Bloof%2blad - blood lad : tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Yazar-Çizer: Yuuki Kodama

Stüdyo: Brain’s Base

Bölüm Sayısı: 10 + 1 OVA

Tür: Aksiyon, Seinen, Komedi, Doğaüstü 

Yapım Yılı: 2013

MAL Puanı: 7.53 / 10

Blood lad gif ile ilgili görsel sonucu

Staz iblis dünyasında var olan bölge patronlarından biri ve aynı zamanda bir vampirdir. Aşırı derecede insan dünyası, özellikle Japon kültürü takıntılı ve tek kelimeyle bir otakudur. En çok istediği şey insan dünyasına ve Japonya’ya gitmektir. Bir gün adamları na bölgede yakalanmış bir kız getirirler. Kızın adı Fuyumi Yanagi’dir ve bir şekilde insan dünyasından iblis dünyasına gelmiştir. Staz bir vampir olarak onun kanına karşı büyük bir çekim hisseder ama bölge patronu olarak bir sorunla uğraşırken Fuyumi bir şeytan tarafından yenilerek ölür ve hayalete dönüşür. Kanını içebilmek için onu tekrar hayata döndürmek artık Staz’ın tek amacı olur.

Blood lad gif ile ilgili görsel sonucu

Anime konusu itibariyle ilgi çekici, tabi biraz klasik gibi duruyor ama işleniş açısından öne geçiyor. Özellikle karakterler konusunda çok iyi, tüm karakterler sempatik geldi bana. Ama elbette favori kim? Staz. Kötü adam takılıyor ama bazen de çok iyi olabiliyor. Özellikle de Fuyumi’ye karşı. Onun dışında Wolf da çok iyi bir karakterdi bence ama keşke hiç kurt adam halini görmeseydim :'( Bu gifte havalı çıkmış ama dönüşüm süreci çok kötü :'( Çizimler itibariyle de ortalamanın üstünde sayılır bana göre.

Blood lad wolf gif ile ilgili görsel sonucu

Açılış ve kapanış müzikleri açsından iyi denilebilir. Özellikle opening çok iyi, aslında ending de öyle sayılır ama söyleyenin ses tonundan mı hoşlanmadım tam bilemediğim bir sebepten ötürü openingi hiç atlamazken endingi 10 bölümde 8 sefer atladım. Bu arada önemli dipnot, sakın endingden sonra direk kapatmayın, 1-2 dakika daha devam ediyor çünkü bölüm.

En kötü yönü ne diye sorarsanız, finali berbat. Hiçbir şey tamamlanmamış, duyurulmuş yeni bir sezon yok, bütün sezon boyunca söyleyip durdukları Fuyumi’yi diriltme olayı fos çıkıyor. O yönden çok sinir bozucu. Ama yine de gidişatı izlemek de eğlenceliydi. Daha sonrasını da mangadan okumak da fena fikir değil ama yine de 4 yıla yeni sezon çıkarmamış olmaları üzüyor, hele de bu kadar ihtiyaç varken…

Sonuç olarak, eğlenceli vakit geçirmek için iyi bir anime, bazı kısımları kanser etse de bu kadarına katlanılabilir… Hatta sadece Staz için bile izlenebilir 😀

Giphy - blood lad : tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Diğer anime tanıtımları için TANITIMLAR sekmesine tıklayınız.

Bir cevap yazın