Anime Haber

Wotaku ni Koi wa Muzukashii Bitiyor, Yeni OVA Duyuruldu

926146

Wotaku ni Koi wa Muzukashii OVA Duyuruldu. Wotaku ni Koi wa Muzukashii (Wotakoi: Love is Hard for Otaku) yazarı Fujita Cuma günü Twitter’da, romantik komedi mangasının pixiv’s Comic POOL’daki 60. bölümüyle 16 Temmuz’da sona ereceğini duyurdu.

Duyuru sırasında, Ichijinsha dizi için yeni bir orijinal video animasyonu (OVA) ve buna karşılık gelen görseli (resimde) ortaya çıkardı. Altıncı tankouban cildinin “çalışan gezisi” bölümlerini kapsayan OVA, 14 Ekim’de çıkacak olan manganın 11. ve son cildinin özel baskısı ile birlikte sunulacak.

Arisa Date (Narumi Momose), Kento Itou (Hirotaka Nifuji), Tomokazu Sugita (Tarou Kabakura), Miyuki Sawashiro (Hanako Koyanagi), Yuki Kaji (Naoya Nifuji) ve Aoi Yuuki (Kou Sakuragi) dizideki rollerini tekrarlıyor. Lapin Track, OVA’yı dizinin ikinci OVA bölümüyle aynı kadroyla üretecek.

Wotaku ni Koi wa Muzukashii Dair Bilinenler

Fujita, Wotaku ni Koi wa Muzukashii’yi Nisan 2014’te pixiv’de yazmaya başladı ve Ichijinsha ilk cildi Nisan 2015’te yayınladı. Ichijinsha ve pixiv’in Kasım 2015’te dijital manga dergisini yayınlamasından bu yana Comic POOL’da serileştirildi. Manga, “Kono Manga ga Sugoi!” 2016 için Kadın sıralamasında birinci oldu. Dijital satışlar dahil edildiğinde, manganın  12 milyon kopya satmış durumda.

A-1 Pictures mangayı 2018 İlkbahar sezonunda yayınlanan 11 bölümlük bir televizyon animesine uyarladı. Bunu, ilki Mart 2019’da manganın yedinci cildinin özel baskısı ile paketlenmiş olan iki OVA bölümü izledi. Lapin Track, manganın onuncu cildinin özel baskısı ile Şubat ayında yayınlanan ikinci OVA bölümünün yapımını devraldı. .

Mitsuki Takahata ve Kento Yamazaki’nin başrollerini paylaştığı bir canlı aksiyon filmi uyarlaması Temmuz 2018’de duyuruldu ve Şubat 2020’de sinemalarda gösterime girdi.

Kodansha USA, diziyi Nisan 2018’den bu yana Kodansha Manga (eski adıyla Kodansha Comics) baskısı altında İngilizce olarak yayınlıyor. Dördüncü fiziksel cilt – yedinci ve sekizinci Japonca ciltlerin bir çok amaçlı kitabı – Kasım 2020’de yayınlandı.

Daha fazla detay için BURAYA ve daha fazla haber için BURAYA tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın