Oyun

Age of Empires II: The Forgotten – İnceleme

Yapımcı Şirket: Skybox Labs, Forgotten Empires LLC

Yayımcı Şirket: Microsoft Studios

Oyun Serisi: Age of Empires

Platformlar: Microsoft Windows

Çıkış Tarihi: 7 Kasım, 2013

Oyun Türü: Gerçek Zamanlı Strateji, Genişleme Paketi

Oyun Modu: Singleplayer, Multiplayer

 

 

Oyun oynayan birisiyseniz, Age of Empires serisini mutlaka duymuşsunuzdur. Çocukluğumuzun en kaliteli strateji oyunlarından birisiydi. Beğenmeyenler de olmuştu tabii ki ancak çok büyük bir kitlenin saatlerce bilgisayar başında vakit geçirmesini sağlamış bir oyun olduğunu herkes kabul ediyordur herhalde.

2371939-age+of+empires+2+the+forgotten

 

Aslında geliştiriciler yıllar öncesinin efsane oyununu günümüzde tekrar popüler hale getirme işlerine çok daha önceden başlamıştı. Age of Empires II: HD Edition‘un çıkacağını öğrendiğimizde çok heyecanlanmıştık. Ancak bu ek paketle aynı oyunun sadece grafik olarak yenilenmiş halini oynuyorduk. Ondan sonra çıkan The Forgotten ile orjinal oyuna geliştirme yapılmamış, yeni oyun modları, yeni senaryo ve hikaye bölümleri eklenmiş.

AOK014

 

Bu genişleme paketiyle oyuna ItalyanlarHintlilerSlavlarMacarlar ve Inkalar olarak 5 yeni devlet, ayrıca içinde Osmanlı Devleti de bulunan birçok hikaye modu ekleniyor. The Forgotten DLC’si Steam üzerinden piyasaya sürüldüğü için, bazı güzellikleri de var tabii ki. Steam Cloud özelliğinin yanında Steam Koleksiyon Kartları ve Multiplayer Mod Desteği de getiriliyor. Bu sayede hem oyunu oynadıkça kartlar kazanıp isterseniz satarak para kazanıyor, isterseniz de kartları birleştirerek rozet yapıp seviye atlayabiliyorsunuz. Oyuna son zamanların popüler yayın sitesi Twitch üzerinden direkt olarak yayın yapma desteği getirildiğini de unutmayalım. Bu genişleme paketi Steam üzerinde 18,00 TL‘ye satılıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın