Azur Kral - Light Novel

Azur Kral – Bölüm 103 – Deniz Parvana!

Azur Kral Kapak Foto

Azur Kral – Bölüm 103 – Deniz Parvana!

** 103 – Deniz Parvana!

“Şimdiiiii…” dedi yaşlı adam ve devam etti. “Ne yapacağız seninle?”

“Kıdemli, anladığım kadarı ile bir süre burada kalacağım ve yine anladığım kadarı ile beni öylece göndermeyeceksiniz. Bu kıta için oldukça güçsüzüm. O halde bana yardımcı olabilir misiniz?”

“Hohouu… Zekisin. Ama çok değil. Seni öğrencim olarak alabilirim ama bilmem gereken bir şey var. Kendin hakkında ne kadarını biliyorsun? ”

“Kendim hakkında ne kadarımı mı biliyorum?”

Deniz Parvana şaşırmıştı ve anlamamıştı. “Kendin hakkında ne kadarını biliyorsun?” sorusu çok tuhaf gelmişti.

“Anladım. Bir şey bilmiyorsun? O zaman ben soracağım sen cevap vereceksin. Cevapların seni öğrencim olarak alıp almayacağım konusunda karar vermemi sağlayacak.”

Deniz Parvana’nın kabul etmekten başka çaresi yoktu.

“Peki.”

“O halde geliyor. Tam olarak nerede doğdun?”

“12 Güneş Derin Deniz Klanı’nın yönettiği küçük bir ada olan Clitus adasında Mavi Krallık adı verilen, su ve buz elementlerinde uzmanlaşmış bir ülkede doğdum. Babam Mavi Krallığın kralıdır.”

“Vay vay bir prenssin demek! Güzeeeel.”

“Su ve buz elementlerini doğuştan elde ettiğin belli. Diğer elementleri nasıl elde ettin?”

Deniz Parvana bu sorunun geleceğinden emindi. Bu konuyu kime açsa “Kimseye söyleme!” uyarısını almıştı. Ancak karşısındaki bu yaşlı adama karşı en ufak bir şansı yoktu. Yalan söylemek ihtimaller arasında değildi.

“Elementlerin Ruhu tekniği sayesinde.”

“Ne! Nasıl! Elementlerin Ruhu tekniğine mi sahipsin?”

“Evet. İlk aşamasına ait tüm parşömenlerine sahibim. Yani 6 ana elementin tamamını ele geçirebilirim.”

“Vay anasını… Ben yüzlerce yıl o tekniği aradım biliyor musun? Böyle çöp seviyelerde olabileceğini asla tahmin etmemiştim. Neyse o tekniğe sahip olduysan yapacak bir şey yok. Öylesi teknikler ruhsal bağlantı kurarlar. Eğer kendini sana açtıysa senden başkası kullanamaz. Devam edelim. Vücudun hakkında neler biliyorsun?”

“Bildiğim şey Okyanusun Çocuğu yeteneğim olduğu… Suya girdiğim anda bir balık adam oluyorum.”

“Burcun ne?”

“Burcum mu? Ah, evet. Buraya gelmeme sebep olan miras alanında bir kitap bulmuştum adı Zodyak’tı oradaki bilgilere göre Kova Burcu’yum.”

“Anlıyorum. Bu çok mantıklı. Aah ama bundan sıkıldım. En iyisi kendim kontrol etmem olacak. Deniz, şimdi sol elimin baş parmağını alnına dayayıp avucum ve diğer parmaklarım ile başını saracağım. Sağ elimin avucu ile de dantianına dokunacağım. Bu şekilde vücuduna kendi Ki’mi göndereceğim ve seni kontrol edeceğim. Bu şekilde daha hızlı olacak.”

“Anlıyorum Kıdemli ama benim dantianım yok. Ateş ejder tanrısı ile birleştikten sonra dantianım değişim geçirdi. Hem şekli ateş ejder tanrısı çekirdeğine dönüştü hem de yeri göğsüme kaburgalarımın arasına yükseldi. Ek olarak bu evrim ve ustamdan aldığım birkaç teknik sayesinde de çekirdeğime ekstra korumalar eklemiştim.”

“Hoooo. Tamamdır. O zaman oraya dokunacağım. Bu kontrol sırasında savaşma ve kendini serbest bırak. Şunu söylemeliyim ki, vücudundaki boyutsal yüzüklerin içlerinden bu zamana kadar ki anılarına kadar her şeyine bakacağım. Tüm hücrelerinin ve Ki damalarının, hatta çekirdeğinin içinde dolaşacağım. Tamam mı?”

“Tamam. Eh, zaten size karşı direnme şansım yok. Öldürmek isteseydiniz çoktan öldürürdünüz. O yüzden sorun yok.”

“Hahahah!. O halde üstünü çıkar ve şu koltuğa uzan bakalım.”

Deniz Parvana yatağa uzandıktan sonra yaşlı adam yanına geldi ve aynı tarif ettiği gibi pozisyonunu aldı. Deniz Parvana’yı kontrol etmeye başladığında şok üstüne şok geçirdi. Ve aynı derecede de sevindi. Uzun yıllar sonra ilk defa öğrencisi olarak almak isteyeceği bir çocuk ile karşılaşmıştı. Yaşı ve potansiyeli tam istediği gibiydi.

Yaşlı adamın kontrolü tam 4 saat sürmüştü. 4 Saat sonunda kontrol bitmiş ve yaşlı adam durumu anlatmaya başlamıştı.

“Evlat… Öncelikle öğrencim olmanı istiyorum. Tam aradığım, hatta aradığımın ötesinde bir çocuksun. Seni amacına en kısa sürede ulaştırabilirim. Sen amacına ulaşmadan önce de bende amacıma ulaşmış olurum. Kabul ediyor musun?”

“Kabul ediyorum.”

“Sana ne emredersem yapacaksın. Birini öldür dediğimde öldüreceksin. Öldürme dediğimde öldürmeyeceksin. Gel dediğimde gelecek, git dediğimde gideceksin. Emirlerimi sorgulayabilirsin ama uymamak gibi lüksün yok.  Kabul ediyor musun?”

“Kabul ediyorum.”

“O zaman bende seni öğrencim olarak alıyorum. Bu kıta sınırları içerisinde soyadın artık Gerelbayar olacak. Artık sen Deniz Gerelbayar’sın. Şu an ki planlarıma göre böyle olacak ama zaman ne getirir bilemeyiz.

Şimdi gelelim sana… Şu an 16 yaşındasın ve 17 olmak üzeresin. Çok fazla hazineye sahipsin. O kadar hazineyi yüksek seviyelerde bile bulmak çok zorken, senin bulmuş olman gerçekten inanılmaz.

Söylediğin gibi Kova Burcu’sun. Bir nedenden dolayı senin Clitus adasında doğmamış olma ihtimalin var. Çünkü varoluşun yüksek seviyeli. Kökeninin neresi olduğunu bilemiyorum. Zaten öyle olmasaydı Ateş Ejder Tanrısı seninle birleşmezdi diye düşünüyorum. Altın Güneş Yayı’nı kullanabilmen de mümkün olamazdı büyük ihtimalle. İlk oku fırlattığında Altın Güneş Yayı tarafından tüketilirdin. Çünkü onu layık olmayanlar kullanamaz ve Elementlerin Ruhu tekniğinin de seni kabul etmemesi gerekirdi. Net konuşamıyorum bu konuda…

Okyanusun Çocuğu yeteneği her seviyede görülebilir ancak geldiğin yerdeki gibi çok düşük seviyelerde sonsuzda bir ihtimal desem yeridir. Bu da senin yüksek seviyeli olduğunu işaret ediyor. Sadece bu değil. Aynı zaman Yaşamın 4 Derin Nefesi Bedeni’ne de sahipsin.

Yaşamın 4 Derin Nefesi ve Okyanusun Çocuğu bedenleri ilahi bedenler olarak tanımlanır. Bu ilahi bedenlerin haricinde daha fazla ilahi bende de vardır.

Okyanusun Çocuğu gibi, Toprağın Çocuğu, Gökyüzünün Çocuğu gibi ilahi bedenlerde var. Bu gibi bedenler genelde doğuştan gelir ama bazı teknikler ya da yöntemler ile sonradan elde edilebilirler. Ya da… Ona sahip olanlardan çalınabilirler….

Gerçek tanrıların kutsadığı kişiler olarak görülürler ki sen iki farklı gerçek tanrı tarafından kutsanmışsın. Yaşamın 4 Derin Nefesi Bedeni’ne sahip olanların gelişimi çok yavaş ama çok sağlam olur. Çalıştıkları her konuda çok kolay yüksek kavrayışa ulaşabilirler. Elbette her farklı konudaki kavrayış giderek daha yavaş hale gelir.

Sonsuz Ki adayısın ki bu Yaşamın 4 Derin Nefesi Bedeni’ne sahip olduğundan dolayı. Eğer o bedene sahip olmasaydın ne yapsan da sonsuz ki adayı olamazdın. Yaşamın 4 Derin Nefesi Bedeni’nin en temel özelliğidir Sonsuz Ki olayı. O yüzden yavaş gelişirsin. Ancak sen bu işi daha da zorlaştırmışsın. İçsel tekniklerine kendinden eklemeler yaparak zaten yoğunlaştırılmış olan Ki’nin daha da yoğun hale gelmesini sağlamışsın. Bu da yetişim hızını daha da düşürmüş. Elbette bu kadar yoğun Ki kötü bir şey değil. Kendi seviyendekilere karşı ezici gücün var. Belli fark ile yüksek seviyedekilerle eşleşmelerinde yıpratma taktiği ile zafer elde edebilirsin. Ama bu durum yine de çok iyi sayılmaz. Eklediğin ekstra katmanlar yüzünde çok daha yavaş büyüyeceksin. Bu da senden bir diyar yüksek olanlara karşı pek fazla şansının olmaması anlamına geliyor. İyi yanı ise sonsuz ki’ye daha hızlı erişebileceksin.

Tekniklerin… Ustan onları nereden elde etti bilmiyorum ama Varoluşun Uzaysal Gelişimi teknikleri Yay Burcu Takım Yıldızı Tanrısı tarafından geliştirilen tekniklerdir. Ancak sendeki teknikler binlerce hatta onbinlerce kez inceltilmiş ve seyreltilmiş hali gibi. Ve… Bu tekniği geliştirebilenler çok az da olsa tekniği yaratan kişi ile bağlantısı olması gerekir. Yani bu da senin yüksek seviyeli biri olduğuna işaret ediyor. Senin bir şekilde Yay Burcu Takım Yıldızı Tanrısı ile bağın olması gerekiyor.

Kova Burcu Tanrısının Aile kutsamasını alıpda Yay Burcu Ailesi tekniklerini geliştirebilmiş olman çok mantıksız geliyor. Altın Güneş Yayı’nı kullanabiliyor olman da aynı şekilde. Sanırım bu da Yaşamın 4 Derin Nefesi Bedeni ile ilgili bir durum.

Sahip olduğun ve özel olarak tuttuğun o dört kılıçta o seviyeye ait kılıçlar değil. O seviyenin öyle güçlü silahlar yapabilmesi imkânsız. O silahlar çok işimize yarayacak çok. O kılıçlar orada üretilemez. Onlarda yüksek seviyelerden getirilmiş kılıçlar.

Yeryüzü Kutsal Yaşam El Kitabı’na bile sahipsin zaten neredeyse her konuda bilgilisin. Tıp, simya, tılsım, formasyon bilgilerin buraya göre ortalama ama hepsinde birden ortalama olman inanılmaz bir olay. Bir klana yetecek sayıda tekniğe sahipsin. Bazıları çöp olsa da bazıları kaliteli yetenekler. İlk bakışta seçimlerin çok saçma gelmişti ama düşününce taktiksel seçimler olduğu belli oluyor.

Seçtiğin teknikler çoktan zirveye çıkardığın tekniklerinin tamamlayıcıları, üst versiyonları gibi birbirleri ile bağlantılı teknikler. Bir tekniğin, elde ettiğin yeni tekniğin tam olarak temeli niteliğinde olmuş. Herkes bu kadar mantıklı seçimler yapamıyor. Ya da çok fazla şansın var. Hehe…

Ateş Ejder Tanrısı ile fiziksel ve ruhsal olarak tamamen kaynaşmışsın. Bu Ateş Ejder Tanrısının tüm yeteneklerini kullanabileceğin anlamına geliyor ki zaten anılarında gördüm. Ejder Tanrısı Dönüşümü, Ejder Tanrısı Ruhu Etki Alanı gibi şeyler. Zamanla bunlar daha da gelişecek.

Kadim Buz Ankası’nın 10 damla kan özüne sahipsin ve Buz Çağı tekniğinin iki cildine sahipsin. Binlerce kişi ikinci bir miras alanını bulamadığından ilk cilt ile öylece kalıyorlar. Sen ikincisini de elde etmişsin. Üstelik Kadim Buz Ankası Özü’ne de sahipsin. Bu çok iyi. Kullanmasını bilirsen çok güçlü bir silah. Bende de sadece ilk cilt var. İkinci miras alanını asla bulamadım. Zaten o teknikte de çok fazla ilerleyemedim.

Bunların üstüne çok fazla silah ve materyale sahipsin. Özellikle o ejder kristalleri… Ateş Ejder Tanrısı evrimini güçlendirebilecek hatta tekrar evrim geçirtecek objeler.

En son olarak Kova Burcu Takım Yıldız Tanrısı Mirası alanına girmek için gerekli olan yegâne şey olan anahtara sahipsin. Gerçekten seni öldürüp tüm hazinelerinin üzerine konmamak için kendimi zor tutuyorum.

Şükretmelisin ki benimle karşılaştın. Kadim Buz Ankası Kan özlerin, Ateş Ejder Tanrısı evrimin Okyanusun Çocuğu ve Yaşamın 4 Derin Nefesi Bedenin olmak üzere her şeyin senden çalınabilir. Bu kıtada özellikle içinde olduğumuz klanda bunu yapabilecek kişiler mevcut. Ama benim öğrencim olduğun andan itibaren bu kıtada korkman gereken kimse kalmadı. Benden başka…”

Deniz Parvana duydukları karşısında dili tutulmuştu. Kendisi bile bunların birçoğunu bilmiyordu. Bu bilgilerden sonra ciddi anlamda doğum yerinden şüphe duymaya başlamıştı.

“Çok teşekkür ederim usta. Söylediğin bazı şeyleri ben bile bilmiyordum. Özellikle Yaşamın 4 Derin Nefesi Bedeni’ne sahip olduğumdan habersizdim. Bahsettiğiniz o anahtarında ne olduğunu bilmiyordum. Anılarımdan görmüşsünüzdür. İki parça olarak ve tamamen tesadüfi bir şekilde buldum.”

“Haha! Tesadüf diye bir şey yoktur evlat. Kader ve şans vardır. Şans faktörü de bir kişinin gücüdür. Kader ise önceden yazılmıştır ancak kişinin gayreti onu değiştirebilir. Senin şansın var. Aslında potansiyelin seni şanslı yapıyor diyebiliriz.”

“Haklısın usta. Yüksek seviyeli olmam konusunda usta… Eğer öyleyse ailem, gerçek ailem değil mi? Yani beni doğuran annem ve babam olarak bildiğim kişiler gerçek ailem değiller mi?”

“Onu kesin olarak bilemiyorum. Üzerindeki izler, daha doğrusu, seni işaret eden şeyler, senin yüksek seviyeli bir yerde doğduğunu gösteriyor ama durum daha farklı olabilir. Bunu zamanla göreceğiz. Şimdi birazda benim ve burası hakkında konuşalım. Bildiğin gibi şu anda Kara Orman denilen bir yerde, Kutsal Kara Kılıç Gölgesi Klanı sınırları içerisindeyiz. Bu bölgeye benden başka kimse giremez. Burası benim inzivaya çekilme yerimdi.

Bu kıtada 5 tane büyük klan var. Göksel 7 Kılıç Klanı, Kutsal Kara Kılıç Gölgesi Klanı, Sonsuz Okyanus Klanı, Yaşamın Kadim Kökü Klanı ve Kızıl Hançer Klanı… En güçlüleri Göksel 7 Kılıç Klanı olsa da herkes Kutsal Kara Kılıç Gölgesi Klanı’ndan köpek gibi korkar. Çünkü benim kurduğum bir klan. Sadece benim varlığım Kutsal Kara Kılıç Gölgesi Klanı’nı en güçlü klan yapmaya yetiyor ama ben klan işlerinden elimi ayağımı çektim. Çekmiştim.

Kutsal Kara Kılıç Gölgesi Klanı kılıç teknikleri ve karanlık Ki üzerinde uzmanlaşmış bir klandır. Teknik olarak bu kıtadaki tüm klanlar bir silah üzerine yoğunlaşmış savaşçı klanlardır. Göksel 7 Kılıç Klanı ışık Ki’si ve yine kılıç üzerine yoğunlaşmıştır. Sonsuz Okyanus Klanı su ve buz Ki’si ile mızrak üzerine yoğunlaşmıştır. Yaşamın Kadim Kökü Klanı toprak Ki’sine ve kalkan’a odaklanmıştır. Kalkan ile birlikte kılıç, mızrak ve hançer kullanırlar. Kızıl Hançer Klanı da ateş Ki’si ile hançer kullanımına odaklanmıştır.

Ben tam olarak hatırlamamak ile birlikte yaklaşık 4000 yaşındayım. Bu zaman kadar 10 tane öğrenci aldım bunların dördü bir süre sonra beni beğenmeyip öğrenciliği bıraktılar ve az önce saydığım klanları kurdular. 2 tanesi öldü kalan 4 tanesi de bu gezegenden ayrıldı. Onlardan hiç haber alamadım. En sonuncu öğrencim 400 yıl kadar önce ayrılmıştı. Diğer kıtaları gezip ayrılacağını söylemişti. En gözde öğrencimdi. Bir şekilde, senin gibi Yay Burcu Takım Yıldızı Tanrısı Yan Bu ile bağlantısı vardı. Ama gerçekleri asla anlatmadı. Adı Yasif Bu idi.”

“Yasif Bu mu dediniz!” Deniz Parvana heyecanlanmıştı. Ustasının soy adı da Bu idi.

“Evet Yasif Bu.”

“Usta. Anılarıma baktığınızda, 12 Güneş Derin Deniz Klan liderinin adının Kaim Bu olduğunu görmediniz mi?”

“Hayır. Çevrendeki insanları o kadar ayrıntılı incelemedim. Bu dediğin doğru mu?”

“Evet usta. Ustamın babası ve dedesi ölmüş kişilerdi. Bir akrabalıkları olabilir.”

“Olabilir evet. Ama bunu öğrenmek için oraya gitmemiz gerekir. Tamam o halde buradaki işimizi bitirdiğimizde oraya gidip kendimiz öğrenelim.”

 

********************************************************

Yazar’ın Köşesi 🙂

2000 Kelimelik uzun bir bölüm oldu. Bu bölümün bu kadar uzun olmasının sebebi ise Deniz Parvana hakkında verilen bilgilerdir. Nelere sahip olduğunu ara ara hatırlamamız iyi olur değil mi?

Her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yeni bölümler gelecek.

NOT: Arkadaşlar sitemizin tam ortasında yer alan Abone Ol kısmından abone olursanız her yazımızda mail alırsınız. Bu şekilde bir bölüm attığımda haberiniz olur. 😉 

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın