söylüyorlar! Hangi piç söylüyor bunları göster bana!”

“Şu anda bile devam ettiğine göre söylenenler gerçekten doğru.”

Bukan Almıla, o anda söylediği şeylerin farkına vardı. Gerçekten sonunu düşünmeden davrandığını fark etti.

“O halde nasıl yapacağız? Bukan Almıla’ya bu şekilde güvenmem mümkün değil.”

İki kadın bir süre suskun kaldıktan sonra Lily Almıla söze girdi.

“Ben… Ben Bukan’ı düzelteceğime sürekli olarak onu takip edeceğime yemin ederim. Senin için bir sorun çıkarmayacağına yemin ederim.”

“Hayatının sonuna gelmiş birinin ettiği yeminler de pek inandırıcı gelmiyor. Ama sana inanacağım. Elbette birkaç şartım olacak.”

“Nedir? Elimden geldiği sürece kabul edeceğim.”

“Merak etmeyin. Elinizden gelebilecek bir şey ve bu karşılıklı olacak. Benden alacağınız şeye karşılık sizden istediğim şeyler bir çöp kadar değersiz.”

İki kadında gerçekten çok merak etmişti. Özellikle Deniz Parvana’nın vereceği şeyi merak ediyorlardı.

“İlk olarak yaşam elementi ile ilgili kavrayış kazanabileceğim tüm bilgileri istiyorum. İkincisi sizden bir ejder aurası hissediyorum. Bir ejder kristaline sahipsiniz. Onu istiyorum. Tüm hazinelerinizi bana açacaksınız. Oradan istediğim her şeyi alabileceğim. Dostlarıma ve aileme karşı bir hareket yapmayacağınızı kesinleştirmek için ikinize de köle izi koymama izin vereceksiniz. Kendi iradenize sahip olacaksınız sadece emirlerimden çıkamayacaksınız.”

Bukan Almıla bu isteklere karşı sessiz kalamamıştı. Özellikle köle izi konusuna…
“Bunlar mümkün değil! Neden bana köle izi koymana izin verecek mişim! Ya beni kötü emellerine alet edersen…”

Bukan Alıma daha devam edecekti ama annesi elini kaldırdı ve onu susturdu.

“Peki senin vereceğin şey nedir?”

“Bunu şartlarımı kabul ettiğinizde söyleyeceğim.”

Lily Almıla bir süre düşündükten sonra şartları kabul etti.

“Tamam. Kabul ediyoruz.”

Deniz Parvana ilk olarak iki kadına da köle izini yerleştirdi. Artık emirlerinden çıkamayacaklardı.
Normalde kişinin ruhuna köle izi koymak, kişiyi sadece emirlere karşılık veren bir kuklaya çevirirdi. Tamamen iradesiz olurlar ve hareket etmek için emir beklerlerdi. Ancak Deniz Parvana’nın yaptığı şey daha farklıydı. Onların iradelerini onlara bıraktı ancak Deniz Parvana bir emir verdiğinde ona asla itaatsizlik edemeyeceklerdi.

Eğer itaat etmezler ve direnirlerse ruhları tamamen dağılacak ve içi boş bir kabuktan ibaret olacaklardı.

Deniz Parvana tüm isteklerini aldı. Hissettiği ejder kristali gücünün yarısını tüketmiş olan bir su ejderi kristali idi. Bu kristal Deniz Parvana’nın bir işine yaramayacağından onu almaktan vazgeçti. Hazinelikte de işine yarar tek bir şey bulamadı.

Yaşam elementi ile ilgili tüm kayıt ve teknikleri hafızasına kopyaladı.

Her şart yerine getirildikten sonra sıra Deniz Parvana’nın vereceği şeye gelmişti. Lily ve Bukan Almıla heyecanlarına hâkim olamıyorlardı çünkü Deniz Parvana’nın vereceği şeyin çok değerli olduğunu hissediyorlardı.

“Lily Almıla. Senin yaklaşık 20 yıllık ömrün var ve Ruhsal Alem engelini aşman imkânsız. Ancak bu engeli aşabilirsen tekrar güçlenecek ve ömrün yaklaşık 500 yıl kadar daha uzayacak. Sana vereceğim şey senin bu engeli aşmanı sağlamak.”

“Öncelikle, bana dostlarıma ve aileme asla dokunmayacaksınız. Onlara karşı asla plan yapmayacaksınız. Hatta onların hayatlarını gözetecek koruyacaksınız. 12 Güneş Derin Deniz Klanı ve Kutsal Yin Ateşi klanın dan hiç kimseye zarar vermeyeceksiniz. Eğer size saldırırlarsa o zaman kendinizi savunabilirsiniz. Onlara size asla size zarar vermemelerini söyleyeceğim.

Birbirinizle savaşmayacaksınız. 7 Kat Gök Kubbe Klanı ile aramda bir ilişki yok. Onlara istediğiniz gibi davranabilirsiniz. Eğer birileri 12 Güneş Derin Deniz Klanı ve Kutsal Yin Ateşi klanına saldırırsa onlara yardımcı olacaksınız. Eğer birileri size saldırırsa onlarda size yardımcı olacaklar. Bu söylediklerim ikiniz içinde geçerli.

Size verdiğim köle izini asla silemezsiniz. Hem ruhunuza hem zihninize hem de bedeninize kazıdım. Birini bir çıkarmaya çalışırsanız ruhunuz dağılacak. Bir kişi ne kadar güçlü olursa olsun onu asla çıkaramaz. En ufak bir müdahelede ruhunuz dağılacak. O yüzden asla denememenizi tavsiye ederim. Lily Almıla şimdi yanıma gel.”

Lily Alıma, Deniz Parvana tam karşısında gelince durdu.

“Şimdi sana Ki aktaracağım. Bu yüzden savaşma ve kendini serbest bırak.”

Deniz Parvana bu tekniği Bald’dan öğrenmişti. Köle izi eklemeyi zaten düşünmüştü ama arkasında güçlü bir köle bırakmak için en iyi fırsattı. Mevcut klan liderleri bu kıtadaki yetişim sınırı aşabilen dâhilerdi. Elbette bu çok büyük emek ve kaynağa mal olmuştu. Ancak ne kadar dahi olurlarsa olsunlar Ruhani Alem’in zirvesi mutlak sınırdı. Normal kaynaklar ile aşılması mümkün değildi. Teknik olarak mümkündü ancak çok zaman gerekirdi ki ömürleri yetmezdi. Şu an da kıtadaki en güçlü kişi Lily Almıla idi.

Lily Almıla’nın bu kadar güçlü olmasındaki sebep ise yaşam elementine ve kutsal mor elma ağacına sahip olmalarıydı. Her ne kadar bu kutsal ağaç artık meyve vermiyor olsa içerdiği yaşam özü inanılmaz seviyedeydi. Sürekli olarak bu özden beslenen Lily Almıla bu sayede bu kadar uzun süre yaşayabilmiş ve bu zirveye gelebilmişti.

Deniz Parvana, Büyük miktarda yoğun ve saf Ki’yi Lily Almıla’nın dantianına dökmeye başladı. Lily Almıla hayatı boyunca hiç bu kadar yoğun ve saf Ki hissetmemişti. Bu yoğun ve saf Ki sayesinde Hiç engel yokmuş gibi doğruca Astral Alem’e yükselmişti.

“Artık Astral Aleme yükseldin. Ancak bu senin mutlak sınırın. Ömrün 500 yıl daha uzadı. Şu andan itibaren en fazla 1. Olgu’nun zirvesine gelebilirsin. Yaşam elementi hakimiyetini de düşünürsek ömrün 500 yıldan daha fazla olacak.”

Lily Almıla tek bir kelime edememiş ve gözlerinden yaşlar akmaya başlamıştı. Hayatı boyunca bu anın hayali ile yaşamıştı. Alem yükseldiği anda hissettiği yenilenme ve gençleşme her zaman hayal ettiği ve arzuladığı şeydi.

“Çok… Çok teşekkür ederim. Şu andan itibaren köle izi olmasa bile daima size ait olacağım.”

********************************************************

Yazar’ın Köşesi 🙂

Yeni bölümler her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat 09:00’da…

Buda sizi bir hafta beklettiğim için bonus bölüm olsun. Bununla birlikte bu hafta 7 bölüm vermiş oluyorum

Cuma, cumartesi bölüm atamadım o yüzden bugün toplu geliyor!

Takipte kalın.

NOT: Arkadaşlar sitemizin tam ortasında yer alan Abone Ol kısmından abone olursanız her yazımızda mail alırsınız. Bu şekilde bir bölüm attığımda haberiniz olur. 😉 

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın