Alitta : Battle Hollywood Live Action filmini yapılacağını hatta yapımcısının James Cameron olduğunu daha önce duyurmuştuk. 20. Yüzyıl Century Fox, Alita: Battle Angel, James Cameron ve Robert Rodriguez’in Yukito Kishiro’nun Battle Angel Alita (GUNNM) manga’sının live action filmi için yeni bir “Savaş Hazırlığı” fragmanı yayınlamaya başladı.

Film, 14 Şubat 2019’da, 20 Temmuz 2018 ve 21 Aralık 2018’den önce iki kez daha geciktirildikten sonra ABD’de açılacak. Film, 22 Şubat’ta Japonya’da açılacak.

Film, Alita gibi hareket çekiminde Rosa Salazar’ın (Labirent Runner: Scorch Trials, The Divergent Series: Insurgent, Man Arayan Kadın) rol alacak. Bildirilen diğer üyeler ise :

Christoph Waltz (Inglourious Basterds, Django Unchained, Spectre, The Legend of Tarzan) : “cyborg [kahramanı] ‘nı bulur ve akıl hocası olur.”

Jackie Earle Haley (Watchmen, A Nightmare on Elm Street remake, Preacher, The Dark Tower, The Birth of a Nation) : “CG ve yeşil ekranın çoğunu arayacak olan kötü niyetli bir cyborg rolünde.”

Ed Skrein (The Transporter Refueled, Deadpool) : Zapan olarak, “Şam bıçağı olarak adlandırılan bir silahın sahibi olan iğrenç bir cyborg.”

Keean Johnson (Nashville, Spooksville) : Hugo gibi “aşk ilgisi” ve “Alita’ya Motorsiklet adlı gladyatör tarzı bir oyunun nasıl oynanacağını öğreten ama aynı zamanda robot parçalarını çalan gizli bir yanı da çalışan genç bir adam.”

Eiza Gonzales (From Dusk Till Dawn: The Series)

Jorge Lendeborg Jr. (Spider-Man: Homecoming,The Land) : Keean Johnson’ın karakterinin kurnaz ve kurnaz arkadaşı olarak.

Lana Condor (X-Men: Apocalypse) : Koyomi, mangada yetim bir genç fotoğrafçı olarak.

Leonard Wu (Marco Polo) : Kinuba, mangada bir cyborg karakteri olarak.

Marko Zaror (Machete Kills) : Ajakutty olarak, orijinal mangada da görünen bir Motorball oyuncusu olarak.

Jennifer Connelly (American Pastoral, Hulk, Dark Water) : filmin kötülerinden biri olarak.

Michelle Rodriguez (Fast and the Furious) : Gelda olarak.

Mahershala Ali (Moonlight, Hidden Figures) : belirtilmemiş iki rolde.

Mone Kamishiraishi (Your Name : Mitsuha Miyamizu,  Chihayafuru’nun Kanade Ōe’si) filmin Japon dublajında baş karakterini seslendirecek.

Alitta : Battle Hollywood Live Action Film Konusu

Hollywood Reporter filmi anlattı:

26. yüzyılda, Alita: Battle Angel, bir bilim insanının çöp bahçesinde keşfedilen bir kadın cyborgunu anlatıyor. Ölümcül dövüş sanatları eğitimi dışında, önceki yaşamının hatırasına bakılmaksızın, kadın suçluları takip ederek bir ödül avcısı olur.
Aksiyon-macera öyküsü, kendini keşfetme ve aşk arayışı temalarına bir fon olarak hizmet etmeyi amaçlamaktadır.

Robert Rodriguez (El Mariachi, Once Upon a Time in Mexico, Sin City, Spy Kids) filmi yönetiyor. James Cameron ve onun Lightstorm Entertainment partneri Jon Landau projeyi üretiyor ve Shutter Island’ın Laeta Kalogridis bir senaryosu kaleme aldı.

Entertainment Weekly ile yaptığı röportajda Rodriguez, filmin bağımsız bir hikaye olduğunu, ancak “bir dünyayı ve devam edebilecek bir karakteri canlandırdığını” söyledi. Cameron aslen bir film üçlemesi için planlanmıştı.

Film bir IMAX sürümü alacak.

Filmin resmi web sitesi için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Bir cevap yazın