Anime Haber

Transformers War for Cybertron vs Netflix’in Godzilla Animesi

siege

Transformers War for Cybertron vs Netflix’in Godzilla Animesi. Kağıt üstünde, Godzilla anime serisi ve War for Cyberton‘un birçok ortak özelliği var ancak aralarından biri açıkça diğerinden daha başarılı oldu.

Yakın zamanda, Transformers: War for Cyberton serisinin ilk bölümü Netflix’te yayımlandı. İşkence, sosyal hiyerarşi ve kölelik gibi konularla birlikte seri, seksenli yıllardaki yapımdan daha karanlık ve olgun bir tarzı benimsiyor.

Kağıt üstünde, Godzilla anime serisi ve War for Cyberton’un birçok ortak özelliği var: ikisinin de orjinal materyalden daha karanlık yaklaşımları var, karakterleriyle yeni yollar keşfediyorlar ve CGI animasyonunu kullanıyorlar. Fakat, War for Cybertron bir patlama yaratırken, Godzilla serisi farklı tepkiler aldı. Neden biri başarırken diğeri hayal kırıklığına uğrattı?

Transformers War for Cybertron Başarı Nedeni İse:

İnsan karakterlere bakıldığında, Godzilla’nın CGI’sı inanılmaz bir şekilde akıcı görünüyor, özellikle Berserk’İn 2016’daki kötü şöhretli adaptasyonu gibi CG animasyonunu kullanan animelere kıyasla. Godzilla’nın adaptasyonundaki asıl problem kaijunun görünüşünde yatıyor. Serinin son bölümündeki Kral Ghidorah ile karşılaşmasına bakmak yeterli olacaktır. Açıkça söylemek gerekirse, bu iki canavarın modelleri bir hayli çirkin. Godzilla’nın en büyük halinin konsepti çok etkileyici iken burada hak ettiğini bulamaması üzücü.

Buna karşın War for Cybertron, karakterleri orjinal çizgi filmden pürüzsüzce alıp sevenlerin eskiye olan hasretini her yönden gidererek bunu CGI ile sundu. Görseller ile ardı ardına gelen ses efektleri gibi küçük detaylar bile büyük bir iz bırakmış olan eski tv şovunu çağrıştırıyor. Seri boyunca, Transformers’ın bu animasyon stili için yapıldığını düşünmeden edemiyor insan.

Ancak Godzilla serisi War for Cyberton‘dan örnek alıp ilk başlarda seyirciyi kendine aşık eden şeylere geri dönerse kaijunun ilerideki animasyonları parlak bir gelecek görebilir.

Diğer anime haberleri için tıklayabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın