Kei Amagi’nin Assasin’s Pride adlı Light Novel serisi animeye uyarlanıyor. Fantasia Bunko Dai Kanshasai 2018’de light novel serisinin animeye uyarlanacağını duyurdular. Henüz anime hakkında bir resim yayınlanmadı. Sadece bu resim yayınlandı.

Dal v01 - assasin's pride light novel'i anime oluyor - figurex anime haber

Anime, sadece soylu insanların manalarını kullanıp canavarlarla savaşmalarını anlatıyor. Kufa soylu bir ailede doğmuş güçlü bir mana kullanıcısıdır. Bir gün ondan Merida adlı genç bir kıza öğretmenlik yapmasını isterler. Merida’nın mana yeteneği olmadığı ortaya çıkarsa Kufa gizlice onu öldürmelidir.

Kei Amagi’nin yazdığı light novel serisi 2016 yılında Nino Ninomoto’nun çizimleri olan romana dönüştürüldü. Kadokawa 18 Ağustos’ta sekizinci romanı yayınladı. 20 Kasım’da ayrı bir kısa hikaye çıkartıldı.

Anime’nin yayın tarihi hakkında ve kaç bölüm olacağı ile ilgili henüz kesin bir bilgi yok. Ama bilgiler kesinleşince size haber vereceğiz. Bu yüzden beklemede kalın.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın