Azur Kral – Bölüm 120 – Turnuva

** 120 – Turnuva

Deniz Parvana’nın söylediği sözleri söyleyebilmesinin sebebi zaten belliydi. Babası ve sevdiği birçok kişi öldürülmüştü. Abisini kendi elleri ile öldürmüştü. Ve Clitus adasındaki her bir insanı kendi elleriyle okyanusun dibine gömmüştü. Bu içinde büyük bir acı olarak yer etmişti.

O anda hiç düşünmemişti. O anda, herkes suçluydu. O kadar insan bir araya gelmiş, doğduğu yere… doğduğunu düşündüğü yere Mavi Krallığa karşı çıkmışlardı. Halbuki Mavi Kral’ın tek istediği barış içinde yaşamaktı.

Diğer yandan, tüm krallıklara tek tek gitmesi, erken yaşla bir Lord olması diğer krallıkları korkutmuştu. Hemen, barış anlaşmaları imzalamak istemişlerdi. Sonrasında ise olanlar ortadaydı. Bir bakıma, bu olanlar kendi suçuydu. Babasının mutluluk sebebi olan kendisi, aslında onları yıkıma götüren etken olmuştu.

Bu düşünce, Deniz Parvana’nın aklını yiyip bitiriyordu. Eğer yanında Bald olmasaydı belki çoktan delirmiş olacaktı. Bald ona sürekli destek oluyor ve yaptığının kesin çözüm olduğunu söyleyip onu rahatlatıyordu.

Ancak! Tek seferde milyonlarca insanı öldürmüş olmanın verdiği his ile ruhu zamanla değişiyordu. Mizacı daha sert ve soğuk hale geliyordu. Daha olgun ve biraz daha umursamaz bir kişiliğe bürünüyordu. Daha önceleri de birilerini öldürmüştü ama her ölümden sonra içinde bir yerlerde üzüntü duyuyordu. Artık bu durumda değişmişti. Bir insanı öldürse bile bir hayvanı öldürmüş gibi hissediyordu. Yani hiçbir şey hissetmiyordu.

Deniz Parvana, klana geldiğinde, Kaim Bu’nun gelmiş olduğunu gördü. Hemen yanına gitti ve ona Azur Krallıktan bahsetti. Adını değiştirmek istememişti. Sadece deniz kızlarına ait olan bir ülkenin kralı olduğundan bahsetti.

Özellikle de, o krallığa asla karışılmaması ve dillendirilmemesi gerektiğinden bahsetti. Bunun içinde klanına 25 şişe Deniz Kızı Gözyaşı verdi. Toplamda 500 damla gözyaşı ediyordu. Kaim Bu kabul etmek istemedi ama Deniz Parvana çok ısrar ettiği için kabul etmek zorunda kaldı.

“Deniz, turnuvaya bir hafta kaldı. Hazırlıkların tamam mı?”

“Evet. Hazırım.”

“Kutsal Mor Elma klanını gerçekten yok etmek istediğinden emin misin?”

“Evet. Eminim. Onlar bana düşman olmak istediler. Miras alanında da görür görmez saldırdılar. Bunu onların yanına bırakmayacağım.”

“Eğer kutsal mor elma klanı yok edilirse, diğer klanlar onların kaynaklarını çalmak için harekete geçeceklerdir.”

“Onlara fırsat vermeyeceğim. Önce turnuvada onları yeneceğim sonrasında klanlarına gizlice gidip içeriden yok edeceğim. Elbette kaynaklarının da hepsini alacağım. Buradaki sıradan kaynaklar artık çok fazla işime de yaramıyorlar. İçlerinden sadece işime yarayanları alacağım gerisini klana bağışlayacağım”

“Sen nasıl istersen. Yardım gerekirse haber vermen yeterli.”

“Teşekkür ederim. Gerek olacağını sanmıyorum. Bu işe klanı karıştırmak istemiyorum. Turnuva sonunda lütfen artık klandan ayrıldığımı ve aramızda bir ilişki kalmadığını açıklayın. Kutsal Mor Elma Klanı ile uğraşırken, klanımızın anılmasını istemiyorum.”

Kaim Bu, Deniz Parvana’daki değişimleri en çok hisseden kişiydi. Daha sert, soğuk bir haline gelmişti. Üstelik artık ejder soyu çok daha güçlüydü. O kadar çok güçlenmişti ki kendi ejder soyunu bastırıyordu artık. Konu sadece ejder güçleri olursa kesinlikle Deniz Parvana’ya karşı kaybederdi. Gerçi artık Deniz Parvana’ya karşı mutlak üstünlük kurabileceğini düşünmüyordu.

Her ne kadar bu gezegenin sınırlarını aşıp Ruhani Alem’e geçmiş olsa da Deniz Parvana artık kendisinin kontrol edebileceği bir insan olmaktan çıkmış gibiydi. Birebir savaşsalar yeneceğine kesin gözle bakamıyordu.

Buna seviniyordu ama üzüldüğü şeyler de vardı. Mesela artık onun güleç yüzünü göremiyordu. Deniz Parvana ona artık usta demiyordu. Onu, Cennetsel Kılıç Villa Kıtası’ndan getiren kişiyi, ustası olarak tanıdığı belliydi.

Ve bir kural vardı… Yazılı olmayan ama bilinen bir kural. Bir kişinin iki ustası olamazdı. Tek bir usta olabilirdi ve ustayı da öğrenci olan kişi seçerdi. Bir ustanın altında eğitim görürken başka birini usta olarak tanırsa, önceki kişi artık ustası olamaz ona ustalık yapma hakkı kalmazdı.

***

Turnuvanın başlamasına birkaç gün kaldığında klandan 100 öğrenci ve o öğrencilerin ustaları ile turnuvaya ev sahipliği yapacak olan Kutsal Mor Elma Klanı’na doğru yola çıkmışlardı. Elbette turnuvayı izlemek isteyen binlerce kişi de arkalarından geliyordu.

Her turnuva sıra ile farklı bir klanda yapılırdı. Bu durum klanın büyük bir kar elde etmesini sağlıyordu. Her klandan gelen binlerce kişinin yaptığı alışverişler ve el altından oynanan bahisler klana fayda sağlıyordu. Ek olarak mirastan çıkışlardan bir süre sonra yapılıyordu çünkü, öğrencilerin miras alanlarından elde ettikleri ve ne kadar güçlendiklerini ölçmek için iyi bir fırsat oluyordu.

Turnuvanın nasıl yapılacağını, turnuvanın yapılacağı klan kıdemlileri belirlerdi. Tek aşamalı düello yöntemi ya da farklı sınıflar için farklı sınavlar olabilirdi. Kutsal Mor Elma Klanının belirlediği yöntem ise Tek Aşamalı Düello yöntemiydi.

Katılımcılar sıra ile düellolar yapar kazananlar üst tura yükselir ve bu şekilde öğrencilerin konumları belirlenirdi. En çok tercih edilen yöntem buydu. 12 Güneş Derin Deniz Klanı’nın aksine diğer klanlar saf güce odaklanıyordu. Bu sebeple genelde bu yöntem seçiliyordu.

12 Güneş Derin Deniz Klanı, diğer klanların aksine bir kişinin sadece güce değil genel yeteneğine bakılması düşüncesindeydi. Çünkü sadece savaş gücü önemli değildi. Savaşı katılanların arkasını kollamak, yaralananları iyileştirebilmek, gizlice sızmak gibi yeteneklere de önem veriyordu.

Tek Aşamalı Düello sistemi yapılacağı bilindiğinden dolayı klanlar bu turnuvada başarılar elde edebilecek kişileri yarışmacı olarak götürüyorlardı.

 

*** Yanan Anka Ateşi Klanı’nda…

Yanan Anka Ateşi Klan Lideri, Yalım Kutay Mental Alem 5 zihin aşamasındaydı. Yükselişin kıyametini alabilmek için hazırlık yapıyordu. Deniz Parvana eğer kendi taraflarında olursa kendisine yardımcı olabilirdi. Üstelik zaten Yükselişin Kıyameti’ni geçmiş olan Kaim Bu’dan da tüyolar alabilirdi. Deniz Parvana üzerindeki amaçları çok fazlaydı.

Turnuvaya katılacak öğrencileri arasından en güzellerini seçmişti. Zaten büyük oranda kız öğrencilerden oluşuyordu. Kendisi de daha önce hiç olmadığı kadar güzel giyinmişti. Bu turnuvada Deniz Parvana’ya olabildiğinde yaklaşmalıydı. Bu onlar için çok önemliydi. Aslında önemli olan Deniz Parvana değildi. Onun Ateş Ejderi Kan Soyu idi. Aşırı Yang enerjisi içeren soyu idi. Ateş Ankası Yin temelli bir kutsal canavardı. Bu yüzden kadınlar, erkeklere göre daha güçlü oluyordu. Ejderhalar ise Yang temelli kutsal canavarlardı. Bu yüzden erkekler, kadınlara göre çok daha güçlü oluyordu. İki ateş tipi soya sahip olan erkek ve kadın çifte yetişim yaptıklarında birbirlerini inanılmaz hızlarda güçlendirirdi. En iyi ihtimalle kan soyları evrimleşir daha güçlü bir varlık haline gelirlerdi. Soyların saflıkları da çok önemliydi.

Yalım Kutay, Deniz Parvana’daki Ateş Ejder soyunun çok saf olduğunu zaten hissetmişti. O kadar güçlü ve saftı ki, sanki bir ejderhanın insan şekline bürünmüş hali gibiydi. Bu sebeple en büyük arzusu haline gelmişti.

Eğer Deniz Parvana, Yalım Kutay ile çifte yetişim yaparsa en güzel sonuç olacaktı. Eğer başka bir öğrencisini seçerse yine ilk etapta ses çıkarmayacaktı. Ancak ayrıldıkları anda o kızı öldürmesi gerekse bile Deniz Parvana’dan alınan gücü o kızdan çekip alacaktı.

 

*** Kutsal Mor Elma Klanı’nda…

Kutsal Mor Elma Klanı, Yanan Anka Ateşi Klanı’nın tam tersi Deniz Parvana’yı ne olursa olsun öldürmek istiyorlardı. Deniz Parvana’nın Ateş Ejderi evrimi onlar için en büyük tehditti. Eğer büyümesine izin verilirse gelecekte bir gün mutlaka karşılarında olacaktı. Klanın lideri olan Bukan Almıla ‘da Mental Alem 5 zihin aşamasındaydı. Aynı şekilde çeşitli hazırlıklar yapıyordu. Hazırlıkları tamamlanmak üzereydi ama araya turnuva olayı girmişti. Bu yüzden de bekletmeye almıştı. Deniz Parvana’yı öldürdükten sonra rahatlıkla atlayacaktı.

Kutsal Mor Elma Klanı’nın teknikleri çoğunlukla bitkileri yönlendirme yani Su, Toprak, Işık ve Yaşam elementleri ağırlıklıdır. Anka alevleri çok fazla yıkıcı güce sahip olmadığından, Ateş Ankası ateşlerine dayanabiliyorlardı. Ancak bir Ateş Ejderhası ateşi saf yıkıcılık içerek çok güçlü alevlerdi. Tam güçte salınmasına bile gerek kalmadan, güçlerini yok edebilirdi.

Toprak ve Su elementi, Ateş elementine karşı güçsüz kalan elementlerdi. Özellikle de bir kutsal canavarın ateşlerine. Çünkü onlar normal ateşlerden çok daha güçlü ve yıkıcı alevlerdi. Bu sebeple güçsüz kalıyordu. Güçlü alevler ile karşılaştığında Işık elementi de güçsüzleşiyordu. Bu üç elemente yoğunlaşan bir klan ise tek bir yeterince büyümüş birinin yapacağı Ateş Ejderi Ateş’i saldırısı karşısında neredeyse tamamen savunmasız kalacaktı. Bu sebepler ile Deniz Parvana büyümeden yok edilmeliydi.

Bir klan Deniz Parvana’yı yaşatmaya, diğeri ise yok etmeye odaklanmıştı. 7 Kat Gök Kubbe Klanı lideri Algan Aras ise umursamaz bir tavırdaydı. Diğer klan liderleri gibi o da Mental Alem 5 zihin aşamasındaydı. Hazırlıları tamamlanmıştı ama yükselişin kıyametini alıp almamakta karar veremiyordu. Çünkü her klan ile iyi ilişkileri vardı. Bu yüzden bu iyi ilişkileri bir kişi için bozmasına gerek yoktu. Hatta gelecekte, güçlü bir müttefik elde etmiş olabilirlerdi.

12 Güneş Derin Deniz Klanı, yani kendi klanı, ilk etapta sessiz kalacaktı. Ancak Deniz Parvana ölümün eşiğine getirilirse ya da bir şekilde ele geçirilirse tüm kıtayı yerle bir etmesi gerekse bile onu kurtarırlardı. Sonuçta Deniz Parvana, 12 Güneş Derin Deniz Klanı’nın en değerli öğrencisiydi. Deniz Parvana’nın şu anki durumu 12 Güneş Derin Deniz Klanı’ndaki tüm öğrencileri geçmişti.

Deniz Parvana çoktan Mental Alem Üç Zihin’e ulaşmıştı. Bald’ın varlığı ona +1 zihin katıyordu. Çünkü Bald ve Deniz Parvana birbirlerine ayrılmaz bir şekilde bağlanmışlardı. İstediği zamanda Ruhani Alem’in ilk aşaması olan Ruhsal Çırak seviyesine geçebilirdi.

Tabi Yükselişin Kıyameti’ne dayanabileceğini düşünürse…

********************************************************

Yazar’ın Köşesi 🙂

Yeni bölümler her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat 09:00’da…

Geçen hafta bölüm atamadım bu yüzden bu hafta ikişer bölüm geliyor!

NOT: Arkadaşlar sitemizin tam ortasında yer alan Abone Ol kısmından abone olursanız her yazımızda mail alırsınız. Bu şekilde bir bölüm attığımda haberiniz olur. 😉 

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın