Listeler

Animeden Sonra Devam Edilmesi Gereken Mangalar

kapak 2

Merhaba arkadaşlar. Karantinada olduğumuz bu süre boyunca sürekli anime izlemek sizi sıkmış olabilir. Bu yüzden size Animeden Sonra Devam Edilmesi Gereken Mangalar adlı bir yazı yazdım. Bu listede benim animesini izledikten severek okuduğum bir seri manga bulunuyor. Eğer kafa yapımız benziyorsa eminim bu mangalar sizinde ilginizi çekecektir.

 

Yamada-kun to 7-nin no Majo

Konusu: Okuduğu lisenin belalı çocuğu olarak tanınan Yamada Ryuu bir gün okulun hem güzel hem de başarılı öğrencisi Urara Shiraishi ile birlikte merdivenlerden düşer. Uyandığında ise bir şeylerin tuhaf olduğunu hisseder. Aynaya baktığında ise kendisini Urara Shiraishi olarak görür. Urara’da Yamada’nın bedenine girmiştir. Peki ne oldu da birbirlerinin bedenine girdiler?

Anime bittikten sonra mangaya Chapter 90’dan devam edebilirsiniz.

 

Kengan Ashura

Konusu: Edo Dönemi’nden beri tüccarlar para, hisse ve güç için dövüşçüler tutarlar ve Kengan Maçı adı altında dövüştürürler. 21. Yy’da bile devam eden bu yeraltı dövüşlerinde dövüşen Tokita Ohma Ashura lakabı ile ün salar.

Anime bittikten sonra mangaya Chapter 137’den devam edebilirsiniz.

 

Grand Blue

Konusu: Kitahara Iori üniversite için deniz kenarında bir kasaba olan Izu’ya gelmiştir. Geliken de yanında üniversite hayatı ie ilgili bir sürü oz pembe hayal getirmiştir. Ama amcasının dalış dükkanı Grand Blue’nun kapısından içeri girdiği gibi toz pembe hayalleri birden simsiyah olur. Çünkü dükkanın kapısından girdiği gib bir grup sarhoş çıplak adamla karşılaşır ve o günden sonra onlardan kurtulamaz.

Animeden bittikten sonra mangaya Chapter 21’den başlayabilirsiniz.

 

Katekyo Hitman Reborn

Konusu: Sawada Tsunayoshi hiç bir şeyde iyi olmayan bir gençtir. Dersleri kötü olduğu için annesi ilanını gördüğü bir öğretmeni Tsuna’ya ders vermesi için tutar. Ama küçük bir sorun vardır. Bu öğretmen beş yaşında smokin giymiş bir çocuktur. Üstelik öğreteceği şeyin okul dersi değil mafyalık dersi olduğunu ve Tsuna’nın uzun bir geçmişi olan Vongola ailesinin 10. patronu olduğunu söylemektedir.

Anime bittikten sonra mangaya Chapter 282’den başlayabilirsiniz.

 

Tonari no Kaibutsu-kun

Konusu: Shizuku Mizutani pek arkadaş çevresi olmayan ama okulda oldukça başarılı bir öğrencidir. Bir gün öğretmeni ondan kavga ettiği için uzaklaştırma alan bir öğrenciye kaçırdığı derslerin notlarını götürmesini ister. Herkes tarafından korkunç biri olarak görünen Haru ise aslında çok canayakın ve zeki biridir. Ama buna rağmen arkadaş çevresi konusunda kötü bir tercihi vardır. Birbiriyle tanışan bu iki lise öğrencisinin arkadaşlığı gittikçe güçlenmeye başlar.

Anime bittikten sonra mangaya Chapter 16’dan başlayabilirsiniz.

Akatsuki no Yona

Konusu: Krallığın tek Prensesi Yona her Prensesin sahip olduğu rahat hayatı yaşamaktadır. Her istediği anında gerçekleştirilir ve kimse ona karşı çıkamazdı. Bir akşam babasının dasına gittiğinde ise hayatı altüst olur. Babası kanlar içinde yatmaktadır ve kuzeni aynı zamanda ilk aşkı Son Woo elinde kanlı bir kılıç ile başında durmaktadır. Üstelik askerlerde onun tarafındadır ve halka Prensesin Kralı öldürdüğünü söylerler. Prenses Yona’nın artık kaçmaktan başka şansı yoktur yoksa öldürülecektir.

Anime bittikten sonra mangaya Chapter 47’den başlayabilirsiniz.

 

Gekkan Shoujo Nozaki-kun

Konusu: Sakura Chiyo okulundaki Nozaki’ye aşıktır ama bir türlü itiraf edememiştir. Üstelik Nozaki onu tanımıyordur. Bir gün bütün cesaretini toplar ve tam ona itiraf edecektir ki Nozaki onu yanlış anlar ve elindeki kağıda imza atıp ona verir. Sakura imzaya baktığında en sevdiği shoujo mangalardan birinin mangakasının imzası olduğunu görür ve çok şaşır.

Anime bittikten sonra mangaya Chapter 46’den başlayabilirsiniz.

 

Kakegurui

Konusu: Hyakkaou Akademisi dışarıdan sıradan prestijli bir liseye benzemektedir. Ama bu okulda kumar her şeydir. Kaybedersen boynunda bir tasma ile okuldakilerin gözünde sokak köpeğinden farkın olmaz. Jabami Yumeko Hyakkaou Akademisine yeni gelmiştir. Güler yüzlü ve saf bir kişiliği olan Jabami Yumeko dakikasında insanların hedefi olmuştur. Ama o insanların bilmediği bir şey var. Jabami Yumeko aslında bir kumar bağımlısıdır.

Animenin ikinci sezonu bittikten sonra mangaya Chapter 55’den başlayabilirsiniz.

 

The Promised Neverland

Konusu: Lütuf yetimhanesinde hayat yetimler için harikadır. Her gün bir sürü oyun oynarlar ve Anne’leri ile zaman geçirirler. Çoğu yetim daha 12 yaşına gelmeden evlat edinilir. Emma, Ray ve Norman yetimhanenin hem en büyükleri hem de en zekileridir. Bir gün küçük kız kardeşlerinden biri evlat edinilir. Ama geride çok sevdiği oyuncağı unutur. Oyuncağı ona vermek için gizlice yetimhaneden çıkan Emma ve Norman çıkış kapısına geldiklerinde kız kardeşlerinin göğsüne bir çiçek batırılmış şekilde ölü bulurlar.

Anime bittikten sonra mangaya Chapter 37’den başlayabilirsiniz.

 

Mahou Shoujo Site

Konusu: Asagiri Aya her gün okulda zorbalığa maruz kalmaktadır. Okuldan sonra da evde abisinden şiddet görmektedir. Gene abisinden şiddet gördüğü bir günün sonunda bilgisayarında aniden bir site belirir. Sitenin girişinde Büyülü Kız olmak ister misin yazıyordu. Saçma sapan bir şeydir düşüncesiyle evete basan Aya öbürküsü gün okul dolabında kalp şeklinde şirin bir silah bulur.

Anime bittikten sonra mangaya Chapter 43’ten başlayabilirsiniz.

 

Dr. Stone

Konusu: Bir gün gökyüzünde bir ışık belirir ve dünyadaki bütün insanları taşa çevirir. 3700 yıl sonra Senku birden dirilir. Çevresine baktığında artık teknoloji denen şeyin kalmadığını ve Japonya’nın taş devrine döndüğünü görür. Bu taş devrinde tak başına olan Senku nasıl iyileştiğini araştırır ve diğer insanları kurtarmak için bilimi kullanarak planlar yapmaya başlar.

Anime bittikten sonra mangaya Chapter 60’dan başlayabilirsiniz.

 

Magi: The Labyrinth of Magic

Konusu: Hamallık yaparak geçimini sağlayan Alibaba’nın bir hayali vardır. Zindan adındaki içi hazine dolu kulelerden birini fethedip zengin olmak. Bir gün karpuzların arasında Aladdin adında küçük bir çocuk görür. Aladdin’in sihirli flütünün gücünü görünce ona zindanı birlikte fethetmeyi teklif eder. Birlikte zindanı fethetmek için yola çıkarlar ama bu yolda önlerine bir sürü engel çıkacaktır.

Animenin ikinci sezonu bittikten sonra mangaya Chapter 199’dan başlayabilirsiniz. Mangası sadece mangavadisi sitesinde bulunmaktadır. Bunu da ekliyim dedim.

 

Code Breaker

Konusu: Sakura Sakuoji sıradan bir liselidir. Bir gün otobüsle evine dönerken kocaman mavi bir alev görür. Ardından mavi alevin içinde yanan insanları görür ve dehşete düşer. Alevlerin ortasında biri durmaktadır ama diğerlerinin aksine alevler onu etkilememektedir. Sakura olay yerine gittiğinde ise ne bir yanık izi ne de bir ceset görür. Öbür gün okula gittiğinde sınıflarına yeni birinin geldiğini görür. O kişi önceki gün alevlerin ortasında gördüğü kişidir.

Anime bittikten sonra mangaya en baştan başlayabilirsiniz çünkü animenin sadece ilk bölümü manga ile aynı yapılmıştır.

 

Kimetsu no Yaiba

Konusu: Eski zamanlardan beri geceleri iblislerin dolaştığı ve insanları yediği söylentisi gezmektedir. Kamado Tanjiro ve aileside ormanda bir kulübede yaşayıp geçimlerini odunculukla sağlamaktadır. Tanjiro bir gün odun satmak için köye iner ve öbür gün evine döndüğünde ailesinin vahşice katledildiğini görür. Sadece kız kardeşi Nezuko hayattadır. Ama o da artık bir iblis olmuştur. Artık Tanjiro’nun tek bir hedefi vardır. Kardeşini tekrardan insan yapmak ve ailesini katleden iblisi bulup öldürmektir.

Anime bittikten sonra mangaya Chapter 55’den başlayabilirsiniz.

 

House no Kuni

Konusu: Uzak bir gelecekte dünyada artık insanlar yaşamamaktadır. Onlara ne olduğu bilinmiyordur. Dünyada artık Houseki (mücevher) adlı yeni bir canlı türü vardır. 28 mücevher ve Sensei’leri her gün kendilerine saldıran Tsukijin (ay sakinleri) ile savaşmaktadırlar. Her mücevherin farklı farklı görevleri vardır. Sadece Phosphophyllite’ın bir görevi yoktur. Phos kendine uygun bir görev bulmayı kafasına koymuştur.

Anime bittikten sonra mangaya Chapter 32’dan başlayabilirsiniz.

 

One Punch Man

Konusu: Saitama kel kafası ve ifadesiz suratı ile sıradan birine benzemektedir. Ama aslında kimse bilmese de o bir kahramandır. Her gün şehirde kostümü ile şehirde dolaşır ve kendine uygun birini arar. Tam bulduğunu düşündüğü zaman bile düşmanlarını tek yumrukta yenmektedir.

Animenin ikinci sezonu bittikten sonra mangaya Chapter 85’den başlayabilirsiniz.

 

Kaichou Wa Maid-Sama

Konusu: Seiga lisesi eskiden erkek lisesiyken artık karma bir lise olmuştur. Çoğunluğun erkek olması ve hala eski alışkanlıklarına devam etmeleri yüzünden kız öğrenciler sıkıntı çekmektedir. Kız öğrencilerden biri ve aynı zamanda okul başkanı olan Misaki bu durumu değiştirmek ister. Sert ve erkek düşmanı yapısıyla öğretmenlerinde güvenini kazanan Misaki okul çıkışı ise ailesine yardımcı olmak için bir kafede maid’lik yapmaktadır ama bunu kimseye söylememektedir. Bir gün şans eseri okulun en popüler erkeği Usui Takumi onu görür.

Anime bittikten sonra mangaya Chapter 35’den başlayabilirsiniz.

 

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

Konusu: İkinci dünya savaşından 10 yıl sonra bir grup suçlu çocuk Shounan Özel Islahevi’ne gönderilir. Onlardan daha önce oraya gelmiş biri onlara akıl hocalığı yapmaya başlar. Onlara hayatlarındaki zorlukların üstesinden gelmeyi öğretir.

Anime bittikten sonra mangaya Chapter 103’ten başlayabilirsiniz.

 

Nanatsu no Taizai

Konusu: Yedi Ölümcül Günah İngiltere Krallığı’na komplo kurma suçuyla aranmaktadır. Ama 10 yıldır onları gören olmamıştır ve bu sürede Kutsal Şövalye’ler Krallığa darbe düzenlemiş ve Kral’ı esir almışlardır. En küçük Prenses Elizabeth kaçmayı başarmış ve yardım istemek için Yedi Ölümcül Günah’ı bulamayacaksın karar vermiştir.

Animenin üçüncü sezonu bittikten sonra mangaya Chapter 267’den başlayabilirsiniz.

 

Deadman Wonderland

Konusu: 10 yıl önce Japonya’da bir deprem olmuştur ve Tokyo’nun %70’i sular altında kalmıştır. O sırada Tokyo’da yaşayan Ganta Igarashi felakete dair hiçbir şey hatırlamaz ve bu şekilde hayatına devam etmek ister. Arkadaşları ile yapacakları bir okul gezisini konuşurken Ganta sınıfın camında bir adam görür. Bu adam Ganta daha ne olduğunu anlamadan sınıfındaki herkesi katleder. Ganta’nın da göğsüne kırmızı bir kristal yerleştirip ortadan kaybolur. O andan itibaren Ganta okulda katliam yapan biri olarak görülmeye başlar.

Anime bittikten sonra mangaya Chapter 22’den başlayabilirsiniz.

 

Bunlar benim ve diğer yazarların severek okuduğu mangalar ve hepimiz hem bu animeleri hem de mangaları size öneriyoruz. Eğer yukarıda da dediğim gibi anime izlemekten sıkıldıysanız bu mangaları okuyabilirsiniz.

Size şimdiden iyi okumalar.

 

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın