6ab5603c361ec5d7963749bb5c5731de - yamada-kun to 7-nin no majo tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Yazar-Çizer: Yoshikawa Miki

Stüdyo: LIDENFILMS

Bölüm Sayısı: 12 + 2 OVA

Yapım Yılı: 2015

Tür: Romantizm, Okul, Doğaüstü, Gizem, Harem Komedi

MAL Puanı: 7.9 / 10

Giphy - yamada-kun to 7-nin no majo tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Yamada Ryuu, Özel Suzaku Lisesi’nin problem öğrencisi ve tam bir serseridir. Buna karşın Shiraishi Urara ise okulun onur öğrencisi ve en başarılısıdır. Bir gün şans eseri merdivenden düşmeleri sonucu Yamada ile Shiraishi öpüşür ve gözlerini açtıklarında bedenlerinin değişmiş olduğunu görürler. Daha sonra bunun, okulda bulunan ve “cadı” adı verilen 7 kişiden sadece birinin gücü olduğunu öğrenirler ve kurdukları Doğaüstü Araştırma Kulübü’yle beraber diğer cadıları aramaya koyulurlar.

Animenin ve tabii mangasının yapımcısı Fairy Tail’ın mangakası Hiro Mashima’nın eski asistanı ve bundan dolayı da animede sık sık o zamanlardan kalma alışkanlıkların izleri görülüyor. Ve maalesef kadın, Mashima’nın sapık tarafından da bir parça kapmış bulunduğu için animede sıklıkla ecchi sahneler görebiliyoruz. Ama bu animenin neredeyse tek kötü özelliği diyebilirim.

Anime girl, eat, and gif resmi

Çizimler muhteşem. Mangakanın ilk çalışması olan Yankee-kun to Megane-chan isimli mangasını da okuduğum için diyebilirim ki onun üstüne kendini oldukça geliştirmiş ve artık sabit bir tarz tutturmuş. O manganın ilk bölümlerinde çizimlerin ne kadar korkunç olduğunu bir bilseniz… O manganın ortalarından itibaren çizimler yavaş yavaş evriliyor ve son bölümlerde bir bakıyorsunuz ki neredeyse Yamada’yla aynı çizimler ortaya çıkmış.

Ve anime komedi isminin hakkını tamamıyla veriyor. Daima bel altı espriler yapmaktan uzak, karakterlere, onların kişilik özelliklerine ve aralarda yapılan komik çizimlere dayalı bir espri seviyesi var. Bunda özellikle Miyamura’nın etkisi büyük, serideki en sempatik ve cana yakın karakter bence. Ayrıca anı şeyi romantizm seviyesi için de söyleyebilirim, insanı bıktırmayan ve gelişimi gördükçe mutluluk veren bir romantizm…

Tumblr no465jsvdk1tzvo6co1 500 - yamada-kun to 7-nin no majo tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Serinin açılış ve kapanış müziklerinin her ikisi de efsane ama ben özellikle açılış şarkısı olan Kuchizuke Diamond‘u seviyorum. Arkaplan müziğinde salt piyano kullanılmış, insana huzur veren ve sakin bir şarkı. Ending’i söyleyenin de çok şirin bir sesi var ancak onu o kadar sevdiğim söylenemez.

Animede çok belli olmasa da karakter geçmişleri çok ayrıntılı düşünülmüş, kişilikleri de öyle. Pek çok farklı tip var ve bu seriye bir zenginlik ve çeşitlilik katıyor. Ve bunun aynısını saç renkleri için de söylemek mümkün. Hangi karakter çıkarsa çıksın hepsinin mi saç rengi ayrı olur arkadaş? Renk olarak aynı olsa bu sefer de ton olarak farklı mutlaka… Mesela Tamaki, Yamazaki, Tsubaki ve Ootsuka’nın saç renklerinin hepsi yeşil ama Tamaki’nin saçı açık yeşil, Yamazaki’ninki ise neredeyse siyaha yakın bir koyu yeşil… Şimdi fark ettim de ne çok yeşil varmış be.

Yamada-kun to 7-nin no majo gif

Bana göre en güzel tarafı hikayesinin çok orijinal olması… Güçler konusunda biraz klişe olduğu doğru, sıklıkla başka animelerde de var olan güçler bulunuyor ama işleniş biçimi bakımından onlardan ayrılıyor diyebilirim. Ve özellikle de güçlerini öpüşerek kullanma olayı beni çok etkiledi. Anime boyunca erkek erkeğe, kız kıza veya erkek kıza o kadar çok öpüşme görüyorsunuz ki artık sokakta görseniz umursamayacak hale geliyorsunuz, yani en azından bana öyle oldu. Ayrıca animenin her bölümü dolu dolu ama mangaya göre atlanan ya da eksik verilen bir şey de yok ki bu çok ilginç çünkü animenin son bölümü mangada 88. bölüme denk geliyor. Bu da her anime bölümüne en az 7 manga bölümü düştüğü anlamına geliyor ve buna rağmen olayları tam olarak aktarmak pek kolay iş değil. Çoğu animede mangaya göre oldukça eksik bilgi ve olaylar olduğunu çoğumuz biliyoruz sonuçta…

Giphy - yamada-kun to 7-nin no majo tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Ve animenin finali muhteşemdi. Mangada da bir çeşit arc sistemi gibi bir şey var ve anime finali tam olarak arc finaline denk gelmiş. Dolayısıyla yarım kalan bir şey olmamış ama yine de insanın içinde bir özlem kalıyor ikinci sezonun çıkması için. Maalesef bu konuda duyurulan bir şey yok, o yüzden manga okumayı seven arkadaşlarımız 89. bölümden itibaren okuyabilirler. Hatta onları meraklandırmak için biraz ucundan bilgi vereyim: Miyamura okul başkanı oluyor ve Yamada’yı da sekreteri yapıyor. Yamada’dan sekreter mi olur demeyin, işi bayağı bir kapıyor gerçekten. Ayrıca okulda yeni cadılar baş gösteriyor. Meraklandınız değil mi?

Sonuç olarak anime gerçekten favoriler arasına girebilecek bir kaliteye sahip, her konuda hem de. İzlemeyenlerin de mutlaka izlemesini tavsiye ederim kesinlikle. Diğer anime tanıtımları için TANITIMLAR sekmesine, animenin bölüm bölüm özetini okumak isterseniz BURAYA tıklayabilirsiniz (izlememiş olanlara tavsiye edilmez), hoşçakalın ^^

Tumblr nmpnn3wl7q1s4qvrdo1 500 - yamada-kun to 7-nin no majo tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Bir cevap yazın