Akatsuki no Yona Tarzı Animeler yazısı ile herkese bir kere daha merhabalar,

Uzun zamandır aşırı yoğunluktan yazamıyorum malumunuz. Uzun bir aradan sonra Akatsuki no Yona Tarzı Animeler yazısı ile bir giriş yapayım dedim. Hepimizin sevdiği shoujo animelerden bir tanesi olmasının yanında barındırdığı aksiyon ve güçlü karakterlerle de ilgi çeken bir anime. Yeni sezonunu her ne kadar büyük umutlarla beklesek de gelecek gibi görünmüyor. Lafı çok uzatmadan Akatsuki no Yona Tarzı Animeler listemize geçelim.

Arslan Senki

Arslan senki - akatsuki no yona tarzı animeler - figurex anime önerileri

Pars’ın müreffeh krallığında, yenilmez ve korkutucu Kral Andragoras tarafından yönetilen, ihtişam ve harikalar şehri olan Ecbatana Kraliyet Başkenti yatıyor. Arslan, tüm çabalarına rağmen babası gibi düzgün bir kral olmak için gerekenlere sahip olmayan Pars’ın genç ve meraklı prensidir. 14 yaşında, Arslan ilk savaşına gider ve kana bulanmış savaşta her şeyi kaybeder. Ancak, hükümdar olmak Arslan’ın kaderidir ve karşısına çıkan tüm denemelere rağmen, artık düşmüş krallığını geri almak için bir yolculuğa çıkmalıdır.

Akagami no Shirayuki Hime

Akagami no shirayuki hime - akatsuki no yona tarzı animeler - figurex anime önerileri

Adı “kar beyazı” anlamına gelse de Shirayuki, şifalı bitkiler dükkanında eczacı olarak gayretle çalışan Tanbarun’un ülkesinde yaşayan neşeli, kızıl saçlı bir kız. Tanbarun’un aptal prensi Prens Raji tarafından fark edildiğinde hayatı büyük ölçüde değişir ve daha sonra onu cariyesi olmaya zorlanır. Özgürlüğünden vazgeçmek istemeyen Shirayuki, uzun kızıl saçlarını keser ve ormana kaçar ve orada komşu ülkenin ikinci prensi Zen Wistalia ve iki yardımcısı tarafından Raji’den kurtarılır. Bir gün üçlüye olan borcunu geri ödemeyi uman Shirayuki, Zen’in ülkesi Clarines’te saray şifalı bitkiler uzmanı olarak kariyer peşinde koşmaya odaklanır. Akagami no Shirayuki-hime, Shirayuki’nin Clarines kraliyet sarayında yeni bir hayata doğru yolculuğunu ve Zen’in unvanına layık bir prens olma çabasını anlatıyor.

Fushigi Yuugi

Fushigi yuugi - akatsuki no yona tarzı animeler - figurex anime önerileri

Ulusal Kütüphane’yi ziyaret ederken, ortaokul öğrencileri Miaka Yuuki ve Yui Hongo, eski Çin’de geçen “Dört Tanrının Evreni” adlı gizemli bir kitabın dünyasına taşınır. Miaka birden kendini Suzaku’nun rahibesi olmanın sorumluluğuyla bulur ve Suzaku’yu üç dilek için çağırmak amacıyla tüm gök savaşçılarını bulmalıdır.Ancak tanrı Seiryuu’nun düşman milleti, Yui’yi Seiryuu’nun rahibesi olması için manipüle eder. Düşman olarak, eski en iyi arkadaşlar kendi tanrılarını çağırmak ve dileklerini elde etmek için uzun mücadelelerine başlarlar .

Inuyasha

40 inuyasha kanketsu hen - akatsuki no yona tarzı animeler - figurex anime önerileri

Kagome Higurashi adında bir liseli kız yanlışlıkla evinde eski bir kuyuya düştüğünde, kendisini eski bir geçmişe götürülmüş olarak bulur. Orada, her türlü dileği yerine getirebilecek bir mücevher olan güçlü Shikon Mücevheri’nin parçalanmasına ve dağılmasına tanık olur ve böylece onun yolculuğu başlar! Yarı insan yarı köpek Inuyasha ile Kagome, tüm Shikon Mücevher parçalarını toplamak amacıyla geçmişin dünyasını dolaşır. Çünkü mücevher kötülüğün eline düşerse, tüm varoluş tehlikeye girer!

Rokka no Yuusha

21 rokka no yuusha - akatsuki no yona tarzı animeler - figurex anime önerileri

İblis Tanrı yeniden canlanmanın eşiğinde ve sadece altı seçilmiş “Cesur” yaklaşan felaketi yenmeyi umabilir! Kader Tanrıçası tarafından seçilen Altı Çiçeğin Cesurları, canavarları ortadan kaldırmak ve dünyaya barış getirmek için güçlere sahip. Bir Cesur, Adlet Mayer, kendi kendini “Dünyanın En Güçlü Adamı!”  ilan eder.

Seirei no Moribito

Seirei no moribito - akatsuki no yona tarzı animeler - figurex anime önerileri

Yaygın kıtlığa neden olacak büyük bir kuraklığın Shin Yogo imparatorluğunun başına geleceği kehanet edildi. Bunu önlemenin tek yolu bir su iblisini öldürmektir. Ne yazık ki, söz konusu su iblisi, imparatorun oğlu Prens Chagum’un vücudunda yaşıyor!

Pek fazla seçeneği olmayan imparator, kendi oğlunu feda etmeye karar verir! Ama kraliçe imparatorun kararından yana değil! Bu yüzden, Balsa adında mızraklı bir paralı askerden sadakat yemini etmesini ve oğlunu feda edilmekten korumasını ister! Böylece Balsa’nın prens Chagum’u koruma destansı yolculuğu başlar!

Romeo X Juliet

Romeo x juliet - akatsuki no yona tarzı animeler - figurex anime önerileri

Juliet Fiammata Asto Capulet, Neo Varona’nın yüzen kıtasını fethetmek için Montague ailesi tarafından katledilen Capulet ailesinin hayatta kalan son üyesidir. On dört yıl sonra, Montague ailesi her şeyi zorba bir duruşla kontrol eder ve Juliet artık kasabanın adalet kahramanı “Kızıl Kasırga” olarak bilinir! Juliet, kaderin ipuçlarıyla bir gün Neo Varona’nın lideri Lord Montague’un nazik oğlu Romeo’ya rastlar. Juliet’in geçmişi ve Romeo’nun yetiştirilmesiyle, çatışmalar ve zorluklar kaçınılmazdır! Ah kader ne kadar acımasız olabilir – özellikle aşk iki birey arasında gidip gelirken!

Twelve Kingdoms

The twelve kingdoms 5 - akatsuki no yona tarzı animeler - figurex anime önerileri

Normal bir lise öğrencisi olarak normal bir güne başlayan Nakajima Youko’nun hayatı, Keiki adında tuhaf bir adamın sadakatine yemin ederek karşısına çıkmasıyla tamamen değişir. Youko ve arkadaşları iblislerin saldırısına uğradıklarında, hiç tanımadığı farklı bir dünyaya çekilirler. Keiki’den ayrılan Youko ve arkadaşları, bu garip, zorlu yerde hayatta kalmak için ellerinden geleni yapmalıdır.

Kemono no Souja Erin

Kemono no souja erin - akatsuki no yona tarzı animeler - figurex anime önerileri

Küçük Ake köyünde, günlerini imparatorluğun Touda savaş kertenkelelerine doktor olarak hizmet eden annesi Soyon ile geçiren zeki bir kız olan Erin yaşamaktadır. Ancak Büyük Dük’ün en sevdiği kertenkele Kiba öldüğünde, Erin’in huzuru bozulur ve annesi tutuklanır ve katil zanlısı olarak şüphelenilir. Erin, annesini kurtarmak için destansı bir maceraya atılır.

The Story of Saiunkoku

The story of saiunkoku - akatsuki no yona tarzı animeler - figurex anime önerileri

Ailesi bir zamanlar asil olmasına rağmen zor günler geçirdiler. Şimdi, babasının bir arşivci olarak az maaş almasıyla Shuurei, geçimini sağlamak için olası işleri üstlenir. Bir gün, büyük bir miktar para karşılığında imparatorun eşi olma teklifi alır. Kendi hükümet hedeflerini ilerletebileceğini umarak kabul eder.

Akatsuki no Yona Tarzı Animeler yazımız şimdilik buraya kadar. Daha fazla anime önerisi için BURAYA seri hakkında daha detaylı bilgi için BURAYA tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın