Sword Art Online Tarzı Animeler yazısı ile herkese bir kere daha merhabalar,

Yeni yazı dizimize devam ediyoruz. Kimilerinin çok sevdiği kimilerinin ise gıcık olduğu bir seri olan Sword Art Online düzeyinde animeleri sıralayacağız. Sword Art Online Tarzı Animeler için keyifli okumalar dileriz.

1. Log Horizon

Log horizon - sword art online tarzı animeler - figurex anime önerileri

Sword Art Online’da olduğu gibi, Log Horizon popüler Elder Tale oyununun otuz bin Japon oyuncusunun en son güncellemeyle oyundan çıkış yapamamasıyla başlıyor. Hikaye, oyun içinde usta bir stratejist olan sosyal açıdan garip üniversite öğrencisi Shiroe ve yeni gerçekliklerini keşfetmeye çalışan arkadaşlarına odaklanıyor.

2. .hack//Sign

Hack sign - sword art online tarzı animeler - figurex anime önerileri

Basitçe The World adlı MMORPG oyununda, Tsukasa’nın takma adı olan bir dalga ustası hafif bir hafıza kaybı ile uyanıyor ve oyundan çıkamıyor. Kızıl Şövalyeler loncasında bir bilgisayar korsanı olduğuna inanılan Tsukasa, oyunda cevaplar arar ve ona zarar vermek isteyen diğer oyunculardan kaçınır. Kızıl Şövalyelerle yeniden bir araya geldikten sonra, Tsukasa ile tanışan oyuncular, sorun daha da kötüleşmeden neden çıkış yapamayacağına dair bir neden ararlar.

3. Btooom!

Maxresdefault 1 - sword art online tarzı animeler - figurex anime önerileri

Ryouta Sakamoto usta bir Btooom! oyuncu, ancak bir göz açıp kapayıncaya kadar kendisini hafızasında büyük bir delik olan bir adada mahsur kalmış bulur. Sadece birkaç erzak ve bir torba bomba ile Ryouta, Btooom’un bu yeniden yaratılmış versiyonunda diğer oyuncular gibi hayatta kalmalıdır! Tek bir çıkış yolu var: yedi kişiyi öldür ya da uğraşırken öl.

4. Accel World

Accel world - sword art online tarzı animeler - figurex anime önerileri

Haruyuki Arita, okulda bir eziktir ve akranları tarafından sürekli alay konusu olur. Pek çokları gibi, tek kaçışı video oyunlarının sanal dünyasına girmektir. Bir gün, video oyunu becerileri, okulun popüler öğrenci konseyi Başkan Yardımcısı Kuroyukihime’nin dikkatini çeker. Haru’ya, insan bilişsel sürecini, zamanın durmuş gibi göründüğü noktaya kadar hızlandıran Brain Burst adlı yeni bir oyunla tanıştırır. Bununla birlikte, aslında gerçek dünyada hızlanma yetenekleri için harcanabilecek Burst Puanları elde etmek için insanların birbirleriyle şiddetli düellolarda dövüştüğü bir Artırılmış Gerçeklik Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Dövüş Oyunu haline gelir.

5. Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta?

You think there is never a girl online - sword art online tarzı animeler - figurex anime önerileri

İnternette bir kıza çıkma teklif etme cesaretini toplayan Hideki “Rus” Nishimura, onu reddettiğinde ezilir. Daha sonra da çıkma teklif ettiği kızın erkek olduğu ortaya çıkar. Bir daha internet ortamındaki kızlara güvenmeyeceğinden emindir ama iki yıl sonra beklenmedik bir teklif gelir.

6. Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?

Is it wrong to try to pick up girls in a dungeon - sword art online tarzı animeler - figurex anime önerileri

Orario şehrinde, yeraltında macera ve hazineyle dolu devasa bir labirent gizleniyor. Labirentin birçok seviyesini fethetmek için insanlar, lütuflarını almak için tanrı ve tanrıçaların loncalarına katıldılar. Bell Cranel yeni bir maceracıdır, ancak zayıflığı nedeniyle hiçbir lonca ona sahip olmayacaktır. Kendi takipçisi olmayan tanrıça Hestia dışında. Her ikisi de hedeflerini gerçekleştirmek için çalışır.

7. Tower of Druaga: The Aegis of Uruk

The tower of druaga the aegis of uruk - sword art online tarzı animeler - figurex anime önerileri

Birkaç yılda bir, gökyüzü tanrısı Anu korumasını genişlettiğinde, Druaga Kulesi’ndeki canavarlar zayıflar ve maceracılar şöhret ve servet için zirveye ulaşmaya çalışırlar. Birçok maceracı gibi, Jil de genç ve zirveye doğru ilerlemeye hazırdır. Kule’de deneyimsizken, dövüş becerileri ilerledikçe artacaktır.

8. Grimgar of Fantasy and Ash

Shihoru - sword art online tarzı animeler - figurex anime önerileri

Önceki yaşamlarını hatırlamadan yabancı bir ülkeye atılan bir grup yabancı, tehlikeli canavarlarla dolu acımasız bir dünyada denemek ve hayatta kalmak zorundadır. Güçlüler hızla bir araya gelirken, zayıflar kendi başlarına bir patchwork grubu oluşturmaya bırakılır. Yavaş ama emin adımlarla bu grup savaşçı olur ve sonunda her gün hayatta kalacak kadar para kazanır.

9. No Game No Life

Sword art online tarzı animeler

Oyun dünyasına kaçırılan Sora ve Shiro adlı iki üvey kardeşin hikayesi No Game No Life olarak karşımızda. Sora ve Shiro, herhangi bir oyunu kazanma yeteneğine sahip olduklarına inanan, yenilmez bir ikili olan ‘Boş’ olarak bilinen kapalı NEET’lerdir. Oyunların Tanrısı Tet, onları Disboard olarak bilinen dünyaya getiriyor ve Sora ve Shiro’yu bu dünya ülkeleri arasındaki anlaşmazlıkları yüksek bahisli oyunlarla çözmeye davet ediyor.

10. Overlord

Overlord - sword art online tarzı animeler - figurex anime önerileri

Sırada, Overlord olarak bilinen yeni bir anime var. Yggdrasil olarak bilinen bir DMMORPG’nin (Dive Massive Multiplayer Online Role Playing Game) kapatılmanın eşiğinde olduğu 2126 yılıdır. Kalan sunucularında, oyundaki en güçlü loncalardan biri olan Ainz Ooal Elbise’nin lideri Momonga var. Lonca, sunucu kapanmadan önce gerçek hayatlarına geri dönmek için oturumlarını kapatan sadece kalan dört üyeden oluşur. Momonga, oyunda kalan zamanı harcamaya karar verir ve sonuna kadar kalır.

Ancak şaşkınlık içinde sunucu kapanmaz. Momonga hala oyunun içindedir ve oynanamayan karakterler işlev görmeye devam eder. Ancak kendi kişiliklerine sahip gibi görünüyordur. Bu fenomenle kafası karışan Momonga, o dünyada sıkışıp kalır ve normal oyuncu işlevlerini kullanamaz. Neler olup bittiğini öğrenmekten başka seçeneği yoktur, bu yüzden hizmetkarlarını araştırmaya gönderir ve oyunda kapana kısılmış olan diğerlerini de bulmayı umar.

Daha fazla anime önerisi için BURAYA ve animeler hakkında daha fazla detay öğrenmek için BURAYA tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın