6ab5603c361ec5d7963749bb5c5731de - yamada-kun to 7-nin no majo: anime özeti - figurex anime

Yazar-Çizer: Yoshikawa Miki

Stüdyo: LIDENFILMS

Bölüm Sayısı: 12 + 2 OVA

Yapım Yılı: 2015

Tür: Romantizm, Okul, Doğaüstü, Gizem, Harem Komedi

MAL Puanı: 7.9 / 10

Konusu: Hikayemiz, okuduğu lisenin problem çocuğu ünvanını kazanmış Yamada Ryuu’nun okulun hem güzel hem de başarılı öğrencisi Urara Shiraishi ile çarpışması ve gözlerini açtığında kendini onun vücudunda bulması ile başlıyor. İkilinin nasıl vücut değiştirdiklerine dair sırrı çözmesi, okul içerisinde bulunan birçok sırrı da beraberinde getirecektir.

Ayrıca ilgilenenler için: Yamada-kun to 7-nin no Majo Tanıtım ve İnceleme!!

Diğer anime özetleri için ANİME ÖZETLERİ sekmesine tıklayınız.

 

1. Bölüm

58b7a6df89bdb9d0425ccc1cd73a0e82 - yamada-kun to 7-nin no majo: anime özeti - figurex anime

Yamada Ryuu, Özel Suzaku Lisesi’nin genel performansının aksine oldukça başarısız ve kavgacı bir gençtir. Shiraishi Urara ise okulun en başarılı öğrencisidir. Bir öğretmenin Yamada’ya “Neden onun gibi olamıyorsun?” demesiyle Yamada, Shiraishi’ye gıcık kapmaya başlar. Shiraishi’ye hava atmak için o merdivenden çıkarken hızlıca onu geçmesi yüzünden ayağı takılır ve Shiraishi’nin üzerine düşer. Yamada revirde uyandığında Shiraishi’nin bedeninde olduğunu fark eder. Yamada, sınıfında oturan kendi bedenindeki Shiraishi’yi bulur ve bunun neden olduğunu sorar. Shiraishi bunu merdivenden düşmelerine bağlar ve okul bittikten sonra bunu tekrar yapmayı kararlaştırırlar. Yamada okul bitene kadar Shiraishi gibi davranmaya çalışırken aslında onun onur öğrencisi olduğu için ne tür zorluklarla karşılaştığını öğrenir. Okuldan sonra Yamada ve Shiraishi planladıkları gibi yaparlar ama bedenleri değişmez. Tekrar ve tekrar yapsalar da sonuç değişmez.

Shiraishi sonra merdivenlerden düşerken öpüşmüş olduklarını ve bunu da denemeleri gerektiğini söyleyince Yamada mecburen kabul eder bu sayede kendi bedenlerine dönebilirler. Daha sonraki günlerde de yaptıklarında hala işe yaradığını görürler ve bunu aralarında sır olarak saklamaya karar verirler. Shiraishi Yamada’nın bedenine girerek onun bütünleme sınavlarından geçmesini sağlar.

Ama Yamada Shiraishi’nin vücudunda ve Yamada’nın vücudundaki Shiraishi sınavdayken öğrenci konseyinden Miyamura, Yamada’ya onunla randevuya çıkacağına söz verdiğini söyler ve Yamada bunu bilmediğinden duruma uygun davranmaya çalışınca onun Yamada olduğunu anlar ve bunu ona da söyler. Shiraishi gelince de onlara rahatça vücut değişebilmeleri için onlara bir oda vermeyi teklif eder ve onları bir odaya götürür. Miyamura başkasını öpünce de bunun çalışıp çalışmadığını merak edince Yamada’yla öpüşür ve işe yaradığını görürler. Miyamura bu odayı kullanmak için bu odayı eskiden kullanan kulüp olan Doğaüstü Araştırma Kulübü’ne (DAK) katılmaları gerektiğini söyler. Böylece bunu bir sır olarak saklamaya karar verirler ama oradan geçen Ito kulübün tekrar açıldığını öğrenir ve kulübe katılmak ister.

 

2. Bölüm

Ab71422919fc020fee4b73d3752a2a4d321f10fb hq - yamada-kun to 7-nin no majo: anime özeti - figurex anime

Okul kulübe katılma isteklerini reddetmeyi yasakladığı için Ito’nun katılım isteğini kabul etmek zorunda kalırlar. Bundan sonra Ito’nun doğaüstü olaylara karşı bir ilgisi olduğunu ve bu konuda koleksiyon bile yaptığını öğrenirler. O gün Yamada’nın bütünleme sınavı vardır ve beden değişmesi gerekiyordur ama İto oradayken öpüşemezler. Birkaç denemeleri boşa gidince odada olan Miyamura, Ito’yu kulübe katılım formunu öğrenci konseyine vermeye gönderir. Ito gidince Yamada ve Shiraishi öpüşür ama aniden Ito içeri girer ve öpüştüklerini görür. Kulüp odasını kullanma sebeplerini yanlış anlayarak bunu onlara ödeteceğini söyler. Ertesi gün İto okulda Yamada ve Shiraishi’nin sevgili oluğu dedikodusunu yayar.

Yamada, İto’yu kulüp odasına çağırır ve onu zorla öper. Beden değiştiklerinde de Yamada’nın vücudundaki İto’ya yumruk atıp bayıltır ve onun bedenindeyken dedikoduları geri almaya karar verir. Ama herkes zaten İto’yu bir yalancı olarak bildiğinden inanmamıştır. Kulüp odasına döndüğünde İto’nun gitmiş olduğunu görür. Gidip Shiraishi ve Miyamura’ya bunu söyler. Vücudunu bulduklarında İto’nun Yamada’nın vücuduyla kendi bedeninde yapamayacağı şeyleri denediğini görürler. İto’nun vücudunda buldukları cep telefonunda saat 5’te bir parka belli miktar parayla gelmesini söyleyen bir mesaj görürler. İto bu paraları bazı doğaüstü eşyalar almak için kullanmış ve Yamada’nın bedeniyle oraya gitmiştir.

Yamada’nın vücuduyla onları yenebileceğini sanan İto ezici şekilde yenilir. Yamada parka gittiğinde bu eşyaları satan adamdan İto’nun bunları okulda popüler olmak için aldığını öğrenir. Yamada onları güzelce döver ve İto kulüp odasında onlardan özür diler. İto sonra kulüpten ayrılmak ister ama Yamada artık sırlarını bildiği için onu öylece bırakamayacaklarını ve bu yüzden artık bir DAK üyesi olduğunu söyler. Bundan sonra bir süre farklı öpüşme kombinasyonları denerler. Bu sırada öğrenci konseyi de DAK’nün tekrar kurulduğunu ve Yamada’nın kulübe katıldığını öğrenmiştir.

 

3. Bölüm

4ae62515f9a7e5f4670500b64c17d2b9 - yamada-kun to 7-nin no majo: anime özeti - figurex anime

DAK üyeleri, öğrenci konseyinden kulüp için bütçe almak istemektedir ancak konsey her seferinde onları oyalıyordur. Yamada başta bütçenin gereksiz bir şey olduğunu söyler ancak kulübe mikrodalga fırın almak istediği için Miyamura’yı alıp konsey odasına gider ancak Başkan onları hiç umursamaz ve gönderir. Yamada pes etmez ve kendisi Shiraishi’nin bedenine, Miyamura da İto’nun bedenine girerek tekrar konseye giderler. Başkan odaya girdikleri saniyede onun Yamada olduğunu söyler ve daha sonra beden değiştirdiklerini bildiğini öğrenirler. Hatta Miyamura’ı da tanımıştır. Daha sonra bütçe istediklerinde başkan onlara konsey için ufak bir sorunu çözerlerse bütçe vereceğini söyler. Bu sorun ailesinin de okulun da istemesine rağmen Shiraishi’nin üniversiteye gitmeyi reddetmesidir.

Yamada kulüp odasına dönüp Shiraishi’ye sorduğunda onun kendi başına da çalışabileceği için üniversite ihtiyacı hissetmediğini öğrenirler. Hemen ardından Miyamura gibi bir başkan yardımcısı ve sonraki başkan adaylarından biri olan Odagiri Nene, yanında Yamada’nın eskiden tanıdığı Ushio ile birlikte gelip onlara meydan okur. Ertesi gün Shiraishi dersten sonra kızarmış bir yüzle Yamada’ya gelip kendisiyle beden değişmesini ister. Daha sonra Shiraishi’nin grip olduğunu ve ateşi olduğunu görünce Shiraishi’nin evine giderler. Miyamura ve İto odayı karıştırmaya çalışınca Yamada onları dışarı atar ama yatağa uzandıktan birkaç dakika sonra Shiraishi odaya girer.

İzinsiz evine girdikleri için çok kızgındır. Tekrar beden değiştikten sonra Shiraishi üniversiteye gitmek istememesinin asıl sebebinin çok yalnız olması olduğunu söyler. Yamada kısa bir konuşmadan sonra üniversiteye gideceğini ve onun da gelmesini istediğini söyleyince Shiraishi kabul eder. (Özet geçince biraz saçma oldu süreç ama aslı daha güzel.) Ertesi gün Miyamura konseye giderek görevi tamamladıklarını söyler ve bütçelerini alırlar. Ayrıca bu Miyamura’nın başkan adaylığındaki şansını da artırmıştır.

 

4. Bölüm

- yamada-kun to 7-nin no majo: anime özeti - figurex anime

Yamada’nın okulu okul gezisine gitmektedir ve Yamada, Shiraishi’yle aynı sınıftadır. Shiraishi, gezinin başında Yamada ile beden değiştirir ve Yamada oymuş gibi davranmak zorunda kalır. Yamada’nın bedenindeki Shiraishi’yi ise araba tutar ve hastalanır. Daha sonra ise odasına giderek ders çalışır. Ancak felakete bakın ki banyo yapma zamanı gelir ve Yamada, Shiraishi’yi bulamadığı için kız haliyle banyoya girmek zorunda kalır. Yatma zamanı geldiğinde Yamada, Shiraishi’yi bulur ve kendi bedenine döner. Shiraishi hiç yemek yememiş olduğundan kafeteryaya gitmeye karar verir ama yolda Odagiri Nene onun konuşmak istediğini söyler. Nene, Shiraishi Yamada’nın bedenindeyken gidip kendi çantasından iç çamaşırı alırken onun fotoğrafını çekmiştir ve Yamada bu şekilde sapık gibi gözükmektedir.

Nene fotoğrafı okula yaymama karşılığında 2 gün sonraki ulusal deneme sınavına Shiraishi’nin girmesini engellemesini ister. Amacı Miyamura’nın başkanın gözünde kazandığı değeri düşürmektir. Yamada fotoğrafı silmek için Nene’yle beden değiştirmeye karar verir ve onu dışarı çağırıp kendisini öpmesini ister. Nene kendi isteğiyle bunu yapar ancak beden değişmezler. Yamada odaya döndüğünde önce Miyamura sonra İto’yla öpüşür ama beden değişmezler. Ertesi gün okul gezisi sona erer ve okula gittiklerinde Miyamura ve İto, Yamada’ya aşık olduklarını söylerler. Yamada’nın gücü öptüğü kişiyi cezbetme yeteneğine dönüşmüştür. Sebebi de Nene’yle öpmesidir. Yamada, Nene’yi bulmaya gider.

 

5. Bölüm

Tumblr novf1j80na1sg1ksjo2 r1 500 - yamada-kun to 7-nin no majo: anime özeti - figurex anime

Yamada gücünü kaybettiği ve bunu Shiraishi’ye söylerse kulüpten ayrılacağını düşündüğü için onunla beden değiştirme meselesini oyalamak zorundadır. Nene’yi bulmaya çalışırken 3 öğrencinin Nene’nin yanına gittiğini duyar ve öğrenciler ondan kaçarken Nene’ye götürmeleri gereken not sıralama listesini düşürürler ve onu Yamada alır. Nene ise eski okul binasında Yamada’nın ona aşık olup onu bulmaya gelmesini bekliyordur ama Yamada gelmez. En sonunda kendisi Yamada’yı aramaya gider. Bu sırada Yamada Shirashi’ye yeteneğinin değiştiğini anlatmıştır.

Shiraishi bunun üzerine Yamada’yı öper ve yeniden beden değişebildiklerini görürler çünkü Yamada’nın yeteneği kopyalamadır ama öpüştüklerini Nene de görmüştür. Ardından Ushio gelip Yamada’dan Nene’yi tekrar öpüp gücünü geri almasını ister. Yamada bunu yapar ve Nene normal haline döner. Ardından Ushio ve Nene onlara eski DAK tarafından yazılmış bir defter gösterir. Defterde okulda “cadı” denen ve farklı güçleri olan 7 öğrenci olduğu ve bu güçlerden ilk ikisinin “cezbetme” ve “telepati” güçleri olduğu ve devamının ikinci ciltte olduğu yazıyordur. Ancak ikinci cilt ortada yoktur. Hep beraber okuldaki tüm cadıları bulmaya karar verirler.

 

6. Bölüm

Tumblr noi94hpoc51uo77uno1 500 - yamada-kun to 7-nin no majo: anime özeti - figurex anime

DAK yaz tatili için denizin hemen yanındaki eski kulüp binasına giderler. Ancak Yamada her zamanki gibi bütünleme sınavları ve ek derslere girmek zorundadır. Ayrıca eski kulüp bnasındaki depo odasında defterin ikinci cildi de vardır. İlk gün Yamada sınavlardan kalır ve sonraki gün Shiraishi onun yerine ek derslere girer. O gün ek derslere giren diğer tayfanın başı olan Ootsuka Meiko kendisine arkadaş olmayı teklif eder. Ootsuka arkadaşlıklarının simgesi olduğunu söyleyerek onu öper ama iki cadı öpüştüğünde güçleri çalışmadığı için bir şey olmaz. Ertesi gün Yamada kendi haliyle derslere girmek zorunda kalır. O gün Ootsuka ona bütünleme sınavını birlikte geçmelerini dilediğini söyler. O gün Yamada, Ootsuka’yı tekrar öper ama büyülendiğini gösteren hiçbir şey olmaz.

Gece vakti Yamada aniden Ootsuka’nın sesini duyar. Ootsuka telepatiyle ona gücünün bu olduğunu söyler. O gün şöyle bir plan kurarlar. Yamada Miyamura’yla öpüştüğü için o da telepati kullanabimektedir. Yamada snav sırasında önce soruların hepsini Miyamura’ya aktarır, Shiraishi soruları çözer ve Miyamura tekrar Yamada’ya gönderir ve Yamada da Ootsuka’ya cevapları gönderir. Bu şekilde hepsi sınavdan geçerler ve defterin ikinci cildinin olduğu kulüp odası, ek dersleri veren hocanın gitmesiyle beraber açılır. Yaz tatilinin son günü kulüp odasına girerler ama orası boşaltılmıştır. Ancak Ootsuka sayesinde cadıların güçlerini arzu ettikleri şeye göre elde ettiklerini öğrenmiş olurlar.

 

7. Bölüm

Tumblr ngyqtcmdpp1rqbr7yo2 500 - yamada-kun to 7-nin no majo: anime özeti - figurex anime

Ertesi gün Yamada, Miyamura’yla beraber başka bir cadı olduğunu düşündükleri Sarushima Maria’nın evine giderler. Sarushima bir dizi olaydan sonra Yamada’dan kendisini kurtarmasını ister. Yamada Miyamura’yi önden gönderir. Sarushima ona geleceği görebildiğini ve eski okul binasının yandığı ve suçlunun kendisi olduğu bir gelecek gördüğünü anlatır. Ve o yangın sahnesinde Yamada da vardır. Bu yüzden okula gelmeyi bırakmıştır. Yamada daha sonra gücü dener ve çalıştığını görür. Güç, öpülen kişinin gözünden geleceği görmek şeklindedir. Dolayısıyla Yamada’nın gördüğü gelecekte kendisi ve Sarushima olduğu gibi, fazladan bir kişi daha olmak zorundadır. Sarushima’nın söylediğine göre bu kişi Tsubaki Kentarou’dur.

Yamada onunla konuştuğunda Tsubaki, Shiraishi’ye aşık olduğunu ve onu ertesi gün onu okulun avlusuna getirmesini ister. Ayrıca ne zaman morali bozulsa eski okul binasına gidip tempura yaptığını anlatır. Yamada bu şekilde okul binasını yakanın o olduğundan emin olur. Yamada ertesi gün Miyamura’yla beraber Tsubaki’ye gidip kendisini öpmesini ister, bu şekilde onunla beden değiştirip tempura yapmasını önleyeceklerdir ama Tsubaki kabul etmez ve zorla yapmaya çalıştıklarında her ikisini de dövüp gider.

Bunun üzerine Yamada’nın Shirashi’nin bedenine girerek onu itiraf edemeyecek kadar kalabalık olan bir alışveriş merkezine götürmesine ve onu oyalayarak geleceği değiştirmeye karar verirler. Ancak bir şekilde çok romantik bir ortama gelirler ve Tsubaki itiraf eder. Yamada mecburen kabul etmek zorunda kalacaktır ki Shiraishi gelip Yamada’yı öper. Tsubaki bunu görünce koşarak eski okul binasına gider. Yamada da peşinden gidip tempura yapmasını önlemeye çalışır. O sırada Shiraishi oraya gelince Tsubaki gardını düşürür ve Yamada onu öper. Böylece beden değişirler ve yangını önlemiş olurlar. Tsubaki’ye cadı olayını anlatırlar ve Tsubaki DAK’a katılmaya karar verir.

 

8. Bölüm

Tumblr nov5rzktlq1qcsnnso1 r1 540 - yamada-kun to 7-nin no majo: anime özeti - figurex anime

O gün okulda kültür festivali vardır ve başkan DAK’a eğer 3 problem öğrenci konusunu hallederlerse festivalde yakisoba standı açabileceklerini söyler. Ayrıca Takigawa Noa ismindeki sıradaki cadıyı da bulmuşlardır. Noa’nın gücü öptüğü kişinin geçmişini görmektir ve Yamada onun şantaj yaparak eskiden popüler ve saygı duyulan bu 3 öğrenciyi sorun çıkarmaya zorladığını tahmin eder. Ayrıca defterin ikinci cildi de Noa’dadır. Yamada Noa’yla konuşmaya gider ama Noa bundan sorumlu olduğunu inkar eder. Ardından Yamada kendisini öpmesini ister ama Noa kabul etmez. Bir sonraki seferde Yamada kendisini de gruba almasını ister ve cadı güçlerinden haberdar olduğunu söyler. Bunu söyleyince Noa kendisi onu öpmeye çalışır ama Yamada bir tuhaflık olduğunu düşünüp bu sefer kendisi kabul etmez.

Ertesi gün Noa’nın grubu DAK’ın kulüp odasını darmadağın eder ve defterin ilk cildini çalıp Noa’ya verirler. Yamada başkanla konuşur ve ondan Noa’nın tek amacının diğer cadılrı okuldan attırmak olduğunu öğrenir. Cadılar okuldan ayrıldıklarında güçlerini devretmektedir ve Noa diğer cadıları okuldan attırıp kendi arkadaşlarının cadı olmasını planlamaktadır. O gün okuldan sonra Noa’nın grubundaki kız Shiraishi’yi öper ve beden değiştirir ancak Shiraishi’nin bedeninde aslında Yamada vardır. Miyamura ve Tsubaki’yle birlikte 3 öğrenciyi kıskıvrak yakalarlar ve Yamada o sırada gruptaki kızın bedenine geçmiştir. DAK erkeklerinin hepsi Noa’nın grubundakilerin bedenlerine girip Takigawa’ya kandırmaya çalışır ama Noa saniyesine fark eder. Ondan cadıları attırmaktan vazgeçmesini isterler ama Noa bunu kabul etmeyip onlara defterlerin her ikisini de vermeyi ve karşılığında arkadaşlarını serbest bırakmalarını ister ama bu kez de Yamada kabul etmez.

Noa’nın gurubu kendisini bırakmalarını ve Noa’yı ikna edeceklerini söylerler. Bunun üzerine Noa cadıları attırmaktan vazgeçer. Yamada sonra Noa’yla konuştuğunda Noa onu öper ve gerçeği görmesini söyler. Yamada o gece rüyasında Noa’nın saatlerce defterin ikici cildiyle depoda kilitli kaldığı travmatik bir anısını görür ve Noa’nın gücünün bu olduğunu anlar. Ertesi gün Noa ondan arkadaşlarını kurtarmasını ister ve Yamada bunu kabul eder. Ardından Noa’nın grubuyla kavga edip onlara artık Noa’yı gülümsetecek şeyler yapmalarını söyler. Noa bundan sonra Yamada’ya aşık olur ve sürekli ona yapışarak dolaşmaya başlar.

 

9. Bölüm

86e4096ae85f87392a60d91b3749a86b - yamada-kun to 7-nin no majo: anime özeti - figurex anime

DAK festivalde yakisoba tezgahı açmıştır ve Yamada da Sarushima’nın gücüyle tezgah arkasında falcılık yapmaktadır. Tüm yakisobalar satıldıktan sonra Sarushima, Yamada’ya gücünü silmek istediğini çünkü aşık olmak istediği halde her öptüğü kişinin geleceğini gördüğü için olamadığını söyler. Yamada, Noa’dan güçleri silebilen biri olduğunu öğrenir ve Tamaki Shinichi’nin yanına gider. Tamaki ona gücünün, diğer güçleri çalmak olduğunu ancak şuanda öptüğü kişiye karşı görünmez olmasını sağlayan bir güce sahip olduğunu ve bunu değiştirmek istemediğini söyler. Ancak eğer Yamada sıradaki başkanın kim olacağını öğrenirse isteğini yerine getirecektir.

Yamada, Nene’nin gücünü kopyalayarak başkanı zorla öpmeye gider ancak sekreter Asuka ona engel olur. Yamada, başkana sebebi söylediğinde Asuka’nın aslında Tamaki’deki görünmezlik gücünün eski sahibi olduğunu öğrenir. Başkan bunun üzerine 3 başkan yardımcısının eşit olduğunu ve 7. cadıyı bulanın sıradaki başkan olacağını söyler. Yamada bunu diğerlerine anlatıp Tamaki’nin sözünü tutmasını ister ancak eğer Tamaki bunu yaparsa başka bir bilinmeyen cadı doğacaktır bu yüzden ertelerler. Yamada bunu Sarushima’ya söylemeye gittiğinde Sarushima teşekkür için onu öper ve Yamada Tamaki’nin başkan ve Shirashi’nin de zorla onun sekreteri olduğu bir gelecek görür.

Shiraishi’yi sevdiği için bunun olmasına izin veremez ve önceden ilgilenmediği halde hemen 7. cadıyı aramaya koyulur. Ancak Tamaki meseleyi umursamıyormuş gibi davranmaktadır ve bunun üzerine Yamada tüm DAK üyelerinin Tamaki’nin görünmezlik büyüsü altında olduğunu anlar. Tamaki onlara görünmeden onlardan bilgi topluyordur. Yamada bu bilgiyle Tamaki’yi aldatmaya karar verir. Bunun için Shiraishi’yle beden değiştirir ve bu sırada ona gördüğü geleceği anlatır. Shiraishi gülümser ve geleceği değiştirdiğinden emin olmasını ister.

 

10. Bölüm

1f70371776d817435e92bef3ab96f8d3 - yamada-kun to 7-nin no majo: anime özeti - figurex anime

Miyamura DAK’takilere aynı lisede okuyan ve kendisinden bir yaş büyük bir ablası olduğunu, muhtemelen 7. cadıdan haberdar olduğunu söyleyerek onları evine çağırır. Okula gelmeyi bırakmıştır ve bunun sebebi de 7. cadıdır. Miyamura’nın evine giderler ve abla önce onları dinlemese de Yamada sevdiği kız için bunu yaptığını söyleyince konuşmayı kabul eder. Ablanın söylediğine göre 7. cadının kim olduğunu öğrendiğinde cadılarla ilgili tüm anıları silinecektir. Kendisi de önceden DAK’tadır ve kendisi hariç kulüpteki herkesin anıları silinmiştir. Yamada DAK’takilerden hafızasını kaybettiği onu zorla kulübe getirmelerini ve her şeyi anlatmalarını ister ve Shiraishi de hafızasını kaybettikten sonra onu ilk öpecek kişinin kendisi olmak istediğini söyler. Shiraishi yanından gider gitmez 7. cadı Saionji Rika, Yamada’nın yanına gelir. Ancak onu öpmeyip sadece şöyle bir yüzüne bakar ve hafızasını çoktan sildiğini ve gücün etkisini 24 saatte gösterdiğini söyleyerek gider.

Ancak sonraki gün Yamada ne kadar beklerse beklesin anıları silinmez. Yamada bunu DAK’takilere söylemeye gittiğinde hiçbirinin onu hatırlamadığını görür. 7. cadı onların hafızasını silmiştir. Yamada bundan sonra yalnız takılmak zorundadır ama Tamaki ona kendi anılarının da silinemediğini söyler. Tamaki ondan birikte başkanı devirmelerini ve anılarını geri almalarını ister ama Yamada uzun süre reddeder. Ancak artık kimse Tamaki’yi de Yamada’yı da hatırlamıyordur ve bu yüzden Tamaki’nin başkan olma hayali uçup gitmiştir. Tamaki’yle konuşurken sınıfa Shiraishi gelip kulübe katılmasını ister ama Yamada bunu da reddeder. Hemen ardından Shiraishi’ye çıkma teklif eder ama Shiraishi başka birini sevdiğini ve bu yüzden kabul edemeyeceğini söyler.

Bundan sonra Yamada diğer DAK üyeleriyle konuştuğunda Shiraishi’nin hafızasındaki Yamada’ya ilgili anılarda, Yamada’nın yerini rastgele kişilerin aldığını fark eder. Başkanla konuşmaya gittiğinde başkan ona tüm cadıların onunla tanıştıktan sonra değiştikleri için onu unutunca hepsinin okulda sorun çıkarmaya başladığını söyler. Konsey odasından çıktığında Nene okuldan sonra bahçede buluşmalarını ister. Yamada gittiğinde Nene onu öper ama bunu Shiraishi de görür. Aslında Shiraishi hiçbir şey hatırlamadığı için bir şey açıklasına gerek yoktur ama Shiraishi bir sebepten ağlamaya başlar ve Yamada’ya kim olduğunu sorar.

 

11. Bölüm

Tumblr nnfer3n3b31s307p6o1 500 - yamada-kun to 7-nin no majo: anime özeti - figurex anime

Shiraishi’nin Yamada’ya kim olduğunu sorması üzerine Yamada ona her şeyi anlatır. Ancak Shiraishi cadı olduğunu da unutmuştur ve Yamada bunu kanıtlamak için onu öpmek istese de kabul etmez. Ancak Shiraishi, Yamada gittiğinden beri DAK üyelerinin kulübe fazla uğramamaya başladığını söyler. Ertesi gün Yamada, Miyamura’yı cezbetme gücüyle öperek ablasını görmeye çalışır ama plan geri teper. Hemen ardından Nene gelir ve bir sebepten herkesin Yamada’yı unuttuğunu fark ettiğini söyler. Böylece Yamada’nın öptüğü cadıların hafzalarının geri döndüğünü öğrenmiş olurlar. Ancak 7. cadı tekrar onları ziyaret eder ve bu tekrar olursa acıma göstermeyeceğini söyler. Bunu yapmasının sebebi 7 cadıyı bir araya getiren kişinin ne olursa olsun bir dileğinin kabul olacak olmasıdır. Nene tekrar hafızasının silineceğini duyunca Yamada’ya itiraf etmek ister ama Yamada bunu her şey bittikten sonra söylemesini ister.

Ancak ertesi gün Nene’nin anıları silinmez, 7. cadının gücü aynı kişide 2 kez çalışmamaktadır. Bunun üzerine Yamada, Tamaki ve Nene, 7 cadıyı bir araya getirip özel töreni yaparak herkesin hafızasını geri getirmeye karar verirler ama konsey de bu konuda önlem almıştır. Okulda bir öğrencinin insanları zorla öptüğüne dair duyuru çıkarırlar. Bunun üzerine Shiraishi, Yamada’ya eve beraber dönmelerini teklif eder ve yolda kendisini öpmesini ister ama sekreter Asuka buna engel olur. Bu sırada Nene 7 cadı töreninin yapılacağı odaya gider ve başkan orada ondan kendisiyle anlaşma yapmasını ister. Nene bunu reddeder ve Yamada’yla beraber Rika ve Shiraishi hariç tüm cadıların hafızalarını geri getirirler. Ardından Nene, Rika’yı araştırır ama okul kayıtlarında hiçbir yerde adı geçmiyordur. Hatta okulda kimse onu tanımamaktadır.

Hemen ardından başkan tüm cadılara 20 Ekim’de 7 cadı töreni yapılacağını ve katılmayanın cezalandırılacağını söyleyen bir bildiri gönderir. Yamada’nın ondan önce töreni yapmak için 3 günü vardır ve bu yüzden hemen Shiraishi’yi öpmeye gider. Nene ve Tamaki de Rika’yı bulacaktır ama odadan çıktıkları anda onu karşılarında bulurlar. Rika onlara birini öptüğünde tüm okulun kendisini unuttuğunu ve başkanın töreni yapma amacının Yamada’yı yok etmek olduğunu söyler. Bu sırada Yamada, Shiraishi’nin bedeninde sekreter Asuka’nın olduğunu ve Asuka’nın da uzaklaştırma cezası aldığı için onunla sadece öğrenci konseyinin görüşebileceğini öğrenir.

 

12. Bölüm

8f83a8bc4665b1796d11861d96cafe69e0b9a259 hq - yamada-kun to 7-nin no majo: anime özeti - figurex anime

Yamada, Miyamura’nın evine gidip kendisiyle Asuka’nın evine gelmesini ister. Miyamura öğrenci konseyinden olduğundan görüşme izni vardır. Miyamura başta kabul etmese de ablası onu odasına çağırıp her şeyi anlatmasını ister. Miyamura’nın ablası Leona onlara Tamaki’nin çaldığı gücü geri de verebildiğini söyler. Yamada, Tamaki ve Nene 7. cadıyla konuşurlar. Rika onlara okulda kendisini hatırlayan tek kişi başkan Yamazaki olduğundan ona asla ihanet etmeyeceğini söyler ama Yamada artık üçü de onu hatırladığından bunun önemi olmadığını söyler. Bunun üzerine 7. cadı onlardan Leona’yı okula getirmelerini, onuru yüzünden onun hafızasını silmek istediğini söyler. Yamada bunu reddeder ama Leona onu çağırır ve onlara geçmişini anlatır. Kendisi ve Yamazaki eski DAK üyeleridir ve 7. cadının adını öğrendiklerinde Yamazaki’nin kendini feda edip Leona’nın kaçmasını sağladığını anlatır. Leona kendi isteğiyle okula gidecek ve hafızasının silinmesine izin verecektir.

Ertesi gün bunu yaparak 7. cadıyı kendi taraflarına alırlar. Ardından Miyamura’yla Yamada, Asuka’nın evine giderler ve Shiraishi’yi de alıp tören alanına giderler. Asuka’ya gücünü geri verirler ama o kaçar. Ardından başkan da oraya gelir ve töreni yapmalarını, buna izin vereceğini ama kendisinin de izleyeceğini söyler. Töreni yaparlar ve ertesi gün Yamada kulüp odasına gittiğinde herkesin hafızasının geri geldiğini görür. Yamada bundan sonra Yamazaki, Leona, bütün cadılar ve DAK’ı bir araya toplayarak onlara tören sırasında hafızaların geri gelmesini değil, okuldaki cadı güçlerinin yok olmasını dilediğini söyler. Bu sebeple tüm cadıların güçleri yok olmuştur. Ardından Yamada, Shiraishi’yi çatıya çağırır ve ona bir kez daha çıkma teklif eder. Shiraishi karşılık olarak onu öper.

 

OVA 1

Eac555b9b3dd8ac7612ef10cb8fc0b2e - yamada-kun to 7-nin no majo: anime özeti - figurex anime

DAK’ın bütçesi tükendiğinden kültür festivalinde para kazanmaları gerekmektedir. Başta fal falan bakmayı düşünürler ama İto, festivalin sonundaki performans yarışmasına katılıp ödül olan 50 bin yeni kazanmalarını önerir. Kabul ettiklerinde Miyamura onları eski okul binasına götürür ancak orada bir sürü farklı kulüp de vardır. Ayrıca DAK hala ne tür bir gösteri yapacağına karar verememiştir. Birkaç fikir düşünürler ama sonuç olarak hiçbiri kabul edilemez. Ardından Shiraishi, Yamada’yla beden değiştirip kendisinin yerine banyoya girmesini ister.

Daha sonra hep birlikte oturup düşünürler ve televizyonda gördükleri popüler “Yedi Cadı Dansı” isimli bir şeyi kopyalamaya karar verirler. Ancak 3 kişiye daha ihtiyaçları vardır. Yamada o gece bir şekilde sekreter Asuka başkanla konuşurken sonuncu olan kulübün dağılacağına ilişkin bir söz duyar. Bundan sonra gruplarına katılmaları için diğer cadılara sorarlar ama hiçbiri kabul etmez. En sonunda Nene ve Ushio’ya giderler ve Yamada onlara yalvarır. En sonunda Nene bunu kabul eder. Son kişiyi de Tsubaki yaparlar ve grup tamamlanmış olur. Ancak takımların danslarını yapacakları sıralama belirlenirken şansları yaver gitmez ve dansı son yapacak takım oluverirler.

 

OVA 2

Tumblr nqm9owhm7e1sqbbypo1 500 - yamada-kun to 7-nin no majo: anime özeti - figurex anime

DAK Takımı festivale hazırlanırlar ama bu o kadar kolay olmaz. Erkekler çalışmak için gece vakti okula girerler ama okulun güvenliği çok sıkıdır ve bir sürü devriye gezmektedir. En sonunda çatıya çıkarlar ve görürler ki kızlar da oraya gelmiştir. Günler boyu prova yaparlar ve sonunda festival günü gelir çatar. Ancak 2. bölümde İto’ya bulaşan üçlü bu kez de DAK’ın kostümlerini çalar ve Yamada kostümleri geri almaya çalışırken grubun başkanını yanlışlıkla öper. Yamada’nın vücudundaki ise kostümlerle beraber kaçar. Yamada onu kovalarken başkanla karşılaşır ama bu sırada DAK’ın sahne sırası gelmiştir.

Nene bir yakisoba ekmeği kostümü giyerek sahneye çıkar. Bu sırada DAK da Yamada’nın vücudundaki grup başkanını ve beraberinde de kotümleri bulur ama o olduğunu anlamazlar. Bu sırada Yamada gelir ve gerçek bedenine döner. Gösteriyi yaparlar ve çok tutarlar ancak hazırlıklarını yapamadıkları gerekçesiyle sonuncu olurlar. Ancak aslında sonuncu olan kulübün dağıtılması olayı falan yoktur, aksine teselli olarak bir miktar para bile alırlar.

 

Bir cevap yazın