Tower of God tanıtım ve inceleme. Herkese merhaba arkadaşlar. Yepyeni bir anime ile karşınızdayım. Bir Güney Kore web mahnwa serisi olan Tower of God, Chruncyroll tarafından animeye uyarlandı ve ilk sezon göz açıp kapayıncaya kadar bitti bile. Hadi incelemeye geçelim.

Tower of God

Tower of god anime - tower of god tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Tür: Aksiyon, Macera, Gizem, Fantastik

Yayın Tarihi: 2020

Bölüm Sayısı: 13

MAL Skoru: 7.96

Konusu:

Bam, hayatı boyunca karanlık bir mağara, kirli bir giysi ve ulaşılamayan bir ışıktan başka bir şey görmemiş bir çocuktur. Işığın içinden, Rachel isimli biri ona doğru gelince hayatı değişir. Rachel ile yakın arkadaş olduktan sonra, ondan dış dünya hakkında çeşitli şeyler öğrenir. Ancak Rachel, kuleye tırmanmak için onu terketmesi gerektiğini söyleyince, Bam’ın dünyası başına yıkılır. Ne olursa olsun onun peşinden gitmeye yemin ederek gözünü kuleye diker ve bir mucize gerçekleşir.

Böylece, kule tarafından seçilmeyip kapıları kendi başına açan genç bir çocuk olan Bam’ın yolculuğu başlar.

Eleştiri:

Chruncyroll’un Tower of God’ı animeye uyarlayarak bir çığır açtığını düşünüyorum. Manhwa’sını henüz okumamış olsam da büyük çaplı bir kitleye hitap ettiğini biliyorum. Sonuçta bu seriye Webtoon’un One piece’i deniliyor. Ancak, gel gör ki, hakkında söylenen bunca heyecan verici yorumdan sonra beklentimi iyice yüksek tuttuğum için biraz hayal kırıklığına uğradığımı söyleyebilirim. Başarısız bir iş çıkardıklarını söylemiyorum, sadece ben denildiği kadar iyi bulmadım. Ancak daha göreceğimiz çok şey olduğu da bir gerçek çünkü daha sadece ilk sezonunu gördük. Yüksek bir potansiyeli olduğu da yadsınamaz.

Gayet orjinal karakterler var. Kendilerine Jahad kralı tarafından kılıçlar verilmiş Jahad prensesleri ilgimi çekti. Kulenin rütbeli ve Yüksek rütbeli görevlileri var, bunlar kuleye tırmanmak isteyenleri çeşitli testlere koyarak onları sınamakla görevliler. Bam ve arkadaşlarını sevdiğimi söylemeliyim. Özellikle Khun adlı karakterin zekası görülmeye değer.

Maxresdefault 9 - tower of god tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Müzikleri beğendim. Heyecan ve gerilim içeren bir anime olduğu için müzikler de bunu göz önünde bulundurarak hazırlanmış. Blade serisindeki bir müziğin de bu seride biraz değişiklik yapılarak kullanıldığını fark ettim.

Serinin şu an 13 bölümü var. İkinci sezondan henüz bir haber yok. Tower of God hakkındaki görüşlerim bu kadar arkadaşlar. Umarım beğenirsiniz.

Daha fazla anime incelemesi için Buraya tıklayınız.

 

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın