Anime Tanıtımları

Yakusoku no Neverland Tanıtım ve İnceleme

Yakusoku no Neverland Serisine Live Action Filmi Geliyor

Yakusoku no Neverland (The Promised Neverland) Tanıtım ve İnceleme yazısı ile herkese bir kez daha merhabalar,

Bu sıralar bayağı inceleme yazısı yazdım sanırım 😀 Öneri listesi hazırlamayalı uzun zaman oldu aslında ama öneri listeleri çok fazla araştırma istediği için şu anlık planda yok. İnceleme ile devam edeceğiz yani. Yaksoku no Neverland serisine başlayalım.

Yakusoku no Neverland

 

Tür : Gizem, Gerilim, Shounen, Dram

Yayın Tarihi : 2019

Bölüm Sayısı : 12

Konusu :

Lütuf Evi mutlu çocukların yaşadığı, gülücüklerin havada uçuştuğu bir yetimhanedir. Çocuklar Isabella adında harika bir anneye sahiptir ve tek sıkıntıları sık sık test çözmek zorunda kalmak ve bir kaç ayda bir evlat edinme yöntemiyle aralarından ayrılan kardeşlerine duydukları özlemdir. Bir gün yine ayrılık günü çatmıştır ve 6 yaşında ki Conny bir aileye evlat verilir. Conny giderken en sevdiği tavşanını arkada bırakır. Bunu fark eden yetimhanenin en büyüklerinden olan Emma ve Norman, tavşanı Cony’ye vermek için gittiklerinde korkunç gerçekle karşılaşırlar. Cony’nin cesedi ve canavarlar…

Lütuf Evi aslında canavarlara kaliteli et üretmek için oluşturulan bir besi evidir ve tüm çocuklar aslında canavarlar için yetiştirilen et ürünleridir. Ürün ne kadar mutlu ve zekiyse kalitesi de o oranda artmaktadır. Gerçeği en acımasız detayları ile öğrenen Norman ve Emma  kardeşlerini de alarak bu korku evinden kaçmayı planlamaya başlar.

Editör Gözünden

Son zamanlarda gerçekten hiç kötü anime izlemedim. Bu duruma nazar değmesinden korkmaya başladım 😀 Yakusoku no Neverland izlemesi gerçekten çok keyifli bir animeydi.  12. bölüme geldiğimi anlamadığım bir animeydi ki bu da animenin en güçlü yanının sürükleyiciliği olduğunun en büyük kanıtı olur. Yani animenin en güçlü özelliği neydi diye soracak olursanız, kesinlikle kurgu ve senaryo derim. İşleyiş oldukça akıcıydı. Yorumlara bir göz attığımda herkes Shingeki no Kyojin’e benzetmiş ama hızımı alamayıp mangasını da okuduğum için bence Berserk vari bir havası var. Anlatılan dünyayı ben Berserk dünyasına çok benzettim. Özellikle acımasızlık ve canavar çizimlerini.

Zeka kokan gerilim animelerini seviyorsanız Yakusoku no Neverland kesinlikle size göre bir anime. Animede ki diyaloglara bayıldım. Sizi bir sonraki bölüme geçen butona götüren en büyük unsur merak duygusu oluyor. Anime merak duygusunu çok güzel kullanmış. Planlar, konuşmalar, ihanetler vs. diyaloglarla o kadar güzel besleniyor ki kendinizi “Acaba şimdi ne olacak?” duygusundan koparamıyorusunuz. Sadece merak değil aynı zamanda şaşırtmacaları da güzel işlemiş anime. 12 bölümde çok şaşırdığım ve beklemediğim bir çok nokta ile karşılaştım ki en sevdiğim senaryolardır beni şaşırtan senaryolar. Hatta hızımı alamayıp mangada bir günde güncele geldim 😀  Çok fazla yapım izlemenin en büyük dezavantajı, kaliteli yapımlar dışındakilerin sizi tatmin etmemeye başlaması. Yani ne kadar çok anime izlerseniz o kadar çok kalite anlayışınızın çıtası yükseliyor. Neyse ki Yaksoku no Neverland beni bu konuda hayal kırıklığına uğratmayan animelerden bir tanesi oldu.

Animasyon, çizimler , efektler ve müzikler de oldukça başarılıydı. Bir kere çizimlerin oldukça tezat olmasına bayıldım. Çocuk çizimleri ne kadar sevimli ise canavar çizimleri o kadar ürkütücüydü. Aradaki bu dengeyi çok sevdim. Renklendirme konusununda da oldukça iyi iş çıkarılmış. Kısacası görsel takıntılı izleyicinin beğeneceğini düşünüyorum.

Eleştiri Zamanı

Sadece garip olan kısım çocukların 11 yaşında olması. 11 yaşındaki çocuklardan o dahiyane diyalogları dinlemek animenin tek ağızda ekşi bir tat bırakan tarafı. Çocuklar 16-17 yaşlarında olsaydı daha tatmin edici bir seyir sunabilirdi anime. Gerçi son zamanlarda hepimiz bir ATAKAN faciası yaşıyoruz. Belkide 11 yaşında ki çocukların o şekilde konuşması rastlanmayacak bir şey değildir 😀

Daha fazla anime tanıtımı için Buraya ve serinin web sitesine ulaşmak için Buraya tıklayınız.

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın