,

Soluksuz İzleyeceğiniz 10 Kısa Anime Önerisi!

Anime izleyicileri olarak uzun serileri daha çok tercih ettiğimiz doğrudur. Ama bazen izlediğiniz kısa bir anime sizi çok daha derinden etkileyebilir. “Keşke bu anime bu kadar kısa olmasaydı” dediğimiz anime sayısı azımsanamayacak kadar fazla.

Figurex olarak bir solukta izleyebileceğiniz 10 anime derledik. Bu 10 sürükleyici animeyi derlerken en çok tavsiye edilen animeler ya da en çok olumlu yorum yapılan animeler olmak üzere birçok kriteri göz önünde bulundurduk. Umarız güzel vakit geçirmenize biraz da olsa katkımız olur. Lütfen sizin önerileriniz olan animeleri yorumlarda bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Yeni hazırladığım listelere ulaşmak için  Soluksuz İzleyeceğiniz Kısa Anime Öneriler Liste 1 ve Liste 2‘ye tıklayarak ulaşabilirsiniz.


10. Gungrave

Bölüm Sayısı : 26

Oylama : 8.6/10

Tür : Aksiyon/Suç

Brandon Heat ve Harry MacDowel kardeş denebilecek kadar yakın iki arkadaştır. Suç örgütlerinin hükmettiği bir dünyada, küçük bir çete üyeliğiyle devam eden sıradan hayatları, en acımasız suç örgütü olarak görülen Millennion örgütüne katılmakla tamamen değişir.

Harry güç açısından kendini ispat etmek isterken, Brandon‘ sevdiği kadını korumak amacıyla örgüte katılmıştır. En yakın arkadaşı ve sevdiği kadın arasında kalan Brandon, Harry tarafından öldürülür. Peki bu bir son mudur?


9. Death Parade 

Bölüm Sayısı : 12

Oylama : 8.2/10

Tür : Dram/Korku

Ölüm hayatın bir gerçeğidir. Her ölümlü er veya geç ölümü tadacaktır. Genelde ölen insanların ya cennete ya da cehenneme gideceğine inanılır ama bu anime de ölen insanlar Decim‘in işlettiği bara gidiyor.

Decim , barına gelen insanlara çeşitli ölüm oyunları ile meydan okuyarak , kimin yaşama dönmeyi hakkettiğine veya kimin ölmeyi hakkettiğine dair hükümler veren bir yargıç. Decim‘in ölüm oyunları , insanların içerisinde yatan gerçek yüzlerini ortaya çıkarmaya yöneliktir.


8. Blood+

Bölüm sayısı: 50

Oylama : 7.8/10

Tür : Korku/Gerilim/Aksiyon/Macera

Saya geçmişini hatırlamayan sıradan bir lise öğrencisidir. Bir gün yakın arkadaşı Kai ile birlikte parkta gezintiye çıkmışken , çello çalan bir gence rastlar.

Tam o sırada Saya ve Kai bir saldırıya uğrar ve Kai yaralanır. Çello çalan genç kanıyla Saya‘ı dudaklarından öperek ona bir kılıç verir.

Hayatının değiştiği o günün sonunda Saya bir cinayet işlemiştir. Peki ama nasıl ? 


7. Death Note 

Bölüm Sayısı : 37

Oylama : 9.1/10

Tür : Aksiyon/Suç/Dram/Gerilim

Hayattaki herşeyin kendisine sıkıcı geldiği bir yaşam süren Yagami Light zekası ile göz dolduran  bir lise öğrencisidir. Gün be gün artan suç oranları, cinayetler, hırsızlıklar sebebiyle dünya onun için yaşanmaya değecek kadar ilginç bir yer değildir.

Bir gün eve dönerken gökyüzünden üstünde “Death Note” yazan bir defter düşer. Defterin ilk sayfasında “bu deftere kimin ismi yazılırsa ölür”  bir yazı vardır.  Başta ciddiye almasa da sonra denemek için bir suçlunun ismini yazar ve suçlu ölür.

Yagami Light‘ın dünyaya yeni bir adalet düzeni getirebileceğine dair fikirleri oluşurken, dünya onun için daha ilginç bir yer haline gelmeye başlamıştır. Peki her şey istediği gibi gidecek midir ? 


 

6. Tokyo Ghoul 

Bölüm Sayısı : 24

Oylama : 8.1/10

Tür : Aksiyon/Dram/Korku

Tam bir kitap kurdu olan Kaneki Ken zamanının çoğunu Cafe Anteiku adında bir cafe de geçirir.

Zamanla kendisi gibi kitapları çok seven güzel bir kız dikkatini çekmeye başlar. Rize adında ki bu kızla cesaretini toplayıp konuşmaya gider ve bir buluşma ayarlar.

Buluşmaya gittiği o gece hayatı tamamen değişecektir. Kaneki Ken bundan sonraki hayatını yarı insan yarı Ghoul olarak devam ettirmek zorundadır. 


5. Hellsing Ultimate

Bölüm Sayısı : 10

Oylama : 8.5/10

Tür : Fantastik/Aksiyon

Serinin üçüncü animesi olan Hellsing Ultimate başrol de yer alan Alucard karakterinin yakalanmasından sonra deneylerle daha da güçlenmesiyle devam etmektedir.

Çok güçlü bir vampir haline gelen Alucard gücünü kanıtlamak için “ölümsüz olan“ın peşine düşer.  


4.  Darker Than Black

Bölüm Sayısı : 27

Oylama: 8.1/10

Tür : Fantastik/Aksiyon

Tokyo‘da 10 yıl önce meydana gelen bir olay hala gizemini korumaktadır. Cehennem Geçidi denilen bir alan meydana gelmiş ve bu alanın ortaya çıkmasıyla birlikte çeşitli psişik güçlere sahip insanlar da var olmaya başlamıştır.

Bu alanın gizemini çözmek isteyen Hei ve görme engelli arkadaşı Yin‘in maceralarını anlatan sürükleyici bir seri.


3. Parasyte: The Maxim

Bölüm Sayısı : 24

Oylama : 8.8/10

Tür : Korku/Bilim-Kurgu/Aksiyon

Parasyte’ın hikayesi insanların ve insan görünümlü parazitlerin bir arada yaşadığı günümüz Japonya’sında geçmektedir.

Parazitlerin esas hedefi, kurbanlarının beynini ele geçirerek tüm sinir sisteminin hakimi olmaktır. Migi isimli parazit ,Shinichi’nin beynini hedef alırken yanlışlıkla sağ kolunu ele geçirir.

Beyni hasar almadığı için hayatta kalan Shinichi bir anda kendini Migi ile ortak bir hayat kurmuş vaziyette bulur. Parazitlerin hayatta kalmak için yemesi gereken besin insan etidir. 


2. Code Geass

Bölüm Sayısı : 52

Oylama : 9.1/10

Tür : Aksiyon/Gerilim/Gizem/Bilim-Kurgu

Kutsal Britanya İmparatorluğu Japonya‘yı işgal etmiştir. Japonya ismi Alan 11 olarak değiştirilir ve Japon insanlar 11‘ler olarak çağrılmaya başlanır.

Britanya İmparatorluğu‘nun Knightmare adlı silahları karşısında insanlar çaresiz kalmışlardır. Alan 11 insanlarından bazıları isyan eder ve bir terör örgütü kurarlar.

Lise öğrencisi Lelouch kaza yapan araçlara bakmak için gittiği olay yerinde yanlışlıkla teröristlerin arasına karışır. Bu Lelouch için bulunmaz bir fırsattır çünkü Büyük Britanya imparatorluğu‘ndan intikam almak isteyeceği bir takım olaylar yaşamıştır. 


1. Eden Of East 

Bölüm Sayısı : 10

Oylama : 8.3

Tür : Aksiyon/Komedi/Gizem

22 Kasım 2010‘ da Japonya 10 füzeli bir saldırıya uğrar fakat hiç kimsenin burnu bile kanamaz. İnsanlar bu olayı “Dikkatsiz Pazartesi” olarak adlandırır ve zamanla unutulur.

Olaydan 3 ay sonra Saki Morimi adında genç bir kız Amerika‘ya tatile gider. Tatilini yaparken birden kendisini tehlikeli bir olayın içinde bulur ve birisi tarafından kurtarılır.

 Akira Takizawa adında ki bu genç tam bir gizemdir. Hafızasını kaybetmiştir ve çıplak halde dolaşmaktadır. Ancak elinde inanılmaz miktarda para hesabına sahip olan bir telefon vardır. Akira Takizawa kimdir ?

 


BONUSLAR!!

 

Shingeki No Gyojin


Durarara!! 


Eve No Jikan

Umarım izleyecek anime arayanlara biraz faydamız dokunmuştur.

Sizinde kesinlikle izlemelisiniz dediğiniz anime varsa yazmayı unutmayın.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere 🙂 

 


 • Emre Mertcan

  Eden Of East i izledim, verilen puanı hak ediyor gerçekten

 • Emre Mertcan

  Etrafımda ben dışında herkes bu animelerin hastası. Başkangıç için güzel bir liste olacak, teşekkürler

 • Orakcı Blog – Bilgi Portalı

  Hepsi güzel ancak. 10 sıradakini beğendim valla önerileriniz için çok teşekkürler hocam.

 • いさな やしろ

  K Project, Noragami, Mirai Nikki, Bungay Stray Dogs… Bir çok anime olabilirdi daha bu listede

  • Caspy

   Sonuçta 10 kısa anime önerisi ama bu, çok şey eklenebilir ama demek ki kendisine göre en güzelleri bunlarmış ki onları yazmış…

 • Sena Winchester

  snkkkkkkkkkkkkkkk

 • Tekno Burger

  Ben bu tarz filmleri çok sevmiyorum. Komedi hepsinden güzel yanii. 😉 Bi Recep İvedik kadar var mıdır ki bunlar…

 • Arda Mehmet Algın

  Terra Formars nerde

 • Miss Rick

  Noragami,another,angel beats,11eyes olmalıydı.

 • KızılWings

  owari no serap, psyco pass, vampire knight,, No 6,,Kuroshitsuji (kara kahya),,07 ghost,,,Makai Ouji : Devils and realist,, Devıls dance,,Togainu no Chi,,, bunlarda kraldır..:))

 • Zankyou no Terror de olmalıydı… Bnce… 12 bile değil, 11 bölümlük…

 • ahahaha

  ya yok o olmalıydı bu olmalıydı diyosunzu arkadaşlar ben bıktım siz gibi yorum yapan insanlardan harbi diyom lan herkesin bildiği animeleri 100 lerce defa saymanın mantıgı ne bezelye beyinliler

 • patates kralı

  bunları beğenmeyen şunları izleyebilir: fairy Tail, Owari no seraph, Akame ga kill, Another, Attack on titan, Noragami <—- bunlar savaş aksiyon animeleri *-*

 • Ghost Gamer

  Berserk yok üzdün.

 • samet emre

  boku dake ga inai machi de olması lazımdı

 • Efective

  Uyumak için izlenecek … anime yapar mısınız örn:Yuuyushiki/Non non biyori

 • Yunan sama

  tüm karanlık animeleri önermişsin 😀

 • UniqueeN

  Neredeyse hepsini izlediğim için bana hiç faydası olmadı ama yine de yeni başlayanlar için çok harika bir liste olmuş 😀

 • Efective

  Elinize Sağlık Güzel Olmuş Liste

  • Efective

   Say hi from the broadcasting

 • Tugrul Sahin

  Cidden güzel liste Gungrave herkes bilmez 🙂 Listenin tamamı efsane keza..

 • Am-heh

  gunrave’yi tavsiye ettigim kişilere direk 2.bölümden başlamalarını tavsiye ediyorum 1.bölüm 20.bölüme fln denk geliyo ama siz konusu yazarken spoileri zaten vermişsiniz konusunu güncellermisiniz spoilersiz bir şekilde

 • £ɱŔ£Қה¥Ŕ

  Tam bu Japonlar ne kadar tuhaf nasıl bu animeleri soluksuz kısa anime olarak seçmişler derken bi baktım figurex olarak yazıyor . 😀 😀 Hiç yakıştıramadım valla . Cidden soluksuz olarak izleyebileceğimiz kısa animelerde OPM , Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka , Boku dake ga Inai Machi , Gangsta. Bunlardan bir tamesi bile nasıl olmaz. ?

 • SinanK

  Güzel liste.
  One Punch Man, Sword Art Online ve Akame ga Kill!, Samurai Champloo eklenebilir.

 • Clara Oswin Oswald

  Güzel liste olmus ama Another da olmalıydı

 • Paladin

  süper liste eline sağlık koyulan her bir anime ayrı güzel

 • turan

  güzel olmuş

 • Raito

  Güzel Liste Elinize Saglık.