Anime, Anime Tanıtımları

Sword Art Online( S.A.O.) Tanıtım

Tür olarak içinde aksiyon, macera, oyun, romantizm, fantazi barındıran bu anime; sizi konusuyla kendisine bağlamayı çok iyi bir şekilde başarmaktadır. Animede Sword Art Online diye yeni bir oyun çıkmıştır. Oyun meraklısı oyuncular ise ilk günden bu oyuna girmişlerdir. İlk gün oyuna 10.000 kullanıcı girmiştir. Oyuncular oyundan çıkmak istediklerinde menülerde çıkış seçeneğini bulamazlar. Çünkü bu oyuna giren sadece oyunu kazanarak oyundan çıkabilir. Çıkış seçeneği olmadığından dolayı oyuncular tartışmaya başlarlar. Onlar tartışırken herkesin elinde birer ayna ortaya çıkar. Oyuncular aynaya baktıkları anda normal hayattaki dış görünümlerine dönerler. Herkes büyük bir şaşkınlık içerisindedir ve tam o sırada oyunu yapan mühendis gelir. Oyuncuları oyunun detayları ile ilgili bilgilendirir. Fakat bu detaylar hiç bir oyuncunun hoşuna gitmeyecektir!

Oyunda çıkış tuşu olmadığından dolayı oyundan çıkmak imkansız gibi bir şeydir. Oyuncular oyunda öldükleri zaman gerçek hayatta da yaşamlarını yitirmektedirler. Tabi oyundan zorla çıkmaya çalıştıklarında da bu onların sonu olmaktadır. Oyundan çıkmanın tek yolu bütün katlardaki boss denen yaratıkları temizlemekten geçmektedir.

Animenin kahramanı olan Kirito; oyunda ün salmış birisidir. Siyah tek ellik kılıç ve kıyafetleri ile oyuncuları büyülemektedir. Kirito yalnız bir oyuncudur ve bu oyunu yalnız bir oyuncu olarak bitirmek istemektedir. Ta ki Asuna ile tanışana kadar…

Asuna oyundaki nadir bayan oyunculardan birisidir. Güzelliği ile herkesi büyülemektedir. Bilirsiniz gerçek oyunlarda bayanlara nasıl davranıldığını J Asuna da bu davranışlar sayesinde baya bir yardım almış ve çok hızlı bir şekilde kendini geliştirmiştir. Kirito ve Asuna oyun içerisinde çok yetenekli olan savaşçılardandır. Tanıştıktan sonra yollarına birlikte devam ederler ve birçok maceraya birlikte atılırlar.

Konusu itibari ile çok farklı bir yapıya sahip olan bu animeyi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

İyi seyirler…

Related Posts

Bir cevap yazın