Anime Tanıtımları

Fune Wo Amu Anime Tanıtım ve İnceleme

kapak 4

Merhaba anime severler. Nasılsınız? Dün yayınladığımız manga yazısını beğendiniz mi? Cevaplarınızı duyamasam da beğendim dediğinizi düşünüyorum. Bu yazımda da size uzun zamandır izlemediğim bir tür olan Slice of Life türünden bir anime olan Fune Wo Amu‘yu tanıtacağım.

Fune Wo Amu gerçekten de beklediğimin üstünde bir animeydi. Umarım sizinde hoşunuza gider. Haydi size animeyi tanıtayım.

MAL Puanı: 7.65 / Opening

Tür: Romantizm – Yaşamdan Kesitler – Dram

Bölüm Sayısı: 11

Konusu: Büyük Geçit adlı yeni bir sözlük yayınlanacağı güne adım adım yaklaşmaktadır. Ama küçük bir sorun vardır. Eleman sıkıntısı. Mitsuya Majime ise aynı yayınevinde satış departmanında çalışmaktadır. Ama bu konuda pek iyi değildir. Bir gün şans eseri yakında emekli olacak editör Kouhei Araki tarafından keşfedilir ve o günden sonra yayınevinin sözlük bölümünde çalışmaya başlar.

Benim düşüncem…

Yukarı da dediğim gibi Fune Wo Amu beklediğimin üzerinde bir animeydi. Konusunu ilk okuduğumda “Sözlük yapımı ne kadar ilginç olabilir ki?” Diye düşünmüştüm. Ama düşündüğümden eğlenceliydi. Çünkü karakterler eğlenceliydi.

Merak etmeyin Fune Wo Amu‘da öyle çok komedi yok. Yerinde ve güzel espriler var o kadar. Çoğunlukla ciddi bir anime.

Majime’yi ilk gördüğünüzde zaten direkt bu adam nasıl satış departmanına girmiş diyorsunuz. Omuzlarını düşürmüş, sesi çıkmayan birini siz sokakta kitapçılarla konuşmaya gönderiyorsunuz. Bu nasıl mantık.

Animede oldukça şirin maskotlarda var.Soldan sağa Kai, Hiroshi, Rinta ve Sen ile tanışın. Kai hariç diğer üç maskot daha önceden basılmış sözlükler. Kai ise animede bahsedilen Büyük Geçit. Yani hala öğrenme aşamasında kendisi. Diğer üç sözlük Kai’ye sözlükler hakkında faklı farklı bilgileri öğretiyorlar. Kelimeler hakkında farklı şeyleri öğretmek de Majime ve diğer karakterlere kalıyor.

Fune Wo Amu hakkında kötü bir şey yok denecek kadar az aslında. Karakter tasarımları çok güzel. Mekan tasarımları çok güzel. Müzikler çok güzel. Hikaye çok güzel. Ama bunlar iyi demek kötü bir şey yok demek değil. Ne yazıkki bir tane var. Zaman geçişi.Animenin başlarında Majime’nin işe yeni başladığı zamanları görüyoruz. Sonra animenin sonlarına doğru birden zaman geçişi yapıyorlar. Yani normalde ne bileyim 5 ay sonra, 7 yıl sonra falan diye yazarlar ama bunda yazmamışlar. Benim bunu anlamam ise biraz geç oldu. Diyorum Majime yaşlanmış mı? Yok ya bir bölümde ne yaşlanacak falan dedim. Ama evet yaşlanmış. Çünkü hiç haber vermeden zaman sıçraması yapmışlar.

Onun dışında ben animede rahatsız edici bir şey bulamadım. Yok çünkü. Çok güzel ve sakin bir anime. Eğer aksiyonlu şeylere ara verip sakin şeylere bakmak istiyorsanız bu anime on numara beş yıldız. Kesinlikle izleyin derim. Yaşamdan Kesitler türünü sevenler zaten Fune Wo Amu‘ya bakacaklardır diye düşünüyorum.

Neyse ben sizi artık yalnız bırakayım. Belki Fune Wo Amu‘ya başlarsınız.

Başka bir yazıda görmek üzere. Kendinize dikkat edin.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın