Azur Kral – Bölüm 104 – Kılıç Enerjisi, Kılıç Niyeti ve Yasası

** 104 – Kılıç Enerjisi, Kılıç Niyeti ve Yasası

Deniz Parvana, geri dönüşünün biletini kestirmişti. Sadece tarihi belli değildi. Ustasını ileri sürmesinin amacı da zaten buydu.

“Şimdi Deniz. Fark etmişsindir. Bu kıtada güç silahtan geçiyor. Bu yüzden sana bir silah seçmemiz gerekiyor ama senin zaten birbirinden güzel kılıçların var. Üstelik 4 Element 4 Kılıç tekniğin ile mükemmel uyum sağlayacak kılıçlar. İlk olarak bu teknikte ustalaşmanı sağlayacağız. Sonrasında farklı kılıç teknikleri öğreneceksin. Altın Güneş Yayı’nı burada kullanmaya özen göster. Ama mecbur kalırsan kullan tabi. ”

“Peki usta.”

“Kılıç Enerjisi, Kılıç Niyeti ve Yasa Enerjisi hakkında bilgin var mı?”

“Çok az bilgim var. Bir zamanlar uğraşmıştım ancak ne kadar uğraşsamda kavrayamamıştım. Kılıçlar konusunda kendime güvensemde konu burası olunca sanırım yeterli gelmeyeceketir.”

“Anlıyorum. Bu işimizi biraz da olsa kolaylaştırır. Gel dışarı çıkalım ve vakit kaybetmeden eğitime başlayalım.

Kılıç Enerjisi iki farklı şekilde kullanılabilir. Ki ile ya da Kılıcın Enerjisi ile… Tam anlamamış olabilirsin. Kılıcın Enerjisini kullanarak Kılıç Enerjisi üretilebilir. Bu kılıcına bağlıdır yani ölü bir kılıç ya da kendi gücü olmayan bir silah ile üretilemez. Bak şimdi.”

Yaşlı adam boyut yüzüğünden tamamen simsiyah bir kılıç çıkarmış bedenine dik bir şekilde ileri uzatmıştı. Kılıcın kabzasından biraz sıkmış ve “Ha!” diye hafifçe bağırdığı anda kılıç hafifçe titremiş ve etrafında karanlık bir enerji birikmeye başlamıştı.

“İşte bu kılıç enerjisidir. Kılıç enerjileri kullanıcının enerjisini tüketmez. Kılıcın gücünü tüketir. Kötü bir silah ya da kontrolsüz kullanım kılıcın ölümü anlamına gelir. Kılıcına gücünü açığa çıkarmasını söylersin ve çıkarır. Haaa!”

Kılıç enerjisi tamamen toplandıktan sonra yaşlı adam kılıcını savurdu ve kılıç toplanan karanlık kılıç enerjisi ilerlemeye devam ederek ilerideki bir ağacı ortadan ikiye ayırdı. Ağaç ilk anda hiçbir şey olmamış gibi görünüyordu ama birkaç nefeslik sürede birbirinden ayrılmıştı. Ağaç tertemiz bir şekilde kesilmişti.

“Gördüğün gibi… Kılıç Enerjisini topladım ve gönderdim. Bir şeyleri kesmek için temas ettirmene gerek yok. Bu kılıcın enerjisini kullanarak Kılıç Enerjisi kullanmak oluyor. Kullandığın şey kılıcın enerjisi olması bir savaşta kılıcının gücünün giderek düşeceği anlamına geliyor. Kendi Ki’n ile kılıcı desteklemelisin. Ne farkı var diye düşünebilirsin ama farklı şeyler. Sonuçta kılıçlar Ki kullanamaz. Diğer yöntem ise kendi Ki’ni kullanmaktır ki bu teknik olarak Kılıç Enerjisi olarak görülmüyor. Gerçek Kılıç Enerjisini ortaya çıkaramayanların kullandığı “sahte” olarak görülen bir yöntemdir.

Bir element tipini kullanarak Ki’n ile kılıcı kaplamandır.”

Yaşlı adam sözlerini bitirdiği anda kılıcı içerisinde mavi elektrik arkları olan gir bir duman ile kaplamıştı.

“Gördüğün gibi. Bu tamamen kendi Ki’mdir. Kılıcımı Ki ile kapladıktan sonra iyice sıkıştırıyorum.”

O anda etrafa dağılan gri duman kılıcın şeklini almaya başlamıştı. Duman sıkıştıkça içindeki mavi elektrik arkları çıldırmaya başlamış gibiydi.

“Kılıcın tam şeklini aldıktan sonra ne kadar çok sıkıştırır ve ne kadar çok Ki yüklersen o kadar güçlü olur. Ancak asla gerçek Kılıç Enerjisi gibi olmaz. Bu işlemde de bir tehlike vardır. Eğer kılıcını tanımıyorsan ve ona alışkın değilsen fazla güç vermek kılıcı yok edebilir.”

Cümlesini bitirdiğinde kılıcındaki enerjiyi başka bir ağaca göndermişti. Ancak bu enerjinin etkisi farklıydı. İlki gibi temiz bir kesik değildi. Aynı şekilde ağaç ikiye bölünmüştü ancak ağaç bir anda alev almış, kısa sürede küle dönmüştü.

“Şimdi aradaki farkı söyleyebilir misin?”

“İlki tam bir kılıç gibi davranırken ikincisi daha çok bir büyü tekniği gibiydi.”

“Aynen öyle. Bu etkisi yüzünden, gerçek kılıç enerjisi kullanamayanlar hep alay konusu olurlar. Ama bazıları var ki bunu farklı boyutlara taşımışlardır ve gerçek kılıç enerjisi ile yarışır hale getirmişlerdir. Onlar en iyi kılıçlara sahiptirler. O kılıçlar, kılıç enerjisi kullanabilenlerin elinde çok daha güçlü olurlar.”

“Şimdi Niyet enerjisine geçelim.

Niyet enerji türleri silahlara göre değişirler. Kılıç Niyeti, Mızrak Niyeti, Hançer Niyeti şeklinde silaha özeldir. Ve bu niyet enerjisi her şeyde vardır. Elementlerde de bu güce sahip olabilirsin. Ateş Niyeti, Su Niyeti vs. Bu enerjiyi elde etmenin temel koşulunu kendini silahına adamandır. Onu bir silah olarak değil yoldaş olarak görmelisin. Silahlarınla uzun zamanlar geçirmelisin. Onların bir silah değil bir uzvun olarak hissetmelisin. Tüm bunlara ulaştığında Niyet enerjisini anlamaya başlarsın. Bu enerjiler Kılıç Enerjilerinden güçlüdür ve silaha bağlı değildir. Yani eline bir kılıç alman yeterlidir. En dandik kılıçla bile bir kılıç niyeti oluşturduğunda kılıç enerjisine karşı mutlak üstünlüğe sahip olursun.”

Yaşlı adam elindeki kılıcı ile öyle dururken ne bir ses çıkarmış ne bir hareket etmişti ancak kılıç enerjisine benzer bir enerji etrafında toplanıyordu. Bu bir tür aura gibiydi. Yaşlı adam giderek korkutucu bir keskinlik aurası ile keskin ve acısız ölüm hissi veriyordu.

“Kılıç niyeti bir aura gibi senin etrafını kaplar. Bu enerji senden gelir ama kaynağı kılıçtır. Elinde bir kılıç olması gerekir. Kılıç niyetin ne kadar güçlüyse rakibine o kadar korku verirsin. Şimdi gerçek kılıç niyetimi yayacağım. İyi izle.”

Yaşlı adamın etrafındaki aura daha da genişledi ve daha da keskin bir ölüm hissi vermeye başladı. O kadar keskindi ki kişi kesildiğini bile bir süre sonra hissederdi. Yaşlı adamın etrafındaki aura giderek genişlerken çevredeki yaratıklardan çıkan sesler tamamen kesilmişti.

“Kılıç niyeti, saldırı amaçlı değildir ama saldırı olarak da kullanılabilir. O senin auranı değiştirir. Rakibini daha kesmeden onu kesmiş gibi hissettirebilirsin. Rakibinin algıları ile oynamanı sağlar. Kılıç niyetin rakibinden daha derin bir kavrayışta ise sadece kılıç niyetini salarak rakibini alt edebilirsin. En ileri düzeyi ile Niyet enerjisini de, kılıç enerjisi gibi saldırı olarak kullanabilirsin. Bunun için kılıcını savurmana bile gerek yok. İzle!”

Karabars Garelbayar, hiçbir şey yapmadan öylece dururken karşısındaki bir ağaç liğme liğme edilmiş bir şekilde dağılmıştı. Karabars Garelbayar’ın kılı bile kıpırdamamıştı.

“Son olarak Yasa enerjisi. Kılıç Yasası Enerjisinden bahsedelim. Bu kavraması en zor olan kavramlardan biridir. Var oluşta her şeyin yasaları var. Doğa yasası, boyut yasası, ateş yasası gibi her şeyin… Bu yasa enerjileri Füzyon Enerjilerin temelinde yer alır. Az önce gördüğün, meraktan delirdiğin ama sormayı sonraya sakladığın mavi elektrik arklı gri duman bu bahsettiğim kategoriye giriyor. Bir yasa enerjisini kullanabilmek için tüm odağını o konuya vermelisin. Bu eğer bir kılıç ise, kılıcın nasıl üretildiğinden, içindeki materyallerden, kılıcın kullanımından, amacından, şekillerinden, güçlerinden yola çıkarak kılıçların yasasını hissetmelisin. Söylediğim üç enerji arasında en güçlüsü, bu güçtür.

Her şeyin yasaları vardır. Yasa enerjileri evrendeki en büyük güçtür ve kullanması da çok zordur. Kılıç Yasaları, Ateş Yasaları, Dostluk Yasaları Barış ve Savaş Yasaları, Müzik Yasaları ve daha niceleri…”

“Usta ben bu enerjiler hakkında çalışmaya ne zaman başlayacağım?”

“Hmm. En azından mental alemde olmanı tercih ederdim. Mental alemden itibaren bu enerjileri kavraman daha kolay olurdu. Neyse seni en kısa sürede Semavi Alem’in 6. Yada 7. Katına çıkarmalıyız. Mental alemde olmasan da  yakın olman en iyisi”

“Bu bilgiler için çok teşekkürler usta. O zaman hemen başlayalım mı?”

“Hahaha! Çok heveslisin bakıyorum. ”

“Evet usta. Yeni şeyler öğrenmeyi her zaman çok severim. ”

“Bu iyi! Bu iyi. O halde istediğin bir kılıcını çıkar bakalım. Seninle bir alıştırma yapalım. Kılıç kullanma tekniğini görmek istiyorum.”

Deniz Parvana bir kelime etmeden Ateş İfritinin Nefesi kılıcını çıkardı ve direk saldırıya geçti. Deniz Parvana’ya göre yaşlı adam savaşamayacak gibi duruyordu. Çünkü gerçekten yaşlıydı ama saldırıya geçtiğinde tam tersi olduğunu anlaması fazla sürmedi.

10, 15 nefeslik sürede Deniz Parvana’nın nedeyse tüm vücudunda kesikler oluşmuştu. İşin en tuhaf tarafı ise bu kesikler sürekli olarak acı veriyor ve inanılmaz yavaş iyileşiyordu.

İkili birbirlerinden ayrıldıklarında,

“Bu kılıç niyeti harika. Hissedebiliyorum. Yaralarımın içinde duruyorlar. Hem fazladan acı veriyor hem de iyileşmesini engelliyor. ”

“Hahahaha! Zeki velet. Hemen keşfettin değil mi? Bu iyi! Konsantrasyonun harika. Sanırım düşündüğümden daha hızlı gelişeceksin.” Demişti yaşlı adam ama içinden dehşete düşmüştü.

“Sadece bir açıklama yaptım ve enerji türünü ayırt edip etkilerini doğru bir şekilde analiz edebildi. Üstelik kılıç kullanma yeteneği çok iyi. İyi bir kılıç ustası olmuş sanırım. Bu çocuk…”

********************************************************

Yazar’ın Köşesi 🙂

Her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yeni bölümler gelecek.

NOT: Arkadaşlar sitemizin tam ortasında yer alan Abone Ol kısmından abone olursanız her yazımızda mail alırsınız. Bu şekilde bir bölüm attığımda haberiniz olur. 😉 

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın